Muhit Hiphop Sokağı

(Toprak Berkay Güngör) #41

Old School’un gözünü seveyim ben be. Compton’dan çıktık diyip trap altyapısının üzerine anlamsız sözler yazan tiplerden iğrenti geliyor

(Gökhan Ali Başkan) #42

İşte o yüzden son dönemde çıkan parçaların çoğunu dinlemedim. Arkadaşlarım gelip “aa baksana şu parça çıkmış ben dinledim baya güzel sende dinlesene” diyorlar ama biliyorum ki hepsi birbirinin aynısı o yüzden dinlemeye gerek yok.

(Toprak Berkay Güngör) #43

Sonsuza dek old school dinleyebiliyorken modern hiphop(çoğunun pop şarkılardan farkı yok özellikle lil uzi vert isimli garip görünümlu abimizin) denilen türü beş dakika dinlemek eziyet gibi geliyor. Neden bu kadar prim verildi onu da anlamıyorum

(Gökhan Ali Başkan) #44

O konuda G-Eazy’yi çok taktir ediyorum. Neredeyse benzer tarzda yapıyor ama biraz old biraz modern tarzın sentezi bir şey yapıyor bu yüzden diğerlerinden ayrılıyor.

(Toprak Berkay Güngör) #45

G-Eazy’nin bir kaç şarkısı hoşuma gidiyor sadece geriye kalan bütün şarkıları radio smash olmak için yapılmış gibi. Özellikle yanlış hatırlamıyorsam No Limit isimli son şarkısı kulaktan alınan kusturma ilacı gibiydi… Cardi B denilen hanım ablamızın sesi de aynı şekilde

(Gökhan Ali Başkan) #46

Sonumuz hayrolsun yine Eminem bir şeyler yapmaya çalışıyor ama o da sanki biraz popüler kültürün etkisinde kalmış.

(Must) #47

Eminem Trump’a giydirmekten başka pek bir şey yapmamış sanki yeni albümde :d

(Toprak Berkay Güngör) #48

Eminem’in şu sıralar yaptığı tek şey sisteme giydirmek…

(Gökhan Ali Başkan) #49

Ya bunlar yine HipHop kültürü içinde olan şeyler normal yani.

(Umur) #50

Onu da tam yapamıyor ki, yeni albümü dinleyeyim dedim de yok abi, olmamış. Çöp desem, yeridir sanırım. Eminem ölmüş, Marshall ölmüş başka bir personayı dinliyoruz sanki…

(Gökhan Ali Başkan) #51

Şu kısma %1000 katılıyorum.

(Must) #52

Aynen öyle, yenilerden Post Malone çok hoşuma gidiyor bu arada tavsiye ederim.

(Umur) #53

Yenilerden, Childish Gambino kötü değil o kadar, hatta ilk albümü falan bayağı güzel, seviyorum ben ama şu son albümü varya ne bileyim, tamam helal olsun dedim o ses, o sözler yine güzel ama yok benlik değildi.

(Must) #54

Red Bone çok iyi bence :d

(Ercan Berber) #55

G-Eazy son albümün yarısı filler olmasa baya sağlam olacakmış. Resmen 20 şarkı yapman için kasmış boşuna.

(Gökhan Ali Başkan) #56

Doğru but bazı şeyleri dopru yapan son dönemde ki nadir kişilerden herhalde

(Umur) #57

Yok başarılı zaten ama benlik değil, sevemedim. Hani açıp dinleyesim gelmiyor :smile:

Arada bir durup, nerede o Eazy-E’ler, Tupac’lar dedirtiyor, günümüz hiphopı.

(Gökhan Ali Başkan) #58

Şu sıralar tek tesellim Ice Cube - Good Cop Bad Cop

(Must) #59

Bu arada bence Logic de iyidir, arada açıp dinlemelik :d

(Ercan Berber) #60

Son yıllarda çıkan güzel albüm öneriniz varsa alabilirim.