Muhit Kıraathanesi ☕

(Emin) #23447

Günaydın muhitin güzel insanları. Nasılsınız napıyonuz ?

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #23448

İngilizce dersinde kelime çeviriyoruz sayfalarca :sleeping::sleeping:

(Crowtiel7) #23449

İngilizce hazırlık sınıfında önümüze koyulan work-sheet’i önemsemeyip muhitin güzel diyarlarında yazılanları takip ediyorum.

(Emin) #23450

Bende türkçesini hazırladığım makalenin ingilizce çevirisini yapıyorum. Bide beni düşün :roll_eyes:

(Must) #23451

BU NASIL AİLE FJDGHJSDG

(Oozaru) #23452

Bkz: Başkaları Adına Utanmak

(Hakan) #23453

Messi yeni imzaladığı sözleşmesiyle saatte 4 bin euro kazanıyormuş.

(Geek Velet) #23454

Söylediğim eski okulum bu yeni.

(Axl Rose Fanboyu) #23455

Herkes okulunu atmış. Sınıfta olmadığım için size spor salonu attım.

(Dilay) #23456

Hatırlatın yarın ben de atayım kocaman bahçemizi spor salonumuzu ve halısahamızı eheheh.

Bunlarla ne zaman övüneceğim diyordum ben de ama pek umrunuzda da olmaz zaten. So…

(Geek Velet) #23457

Öhö Öhö, sevgili Türkçe ve Edebiyat dersinde kelimelerin yazılışı ve noktalama işaretlerinin kullanımının sürekli değişmesinden dolayı açı çeken güzel muhittaş kardeşlerim, Türkçe öğretmenimden aldığım güzel bilgiye göre, TDK’de (Ka diye okumayın taş olursunuz :stuck_out_tongue_winking_eye:) çalışanlar dil üzerinde yapılan her değişiklik için prim alıyorlarmış.

(Kuyuya düşmüş it) #23458

Eğer mat. sağlamsa o zaman korkacak çok bir şeyin yok zaten. Fizikte neyin neden olduğunu anlarsan neleri kullannman gerektiği bir yerden sonra geliyor. Mesela eğer atışlar konusunda eğik halde atılan bir cismin yer çekimi yüzünden giderek daha az bit hızla yükseleceğini anlarsan o zaman neden hızı hep aynı kabul etmediğimizı veya neden direk hızla zamanı çarpıp uzunluğu bulmadığımızı anlarsın. Ben kendimden biliyorum(ki ben de lise 3 sayısalım), okulumun en iyi sınıfında olmama rağmen ezberci eğitim sisteminden dolayı neyi neden yaptığını bilmeden soru çözen çok insan tanıdım. Öğretmenlerin terselemesinden korktukarı için çoğu konuyu benden dinliyorlar. Her şeyin temelde neden gerçekleştiğini görünce kafalarına daha bir yatıyor. Ayrıca bu şeklide öğrenince çok soru çözmeden formülleri kafandan oluşturabiliyorsun. Kimya için se şu an kendimden bildiğim kadarıyla çok ezber yapamak yerine yine kafanda olayın mantığını kavrayınca kolayca çözümleyebilirsin.

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #23459

Bizim okulun spor salonu yok maalesef ama nasıl bir okulsa aletlerin eski olmasına rağmen bir fitness salonu var, Halter, bisiklet …gibi şeyler var.

(Alfie Solomons) #23460

Buyrun benden de 1883’ten kalma lise görseli;

image

Telefonumda da bir tane bile okulumun fotoğrafı yokmuş ulen,ne hayırsız öğrenciymişim haberim yokmuş

(Hasan Dogukan Aksu) #23461

Aynen bu olabilir teşekkürler.

(Fransuva'nın Ayranı) #23462

Bir şey lazım olursa mesaj atabilirsin( tasarım fikri olarak). :grin:

(Ali) #23463

Muhitte 2015 tarihinden beri olanlara Oldschool Muhitkar adlı bir rozet falan yok mu? Sonuçta 2 yıl oldu. Az bir zaman değil.

(Devrim) #23465

Öd.

(Gizem) #23466

Arkadaşlar bu hafta muhitte daha az aktif olabilirim. Aslında hiçbir işim yok ama sırf meşgul gözükmek için girmeyeceğim. Bu süre zarfında -de -da -ki eklerinin yazımına çalışmayı düşünüyorum muhtemelen sözümün arkasında durmam

(Kaan ) #23467