Muhit Hiphop Sokağı

(Gökhan Ali Başkan) #225

Yuh

Bu arada şuan dinliyorum da albüm gayet güzel olmuş ha

(alifromboston) #226

Wöh.

(Ercan Berber) #227

Olabilir yav abartmayalim zbsbbssb

(Burak) #228

Nas’in “Çocukları pistten alalım” albümü olmuş bu. Şarkı sayısı az ama hepsi çok dolu. Birçoğu 21. yüzyıl Hip Hop klasikleri arasına girebilecek düzeyde. Kanye de çağımızın en büyük prodüktörlerinden olduğunu kanıtlamış, Daytona da fena değildi ama bu bambaşka bir seviye artık. Rap’i bıraksın sadece bu işlere yönelsin. 2000 öncesinde ve sonrasında akılda kalıcı şarkı yapmayı başarmış sınırlı sayıdaki rapçiler arasında şüphesiz ki Nas’in ayrı bir yeri var. Yani Hip Hop’ı yalayıp yutmuş bu adam. Nas’den daha rapçi bir rapçi yok ben kendisini GOAT olarak görüyorum. Rap budur, gerisine itibar etmeyiniz. Son dönemde çıkan gürültü kirliliği yapmaktan başka bir işe yaramayan trap saçmalığı ve insanın uykusunu getiren mumble rap şarkılar içinde bir hazine gibi NASIR. Hip Hop’ın güzelliklerini bize tekrar hatırlattığı için, en sevdiğim rapçinin albümü olmasının da etkisiyle, 10/10 veriyorum.

(Gökhan Ali Başkan) #229

Aynı şeyi ben de söyleyebilirim. Bu arada en sevdiğin parça hangisi? Ben en çok Simple Things’i beğendim.

(Ercan Berber) #230

Aklıma geldi bugün doğum günüymüş

(Gökhan Ali Başkan) #231

Dün de Tupac’ın doğum günüydü, bu bir işaret mi?

(Umur) #232

Did you mean: Tupac Shakur?

(Burak) #233

Her birinize tek tek katılmıyorum :d.

@DevilofHellsKitchen Adam and Eve :ok_hand:

(Ercan Berber) #234

(Witch-Dentist of Muhit) #235

Lisede deli gibi Akon hayranıydım, tasarımcısıyla falan tanışmıştım. Twitter’da RT yaptı yazdığımı diye havalara falan uçuyordum. :smiley:

Analım üstadı:

(alifromboston) #236

Albümdeki favorim.

(Umur) #237

Ölmeyin.

(imnotevensorry) #238

(Ercan Berber) #239

Ölmedik

(Bungalow Bill) #240

(Ercan Berber) #241

Anladık hocam albümün çıktı

(Devrim) #242

Ve sevmeyenleri uygulamayı silme noktasına gelir. Benim tahammülüm var biraz neyse ki.

(Gökhan Ali Başkan) #243

Usta bu mükemmelmiş ya

(Umur) #244

Fiasco’yu buradan dinlemiştim ilk, geçenlerde gezinirken yine denk geldim. Aşırı hoşuma giden liriklere sahip kendisi.