Muhit Kıraathanesi ☕

(Kuyuya düşmüş it) #29748

Demek ki müdür işini iyi yapamıyor.

(Iron Man) #29749

Akıl karı değil cidden. Ne iğrenç insanlar var şu ülkede. Cinsel açlığın ülkesiyiz.

( ◉) #29750

İlk gören kişi anında engellemek yerine, aşağı inip tuğla almış yerden ve geri dönüp öyle müdahale etmiş.

(Oh Captain! My Captain! ) #29752

Güne bu ruh haliyle başladım, kaç puan vermem gerektiğine emin değilim. Günaydın.
tumblr_inline_nhipf98eP01rxp8uq

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #29753

Allah @acyberexile abi ve tüm geekyapar ekip’in yardımcısı olsun. Yani konu tartışılmış bitmiş. Hem bunun üzerinden hem de 2-3 yıl önce ki bir meseleyi açmış.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #29754

Bu arada Facebook watch web sitesi şöyle bir şeymiş :

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #29755

Bunu konuşmuştuk ama tekrarlayayım. Bu yönetim sayesinde insanlar korkmadan istediklerini yapabiliyorlar. Şimdi bu yaratık mahkemeye sarıklı gelirse iyi hal indirimi alırsa şaşırmayalım.

(Deniz) #29756

Geekyapar neden Gora’ya esin vermiş bu yapıtları konuşmuyor? Kınıyorum :hugs:

http://www.milligazete.com.tr/amp/makale/1501122/siyami-akyel/islam-dunyasinin-ilk-bilim-kurgu-romani-uzay-ciftcileri

“Bu yönüyle Türk sinemasını etkilemiştir. Sanatçı Mehmet Esen, Cem Yılmaz’ın GORA ve AROG filmlerini Ali Nar Hocanın romanından esinlendiğini, hatta bazı yerleri birebir kopya ettiğini söylemektedir. Esen şöyle demektedir: “O dönem ben “Uzay Çiftçileri adında dini bütün bir yazarın fantastik romanını okuyordum. Ciddi bir dile yazılmıştı. “Türkler uzaya gidersene olur’du konusu. Türkler bütün uzayı ele geçiriyorlar ama bir tek Ay onların değil, kafayı Ay’a takmışlar ve elde etmek istiyorlar. Sonunda formül bulunuyor ve maç yapmaya karar veriyorlar. Ben bunu eğlenceli bir şekilde sahnede kitabın adını da vererek anlatıyordum. Cem (Yılmaz)’de sahneye ilk çıktığında uzayla ilgili birşeyler anlattı.”. Esen, şöyle devam ediyor: “Bu uzay konusu üzerinde bol bol espri ürettik. O dönem Cem Yılmaz ve Erdil Yaşaroğlu iyi arkadaşlardı, hâlâ da öyleler. İkisi de iyi çizerlerdi. Sürekli uzay espirisi yapıyorduk. Ve yıllar sonra GORA viyzona girdi. AROG’u da unutmamak lazım. Maç bölümleri bahsettiğim kitapta (Uzay Çiftçileri’nde) mevcuttur. Google’den bulabilirsiniz”.”

(Sapere Aude!) #29757

İlginçmiş, kitabı merak ettim. Muhtemelen alacağım.

Yalnız çok ufak değinilmiş olsa da ilk ütopik romanı yazdığı iddiası doğru değil sanırım. 1913 tarihli Rüyada Terakki ve Medeniyet-i İslamiyeyi Rüyet isimli kitap Türk ütopya edebiyatının ilk eseri. Hoş bir kitap, ilgilenenlere öneririm.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #29758

([Godwoken]) #29759

Youtube’un “tamamında” insanlar göz önünde olduklarının farkında değil.

Hepsi kendine has insanlar elbette. Ama bu sığır oldukları gerçeğini değiştirmez. :slight_smile:

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #29760

Tartışmanın devamın da "neyse oktay’cım saten benim yazdıklarımı çekip paylaşmadan rahatsızdım dedi. " ben de daha paylaşmayacağım söyledim. Yani kısacası adam Muhit okuyor dikkat edelim arkadaşlar başımıza kayum atanmasını.

(Geekiz ama ergeniz) #29761

İzlendiğimizi bilmem biraz ürküttü doğrusu, yarın öbür gün yanına gidemem artık :slight_smile:

(Fransuva'nın Ayranı) #29762

Big brother watching you.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #29763

(Boş İnsan) #29764

Adam muhitin hostunun sahibi. Bırak da ara sıra okusun. Kayyum falan atamaz öyle despot bir diktatör değil. Yanına gidip ‘‘Abi ben muhittenim ha’’ deyince ‘‘Olum öyle desene ben de yabancı sandım, bizim çocuklardansın’’ diyor. Muhite olan kötü bakış açısında biraz iğneyi kendimize batırmamız gerekiyor :slight_smile:

(Geekiz ama ergeniz) #29765

Ben ondan korkmuyorum, dışarıya nasıl bir imaj çizdiğim konusunda tereddütlerim var sadece. :blush:

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #29766

Can Sungur ile girdiğim şu muhabbet baya keyifim kaçırdı. :confused:

(Xάος) #29767

Arkadaşlar yarın sabah staj için mülakata gireceğim, daha önce telefon üzerinde olan hariç bu tip bir deneyimim olmadı. Vereceğiniz bir tavsiyeniz vs varsa çok makbule geçer açıkçası. Bu yaz yaz stajı sonraki dönem de dönem stajı yapmam gerekiyor, görüşmeye bağlı olarak her ikisini aynı yerde yapma gibi bir durum bile olabilir, önemli yani. Teşekkürler.

( ◉) #29768

Hangi sektörde?