Muhit Kıraathanesi ☕

(''İşleri bittiğinde seni cüzzamlı gibi dışlarlar.'') #39324

Yarın sabah okula gidecekler, nasılsınız? Sabah erken kalkacağı için ağlıyordu. Hiç muhabbeti olmayan ama onlarla bir dokuz ay daha geçireceği için kan ağlıyordu. :disappointed_relieved:

(🔫) #39325

24’ünde açılıyor bizim üni. Birde ilk hafta gidilmez adettendir :dd Daha 2 hafta tatil var :joy:

(s) #39326

ne zaman okul acilsa karnima heyecandan agri girer ya. benimkine iki hafta daha var gerci ama simdiden heyecanliyim. bu sene benim icin okul son kez aciliyor :((((

(Kuyuya düşmüş it) #39327

Ön sıralardan yer kapmak için erken uyanmak zorundayım sence
Edit: Birde sadece yarına özel dershaneye geç kalmamak için sondan iki ders kaçıracak olmak biraz üzüyor. Tam uyumalı dersleri atıyorlar o saatlere.

(Hoșçakalın ve her șey için teșekkürler ) #39328

Benim dersim 1 hafta önce bașladı, 10 saate yakın ödeve Zaman harcadım bugün. Umarım herkesin okulu bașlar artık yarın.

(''İşleri bittiğinde seni cüzzamlı gibi dışlarlar.'') #39329

Zor bir lise son geçireceğim kesin benim de.

(Agent of S.H.I.E.L.D.) #39330

Özgürlüğün son saatlerini yaşıyorum. :sob:

(Cem Ekiz) #39331

Benim gelecek pazartesi başlayacak. 6 yıllık okulumda ilk defa derse gireceğim :slight_smile: Acayip heyecanlıyım lan! 2000’liler, bana ilişmeyin. İhtiyar bir adamım ben artık :stuck_out_tongue:

(''İşleri bittiğinde seni cüzzamlı gibi dışlarlar.'') #39332

İlk defa mı? Ne yaptın sen ya? :rofl:

(''İşleri bittiğinde seni cüzzamlı gibi dışlarlar.'') #39333

Sınava girecek 19 tayfasından mısın sende yoksa?

(Cem Ekiz) #39334

İş güç deyip geçiştirelim. Benim açımdan asıl soru, onca yıl sonra okula asılmayı nasıl akıl ettiğim :slight_smile:

(Kuyuya düşmüş it) #39335

Sınava girecem ama 19 tayfası ne demek hiçbir fikrim yok. Düz 2001 liyim ben bu sene son sınıfım.

(''İşleri bittiğinde seni cüzzamlı gibi dışlarlar.'') #39336

2019’da sınava girecek olanlar yani. Ben de öyleyim. Bakalım üç sene boyunca çok ta umursamayıp son sene asılınca 40k olacak mı?

(''İşleri bittiğinde seni cüzzamlı gibi dışlarlar.'') #39337

Bir yerde ‘‘Ben ne yapıyorum ya?’’ demişsindir muhakkak.

(Cem Ekiz) #39338

Yok. Şöyle oldu: “Ben gelecek ömrümde ne yapacağım lan?” dedim. Önüme gelen şıkları şartlar gereği eleye eleye (tabi kendi kişilik özelliklerime de uygun olarak) teke indirdim. O da akademisyen olmak oldu :slight_smile: Zaten fakültede bir geyik vardır: Buradan mezun olamayan ömrünün sonuna kadar burada kalır. Öyle bir şey :stuck_out_tongue:

(s) #39339

ben de ayni yoldayim, basarilar ikimize de. zor bir yol ama guzel

(''İşleri bittiğinde seni cüzzamlı gibi dışlarlar.'') #39340

Zor olduğuna katılıyorum ama güzel olduğunu düşünemem.

(s) #39341

benim cocukluk hayalim oldugu icin bana guzel geliyor :slight_smile:

(Cem Ekiz) #39342

Ya bunu çok düşündüm, ama baya bir düşündüm yani ciddi ciddi. Sonra fark ettim ki benim bir şeyler öğretmekten başka zevk alacağım hiçbir şey yok mesleki açıdan. Ciddiyetle söylüyorum bunu. Ben zaten öğretmen lisesinde okudum, babam öğretmen, akrabalarımın çoğu öğretmen… Farklı gibi görülüyor, belirli noktalarda farklı sayılabilir ama temel yine aynı bana sorarsan.

Bir de bu konularda kaçış gibi görür millet. “İş bulamadı, ondan fakültede kalıyor” denilir ama ben idealizmimi kaybetmiş değilim. 5 yıldır 657’liğim, üstelik koca bakanlıkta, o benim idealizmimi yıkamamış, bir kıytırık YÖK mü yıkacak :slight_smile:

(s) #39343

bu bende de var. yapabilecegim tek sey ogretmek. cocukken ders calisirken de tahtanin onune gecer ogrencilerim varmis gibi anlatirdim. bakalim artik:)