Muhit Kıraathanesi ☕

(''İşleri bittiğinde seni cüzzamlı gibi dışlarlar.'') #39337

Bir yerde ‘‘Ben ne yapıyorum ya?’’ demişsindir muhakkak.

(Cem Ekiz) #39338

Yok. Şöyle oldu: “Ben gelecek ömrümde ne yapacağım lan?” dedim. Önüme gelen şıkları şartlar gereği eleye eleye (tabi kendi kişilik özelliklerime de uygun olarak) teke indirdim. O da akademisyen olmak oldu :slight_smile: Zaten fakültede bir geyik vardır: Buradan mezun olamayan ömrünün sonuna kadar burada kalır. Öyle bir şey :stuck_out_tongue:

(s) #39339

ben de ayni yoldayim, basarilar ikimize de. zor bir yol ama guzel

(''İşleri bittiğinde seni cüzzamlı gibi dışlarlar.'') #39340

Zor olduğuna katılıyorum ama güzel olduğunu düşünemem.

(s) #39341

benim cocukluk hayalim oldugu icin bana guzel geliyor :slight_smile:

(Cem Ekiz) #39342

Ya bunu çok düşündüm, ama baya bir düşündüm yani ciddi ciddi. Sonra fark ettim ki benim bir şeyler öğretmekten başka zevk alacağım hiçbir şey yok mesleki açıdan. Ciddiyetle söylüyorum bunu. Ben zaten öğretmen lisesinde okudum, babam öğretmen, akrabalarımın çoğu öğretmen… Farklı gibi görülüyor, belirli noktalarda farklı sayılabilir ama temel yine aynı bana sorarsan.

Bir de bu konularda kaçış gibi görür millet. “İş bulamadı, ondan fakültede kalıyor” denilir ama ben idealizmimi kaybetmiş değilim. 5 yıldır 657’liğim, üstelik koca bakanlıkta, o benim idealizmimi yıkamamış, bir kıytırık YÖK mü yıkacak :slight_smile:

(s) #39343

bu bende de var. yapabilecegim tek sey ogretmek. cocukken ders calisirken de tahtanin onune gecer ogrencilerim varmis gibi anlatirdim. bakalim artik:)

(Loony Lovegood) #39344

Hâlâ “senin çalışman gerekmiyor mu yua” ve “artık bi karar ver ne okumak istediğine” muhabbetleri arasında sıkışmış durumdayım. Yarın da yazın çalışmadım diye başıma bi şeyler gelecek ama, bakalım… :upside_down_face:

(''İşleri bittiğinde seni cüzzamlı gibi dışlarlar.'') #39345

Yazın çalışmayanları kenara çekip dövüyorlar değil mi? :laughing: Olsun sen yarın başla çalışmaya sakin sakin.

(Loony Lovegood) #39346

Keşke dövseler. Onun yerine vicdan azabı çekmemiz için 2 saat vaaz verilecek

(''İşleri bittiğinde seni cüzzamlı gibi dışlarlar.'') #39347

Yapma sakın! Sterse bir kere kapıldın mı bir daha kurtulamıyorsun. Yaz tatilimi ben de çok verimli geçirmedim Mat ve kimyayı yarıladım sadece Stres yapmadan düzenli çalışırsan, çalışırsak yaparız. Stres çok kötü.

(Güven Dost Alemdar) #39348

Şu an kafamda bulunan tek soru yarın üniforma giysem mi yoksa salla göte deyip gömlek-kot mu giysem?

(''İşleri bittiğinde seni cüzzamlı gibi dışlarlar.'') #39349

Giy derim. İlk günden papara yeme ihtimalin var.

(Loony Lovegood) #39350

Haklısın tabi. Normalde bayağı stresli bir insanım, berbat bir his. Ama aslında son zamanlarda hiç olmadığım kadar rahat hissediyorum; okulun açılmasıyla eski hâlime dönmekten korkuyorum. Şu anki durumumu koruyabilirsem her şey daha kolay olacak. :herb:

(alifromboston) #39351

Yarın saat 10da başlıyor ve 2 ders var ilk gün. Ve üniversitenin ilk günü. Az önce de muafiyet sınavından 90 aldığımı öğrendim. Heyecan+mutluluk karması.

(Oğuzhan) #39352

Yarın Rusça öğrenmeye başlayacağım, mutluyum.

(Geek Velet) #39353

Ben iki haftadır gidiyorum. :smiley:

(Geekiz ama ergeniz) #39354

Okulun ilk günü sefer arttırmadığı gibi,yarım saatte otobüs bulabildiğim için İETT’ye müteşekkirim. İlk günden geç kalacağım :unamused::unamused::unamused:

(Oolong) #39355

2 gündür bahçedeki ürünleri topluyoruz. Bugünde patatesleri topladık. Son olarak balkabakları kaldı. Onların zamanı varmış daha

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #39356

Çok iyi patates çıkarırım. Kesilmemiş tek bir tane bile bırakmam o kadar iyiyim :smiley: :neutral_face: