Muhit Hiphop Sokağı

(Bungalow Bill) #245

İyi rapi kötüsünden ayıran temelde budur bence, rhyme şemaları. Hip hop cahili insanlar genelde rapin beat üzerine hızlı hızlı anlaşılmaz bir şeyler okumak olduğunu söylerler. Yetenek gerektirmediğini iddia ederler. Bu videoyu izletmek lazım. Rhyme şemaları üretmenin zorluğundan ve gerektirdiği yetenekten habersizler.

(alifromboston) #246

Tam bir sakin kafa şarkısı. Aç böyle aksın arkada. Albümün en iyi 3 şarkısından birisi.

(alifromboston) #247

Nedense baya hoşuma gitti bu. Flood olacak ama…

(Umur) #248

Remixleri genelde çok sevmesem de şu ikiliye her zaman yakışıyor gibi geliyor…

(Ercan Berber) #249

(alifromboston) #250

Yardım edin durduk yere 6ix9ine dinlemeye başladım.
(yani albüm falan tavsiye edin yeni şeyler arıyorum)

Rock&Metal Sahnesi :metal:
(Umur) #251

Jaden dinlemenden anlamıştım zaten bu durumu da… Ne bileyim, ben zaten en sevdiğim isimleri hep buraya attım sanırım…

(alifromboston) #252

o kadar düştüm. Mumble’cı olacam yakında böyle giderse.

(Cenker Karace) #253

Yeni Parça…Eski Lil Wayne

(alifromboston) #254

Katılıyorum. Parça da çok güzel olmuş.

(alifromboston) #255

(Bungalow Bill) #256

Brockhampton’ı tavsiye ederim. Geçen sene çıkardıkları Saturation trilogy’si ile patladılar. Bir yılda üç güzel albüm çıkardılar. Tarzları ve soundu normal hip hop çizgisinden çok farklı yerde.

(Ercan Berber) #257

Yeni albümler, singlelar için buraya bakabilirsin. https://www.reddit.com/r/hiphopheads

(alifromboston) #258

@Curio @GooMoonRyong
Çok teşekkürler.

(alifromboston) #259

@Curio BROCKHAMPTON’a bayıldım tavsiyen için teşekkürler.

(Umur) #260

Politik şarkılara devam…

Dipnot: Videonun sonu harika.

(Ercan Berber) #261

(Umur) #262

(Bungalow Bill) #263

Bu hafta Denzel Curry’den Taboo albümü çıktı. Albümden ilk olarak Clout Cobain şarkısını dinlemiştim ve biraz emo esintili bulup beğenmemiştim, albüme de bu yüzden bakmamıştım. Sonra nette albümler ilgili iyi yorumları görünce dinledim ve baya beğendim. Bu sene içinde çıkan hip hop albümleri arasında en beğendiğim oldu. Clout Cobain’e de haksızlık etmişim, aslında soundcloud rapçilerini ve newschool’u eleştiriyormuş.

(Ercan Berber) #264

Yorumlar baya iyi ama ben ısınmadim tarzına. Değişik geldi dinleyemiyorum.