Muhit Hiphop Sokağı

(Gökhan Ali Başkan) #185

Hiphop müziğin dahi çocuğu

(Burak) #186

Artık gerçek bir gangster oldun qardeshim tebrikler ulan thug life be <3

(Umur) #187

Hani Ezhel falan tartışmayacağım şimdi de “Uyuşturucu kullanımını özendirmek ve kolaylaştırmak.” suçu altında bir şarkıcıyı hapse attığında komik görünmüyor musun Narkotik Şube?;

Edit: Olayda fazlası varsa bilmiyorum haberde okuduğumu eleştirdim.

(Burak) #188

Bu çok alenen yapıyordu ama bu kadar da olmaz ki abicim. Utanmasa tohum ayıklama videosu falan yayınlayacaktı artık o seviyeye geldi. YouTube’da canlı yayında falan da içti yanlış hatırlamıyorsam. Madem bu boku yiyorsun, milletin gözüne niye sokuyorsun abim git kendi hâlinde çiftli mi içeceksin üçlü mü içeceksin, n’apıyorsan yap. Yazık etti kendine.

(Umur) #189

O kadar takip etmediğimden bilemem de, bunlar olduysa tamam. Bir şey diyemem, salaklık yapmış. Ancak bunlar olmadan sadece şarkılarından dolayı falan alındıysa komik.

Edit: Haberde şarkılarında bunları yaptığını söylemişler, diğer haberler de aynı mantığa gidiyor senin dediğin Youtube muhabbetleriyle alakası yok sanırım. @Eazy-B

(Gökhan Ali Başkan) #190

Televizyonda çocukları cinayete, sekse, kadın şiddeti ve tecavüzüne özendirirken hiçbir problem yok ama

(Burak) #191

Ah be abim ben de isterim sokakta üfleye püfleye gezelim de burası Türkiye işte Kaliforniya değil. OHAL’deyken bunları yapmak da biraz büzük ister ayrıca. İçeri girdi diye hayranları hiç üzülmesin bence Ezhel bu olaydan en az bir albüm şarkı çıkarır fjfkfj

(Gökhan Ali Başkan) #192

Bu durumdayken hala o kanallarda mafya temalı, içinde silah bulunduran diziler oynuyorsa o yapımcılar baya büzüklü herhalde.

Yok yahu sadece ortada -bana göre- yapılan bir haksızlık var ona karşı bir görüş.

(Umur) #193

Editleyerek yanıtladım ama görülmemiş olabilir.
Yukarıda @Eazy-B’nin dediği canlı yayında içme tarzı muhabbetleri haberlerde göremedim, sanırsam alakası yok suçlamalarla falan. Bu durumda, yapılan suçlama gerçekten saçma. Şarkılarında uyuşturucu kullanımını kolaylaştırıp özendirmek diye bir şey yok çünkü…

Bu konuda en çok üzüldüğüm şey ise, benzer olayların hiphop dünyasında önemli ve eski birkaç kişinin başına gelmiş olması üzerinden bu çocuğun prim yapacak oluşu.

(*) #194

Aisin çıkışı efsane olucak ksafjdskjfksk 2-3 ay kalsa yeter güzel malzeme çıkar ordan.

(*) #195

Kanka mesela neden böyle düşünüyorsun ? Cezasıdır fuatıdır bu güne kadar hiphopu sevmeyen tiksinen kaç insana dokundu ? (Undergroundun minik kelebeklerini saymıyorum bile herifleri bilen yok bu yüzden Ceza ve Fuat dedim.) Ezhelin hiphopa sempati kazandırdığı insan sayısından çok memnunum. Fazlalık zaten ayıklanır Ezhelden başka bir şey dinlemez yada direk siktireder. Fakat müziği seven aç kalıp başka şeyler isteyecektir. İstediği kadar prim yapsın. Dikkatleri biraz daha türkçe rape çeksin .

(Umur) #196

Buralara ben de katılıyorum, Ezhel’in yaptığı şarkılar arasında sevdiklerim, başarılı bulduklarım da var.

Ama işte bu konuya böyle bakmak yerine Ezhel’in bu olaydan sonra kendi götünü kaldırıp, bir şey oldu, bir şey yaptı gibi davranıp dikkatleri kötü bir şekilde çekecek türkçe rape.

Hani vardır ya, sokak bilmez bir şey bilmez elemanlar bir suç işlerler falan ama ağızlarından düşmez. Kahvedeki “Benim iki adam yaralamam var.” diye konuşan ağzı yamuk dayı gibi… Sanki iyi bir şey yapmış gibi böbürlenirler, o tarz bir olay olacak gibi hissettiğimden. Rahatsız oldum.

(*) #197

Umarım böyle bir şey olmaz ve ne biliyor musun ? Aklını kullanırsa bunu kendi lehine bile kullanabilir.

(Cem Ekiz) #198

@Evsiz, @Lupus, @Barthogan ve @tanrininlutfu arasındaki yoğun ve sonuçsuz tartışmanın buraya taşınması taraftarıyım. Bu arada ben de bir şarkı eklemesi yapayım da (azıcık da olsa) safım belli olsun :slight_smile:

(*) #199

Akşam akşam tepem attı yahu. Bu spotify neden bu kadar yetersiz türkçe rap konusunda? İstediğim hiçbir şey yok.Apple müzik bu konuda iyi mi ?

(Umur) #200

Bildiğim kadarıyla değil.

(Son akşam yemeğinde ki garson. ) #201

Ne OHAL’i ya. Türkçe RAP içinde Sayın Türk diye bir parça var. Alenen RTE’ye hakaretli. Hala yayında çok şükür.

(*) #202

OHAL ile alakası yok yav. Şehinşahta ezhel kadar bilinseydi emin ol bir yaptırım uygulanırdı.

(Son akşam yemeğinde ki garson. ) #203

Bak ben sana söyleyeyim Sercan’ın bu kliplerde ki halleri bir takım yobazların hoşuna gitmedi ortaya bir bahane koyup aldılar adamı ama ben biliyorum ki Sercan bu konuyu şarkılarında delik deşik etmeden bırakmayacak ve haklı da.

(Umur) #204

Araya girmek istiyorum sorun olmazsa. Yeni gördüm, Black Eyed Peas’in şu son zamanlarda geri dönüp politik açıdan aldıkları yönü aşırı beğeniyorum. Söylemezsem içimde kalırdı.

King had a dream, but we all still asleep!