Muhit Kıraathanesi ☕

(Geek Velet) #31297

Yine iki kişi birbirini dürtmüş. :what:

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #31298

ahh ulan ahhh o yumrukları görecektiniz bu ne hız o yumrukları kimse sayamaz en kral matematik profesörünü getir sayamaz cortlar.ben 250 den sonrasını sayamadım mübarekler sanki mitralyoz gibi takır takır işliyor.

image

:smiley: :smiley:

@bunn-Y

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #31299

Hmmm :expressionless::expressionless::expressionless:

(Salih Alp Gökçek ) #31300

Edep kelimesini kullanan bendim ve burada bana mı demek istedin bilmiyorum ama benim kimin ne istediğiyle derdim yok. Ben küfürlü pankart hazırlayanlar için o cümleleri kullandım ve cümlenin içinde cinsiyete dair tek bir şey geçmiyordu.

(Salih Alp Gökçek ) #31302

Hani işi öyle bir noktaya getirmişsiniz ki; sanki muhitte iki aşırı uç var. Biri tamamen kadın haklarını savunuyor, diğeri de kadınları köle niyetine kullanmak istiyor.
Kimsenin kimseyle derdi yok, söylenen sözlerin ne anlama geldiğini bilmeden kümeleşmeyin. Hak savunacağım diyen insanların bu kadar saldırgan tutumunun olması da tuhaf.

(Hedef 2019) #31303

Reis uzun adam gibi konuşmuşsun ya okurken o tadı aldım

“Bunlar var ya bunlar”

(öğnkü) #31304

Svartir modun mizahı gelişmiş bir süredir ha.

(Geekiz ama ergeniz) #31305

Direkt hesap silinemiyor mu ya?Bu kaçıncı ya?

(Ali) #31306

Bu ülkenin insanları neden hayatı hep uçlarda yaşar anlamıyorum. Ortası olmayan bir ülkeyiz ne yazık ki.

(öğnkü) #31307

Valla ben ara ara gelip “BENDEN NEFRET EDİYORSUNUZ DEĞİL Mİ KÜFREDİN BANA” tarzında bir anketle giriş yaptıktan bir hafta sonra kendisinin hakaretler ederek sınır dışı edilmesini seviyorum.

(Sapere Aude!) #31308

Order 66 planlamıştı o kadar, yazık oldu.

(Salih Alp Gökçek ) #31309

İsteyen, hayatını istediği gibi yaşasın, umurumda değil, kimsenin olmamalı da. Ben orada bir cümle kurmuşum; kurduğum cümledeki kelime kaç kez tekrar edilmiş. Neye, neden söylediğime bakılmaksızın hem de. Kişileri olmak istemediği bir noktaya koyup, karşı hale getirmek doğru bir hareket değil.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #31310

Eğer belli bir tarih vermeden uzaklaştırıyorsa saten hesap silinmiş oluyor. Çünkü hesap girmeye çalıştın ana 3025 yılına kadar uzaklaştırma aldığın yazıyor. :slight_smile:

(Geekiz ama ergeniz) #31311

İyi o zaman, ben bu şahısın muhitin huzurunu kaçırmasından artık Yoruldum

(Berk Kaynak) #31312

Sakin sakin tartışmaya katılıyorum. İşbu mesaj kimseye karşı bir iğneleme veya saldırganlık içermeyeceği gibi, yukarıdaki kişilerin söylediklerinden örneklemeler yapmam da gayet olası bir durum gibi gözüküyor. Konumuzun ana başlığı içinde küfür de barındırdığından, post eser miktarda spoiler içinde küfür barındırabilir. Tamamen kendi görüşüm, kimseyi bir uç olmakla itham etmiyorum.

Şimdi fotoğraflara baktığımız zaman kadınların açtığı pankartlar kimseyi zan altında bırakmıyor. Kimseye hakaret etmiyor. Tamamen kendi üzerlerinden bir eyleme kalkışmış gibi gözüküyorlar. Bu bir sokak eylemi olduğu için, her yaştan ve her görüşten insanın küfürlü pankartları görebilecek olması, olayı biraz ayıp yapabilir. Evet haklısınız. Ben de büyük bir ışıkla bakamadım. Ancak neden sandığınız kadar ayıp olmadığını ve feminizmi aşağı çeken eylemlerin bu tarz yazılar olmadığını açıklamaya çalışacağım.

