Muhit Hiphop Sokağı

(alifromboston) #143

Ben de Lamar dışındakilerden haz etmiyorum. Yaptıkları şey hip hop değilmiş gibi geliyor bana.

(Cain) #144

Mos Def’i görünce zihnimde Selda Bağcan canlanıyor :smiley:

(Ercan Berber) #145

En sevdiğim Kendrick Lamar şarkısını henüz atmamışım, başka atan da olmamış, ilginç.

(Gökhan Ali Başkan) #146

Ben çok sevmiyorum nedense bu parçayı

(alifromboston) #147

Albümde bundan iyi 3 4 şarkı var bence. Ki daha TPAB ve DAMN. var. Benim ilk 10’uma girmez ama bayılırım.

(Ercan Berber) #148

Bana göre de bundan daha iyi şarkıları var ama bana en çok zevk veren, en çok dinlemeyi sevdiğim şarkısı bu.

(Umur) #149

Özlemişim reisi ya.

(Metehan Kafalı) #150

Pop hariç dediğin yere katılıyorum işlenen konuların aynı olması onu geçtim sözlerin her zaman tekrar etmesi uzun zamandır rap dinleyen biri olarak çok sıkıcı ve basit geliyor. Benim rap dışında pop diye düşünüp dinleyebildiğim türünü pek çıkaramadığım Oğuzhan Uğurun yaptığı eğlenceli şarkılardır. (bkz) [https://www.youtube.com/watch?v=RqgDVE4NN94&t=0s&index=11&list=PL5KOTg0gakdIw9OW99GHMNPb6iJY9M2q7]

(Umur) #151

Konuş usta, konuş…
"You wonder if these white judges like us?"

(Umur) #152

Not: Evet gerekirse tek başıma ayakta tutarım bu başlığı…

(Cagri Akgur) #153

2Pac’ın öldükten sonra çıkarılan birçok şarkısı remade. Aralarında OG sinden daha güzel olanları çok var. Ama bazılarının direk içine etmişler. Bir de hic resmi olarak yayinlanmayanlar var. Mesela bu. Mizahi yönden sağa sola giydiriyor başında. Warner Bros’un bağlı olduğu Time Warner da dahil :slight_smile:

(Gökhan Ali Başkan) #154

Çok sağlam, şiddetle tavsiyedir.

(Ercan Berber) #155

(Burak) #157

Türkiye sınırları içerisinde nasıl böyle bir şarkı yapıldı aklım almıyor benim. Bu memleketin gördüğü en dinamik hip-hop duo’su istisnasız bu adamlardır.

(Gökhan Ali Başkan) #158

Harika yahu, efsaneler efsanesi.

(Bungalow Bill) #159

(Ercan Berber) #160

(Umur) #161

(Burak) #162

(Gökhan Ali Başkan) #163

Ne düşünüyorsunuz?