Muhit Hiphop Sokağı

(Ercan Berber) #123

İlk paylaşılan Hopsin şarkısından (Ill Mind of Hopsin 5) sonra adamı biraz araştırmaya başladım çünkü şarkıyı baya sevmiştim ve adamı ilk defa duyuyordum. Önce albüm yorumlarına baktım, genellikle kötüydü. Sonra internete, reddite falan baktım, adamdan baya nefret ediliyor. Tabi ben de saldım adamı muhtemelen kötüdür diye.

Sonra Ill Mind of Hopsin 7 ve 8 atıldı muhite, onları da çok sevince başladım diğer şarkılarını da dinlemeye. Dediğin gibi Emineme çok benziyor, hem MM’e hem SS’e. Bu kadar iyi söz yazan bu kadar yetenekli birinin üstünde bu kadar hate olması hem üzücü hem şaşırtıcı.

(Gökhan Ali Başkan) #124

Hopsin çok dahi bir adam HipHop konusunda. Machine Gun Kelly’den sonra Eminem’in veliahtı olabilecek bir adam. Bir kere Eminem ile aynı tarz olan Horror Comedy Rap yapıyor ve işlerinde çok başarılı. Horror Comedy Rap’ın en basit örneği;

Yine kendi parçası ama hem komik öğeler içeriyor -şarkıyı ilk dinlediğim zamanlar çok gülüyordum bazı sözlere- hem de bazı noktalarda korkutabiliyor.

Aynı şekilde bu parçalar da yaptığı tarzın HipHop ayakları. Sözün aslı Hopsin dinleyin, dinlettirin :wink:

(Burak) #125

Kaçınılmaz gibi gözüküyor ama bu genco da ileride Kendrick gibi gösteri adamı olup götü başı dağıtmaz umarım. New York’ta velet gibi takıldığı zamanlardan beri takip ediyorum, yeni dönem MC’ler arasında şimdilik favorim. Bu bağrı yanık kardeşimizi dinlemeyen çok şey kaybeder.

(Bungalow Bill) #126

Başlıkta fazlaca old school övülmüş. Son dönemde iyi rapçi çıkmadığından falan dem vurulmuş. Katılmıyorum, Müziğin her zaman aynı şekilde yürümesini bekleyemezsiniz. Her dönemin farklılıkları var. Bu dönemde çıkan pek çok başarılı sanatçı var. 90’ların gangsta rap’inin ‘‘gerçek hip-hop’’ olduğu ön yargısı bırakırsanız sevebilirsin. Son dönemde çıkan şu isimler çok başarılı, mutlaka tavsiye ederim:

Brockhampton(favorim)

Childish Gambino
Earl Sweatshirt

The İnternet
J. Cole
Joey Badass
Kid Cudi
Mick Jenkins

N.E.R.D; son albümü
P.O.S; eski bir isim ama son albümü güzel
Odd Future
Asap Rocky
Post Malone
Princess Nokia
Steve Lacy
Syd
Tyler The Creator

Vince Staples

Rapsody
Death Grips

Bunların dışında Desiigner’ı da beğeniyorum.

(alifromboston) #127

Kendrick Lamar’ın kötü bir şarkısı var mı? Ben bulamadım da.

(Must) #128

tamamen katılıyorum, son dönemde çıkan en iyi sanatçılardan, black panther için çıkardıkları da çok hoş bu arada.

(alifromboston) #129

Pray For Me , King’s Dead ,All The Stars ve Black Panther çok harika değil mi ya?

(Cain) #130

(dubliner) #131

Yakın zamanda dinlediğim en iyi battle parça bu olabilir. Bi de içinde Star Wars, futbol göndermesi var tam hassas noktama vuruyor…

“Death threats, so many death threats
So tell me, how comes I ain’t dead yet?
Mad ting, how comes I ain’t bled yet?
22 but I’m still an old school legend like Nedved.”

(Boş İnsan) #132

Çok uzun zamandır alamadığım o eski tadı aldım.

(Ercan Berber) #133

MGK dinlemiştim 5 yıl önce falan ama beğenmemiştim, bir kaç parçasını öv bakalım belki ona da başlarız :smiley:

(Gökhan Ali Başkan) #134

Son zamanlarda biraz bozdu ama bu parçaları tam onun tarzı :slight_smile:

(Burak) #135

Burada bir tane bile Fransızca şarkı paylaşılmamış puhh ulan hepinize yazıklar olsun.

(imnotevensorry) #136

Al Fransızca:)

Arjantin asıllı Fransız Müslüman Anarşist rapçi Rabia Del Pueblo; böyle bir karışım yok :slight_smile:

Bir tek bu soft idi herhalde :point_down:t3:

Finali en bilinenle yapalım

(Burak) #137

(Ercan Berber) #138

Hayırlı olsun karşim.

(Boş İnsan) #139

(Cain) #140

(Umur) #141

Yok böyle şarkılar gelmiyor, gelmeyecek.

(Burak) #142

Bu tayfadan bu aralar hiç hazzetmiyorum ama tam arabada dinlemelik bir şarkı olmuş.