Arkadaşlar kadınlara yakıştırılan kelimeler bir problem. Ezelden beri bir problem oldu. Hayatlarının her anında, çoğu zaman bir anne oldukları için, başka zaman sadece sevişmek istedikleri için veyahut hiçbir şey olmamış veya yapmamış olsalar bile kadınlar bu tarz yakıştırmalara maruz kaldılar. Orospu kelimesini bu kadınlar üretmedi. İlk kullananlar da değiller. Hayatları boyunca en ufak hareketlerinde orospu, kaşar gibi kelimelerle yaftalandılar. Arkalarından böyle konuşuldu. Öyle ki kelime anlamının dışına taşmış bir vaziyete geldi ve kadın cinsiyeti arasında bile kullanılmaya başlandı. Cinsel istek kadınlar için bir yasak oldu, kapalı bir norm oldu. Bugün, siz belki engel oluyor olabilirsiniz, kaç kişi erkek arkadaş ortamında birisinin eski sevgilisine bu kelimeleri kullanmasına engel oluyor? “Neredeyse” hiçbiri. Bu pankarttan rahatsız oldum diyen insanların kaçı bu kelimeleri ağızlarına pelesenk etmiş durumda? Ben çok fazla insanla haşır neşir olan ve ülkenin her yerinden gelmiş erkeklerle arkadaşlık kurduğumdan şöyle söyleyebilirim ki, birçoğu. Götü boklu vb. kelimeleri cüretkar bir şekilde etrafa savuran insanların kadınları aşağılayıcı bu sözleri kullanmadığına inanmak oldukça zor mesela. Tekrar sizi tenzih ediyorum, siz yapmıyor olabilirsiniz. Saygım sonsuzdur. Ancak bunun farkında olan ve hoşlanmayan ben bile, bir kükreme içgüdüsüyle bu küfürleri kullanıyorum bazen.

Şimdi bir insan size hakaret ettiğinde üç şey yapabilirsiniz.

1- Karşı hakaret edersiniz. Bu genelde kavgaya ve kötü sonuçlara yol açar. Sonsuz bir kısır döngü gibidir.

2- Hiçbir şey demez, içinize kapanırsınız. Bu genel manada kötü bir sonuca yol açmasa bile, sizin özel hayatınızda sizi rahatsız eder. Sürekli aklınıza gelir, acı verir. Arkadaşlarınıza sürekli yediğiniz laf hakkında konuşursunuz. Huzursuz olursunuz. Çünkü bu hakareti bir şekilde dışarı atamamışsınızdır.

3- Edilen hakareti üstünüze giyersiniz. Bunu özgüvenli bir şekilde kabul eder ve mizahi bir yolla konuyu saptırmaya çalışırsınız. Bu hem sizin iletişimi sürdürmeniz açısından iyidir, hem de karşı tarafı susturma açısından iyidir.

Buradaki kadınlar da bunu yapıyor. Kendilerine edilen hakareti üstlerine giyip geri püskürtmeye çalışıyorlar. Ha doğru mu yapıyorlar tartışmalı bir konu. Toplumsal bazda bir olay benim anlattığım şekilde sonuç vermeyebilir. Ancak küfür hayatın bir gerçeği. Kadınlar bu ithamlar altında kalıyorlar ve durum sandığınız kadar da kötü bir olay değil.

Feminizme zarar veren iki çeşit insan var benim için. Bir, feminizmi bir intikam aracı olarak, erkekleri bastırmak için kullanan kadınlar. İki, feminizmi her fırsatta aşağı görmeye çalışan erkekler. Tekrar tenzih ediyorum, yine bu siz değilsiniz. “Bunlar zincirin zayıf halkası” savına karşı bir görüş sadece. Zincirin zayıf halkaları bu küfrü yazan kadınlar değil, yukarıda bahsettiğim iki karakter.

Bu yazıdan sonra eğer kaliteli bir tartışma ortamı dönmeyecekse hiçbir şey yazmamayı yeğlerim. O yüzden bu konu hakkındaki son postum olabilir. İyi muhitler.

(Salih Alp Gökçek ) #31313

Peki, bu konu hakkında tek kelime etmiyorum bundan sonra. Benim ayıp anlayışım pek genele hitap etmiyor sanırım, size iyi tartışmalar.

(Berk Kaynak) #31314

Ah be Salihço. :man_shrugging:t2:

(Ali) #31315

Yukarıda açılan pankartların mantığa uygun olduğunu düşünmüyorum. Kadın hakları savunulmaya çalışılmışsa eğer bu sözlerle, başarılı olunmamış. Sadece kendilerini küçük düşürmüşler.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #31316

Işıl naber _? :smiley: Hiç hoşgeldin yok bakıyorum. :smiley:

(Kid A) #31317

The same old eagle. Hoşgeldin. :+1: