Muhit Kıraathanesi ☕

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #23489

Tünaydın. Kocaeli’den selamlar. İlk kar döktü burada.

(Boş İnsan) #23490

Umuttepe’ye yağmıştır heralde bizim sahil kesimlerinde pek tutmaz kar.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #23491

Umuttepe’ye yağdı evet. Dersteyim şu an, merkeze inmediğim için durumu bilmiyorum.

(Boş İnsan) #23492

Allah kolaylık versin ya. Bir üniversite kurmak için daha kötü bir yer seçilemezdi heralde. Yazın ortasında kış yaşanıyor orda.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #23493

Hahahah sağol :slight_smile: Son senem bu zaten, bitse de gitsek derdindeyim. Laf açılmışken buraya da yazayım. Üniversiteye hazırlanan genç arkadaşlarım : KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’Nİ YAZMAYIN.

(Boş İnsan) #23494

Erzurum’dan ise kaçın, kaçın!

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #23495

Bu da sabah yurt yemekhanesinden

(🌜 luna-tic 🌛) #23496

Merkez’de güneş açtı şu an. Yağmurluydu sabah.

(Gizem) #23497

Muhiti azaltma maceramın sonuna geldik. 15 saatte pes ettim

(Devrim) #23498

Umarım bu süreyi gramer çalışarak geçirmişsindir ben dayanamam basarım düzeltmeyi.

(evethearteyes) #23499

De ayrı ama Gizem. Hiç çalışmamışsın.

(Gizem) #23500

Grameri biliyorum fakat acele yazdığım için dikkat etmeden gönderiyorum
@evethearteyes
Benim aklımla mı oynamaya çalışıyorsun anlamadım ki

(evethearteyes) #23501

Evet :upside_down_face:

(Devrim) #23502

Biliyorum, şakaydı zaten. :smile:

(Dilay) #23503

Trakya Üniversitesi’nin yabancı uyruğu olan öğrencileri diploma notuna göre alma gibi bir programı var. Ben bunu cepteki alternatifim olarak bulundururken, an itibariyle koşullardan birini taşımadığımı fark ettim. Gideyim de biraz daha ders çalışayım bari…

(Umur) #23504

İyi not beklediğim vizeden sınıf ortalamasının altında bir not alıp, kötü not beklediğim vizeden de sınıf ortalamasının üstünde not almışım. Duygularım çok karışık.

8075a0efc5c6fbc56c6d9ebd215bd87f

(Fransuva'nın Ayranı) #23505

Göçmensen ve göçmen olduğun ülkenin vatandaşı isen türkiye vatandaşlığından çıkıp böyle bir şey yapabilirsin.

(Dilay) #23506

O YÖS için geçerliymiş, onu zaten yapmayı düşünüyorum. Trakya sınava tabi tutmadan direk alıyormuş, ama onun için de liseyi en az bir yıl başka bir ülkede okuman gerekliymiş.

(Kuyuya düşmüş it) #23507

AFS falan denesen olmaz mı? Belki bir sene kaybedersin ama üniversite garanti olur.

(Dilay) #23508

Zaten düşünüyordum onu 12.sınıfta Türkiye’de kalıp ineklemenin daha iyi olacağını düşünmüştüm. Şimdi her şey birbirine karıştı. Trakya Tıp 12.000 ile alıyor eğer tam kapasite ineklersem daha iyi bir derece yapabilirim o yüzden riske de atamıyorum.