Muhit Kıraathanesi ☕

( ◉) #31380

Karı kelimesinden rahatsız olup, yazandan habersiz kadına çevirmek için ne içmek gerekiyor?

(Xάος) #31381

Günlük hayatta birisi “karı işleri” dediğinde bunu argo tabir olarak kullandığını anlayacak durumda olduğuna eminim. Daha kibar olmanın ne zararı var ki gidip kibarlaştırdığı için moda sataşıyorsun? Merak ediyorum.

(evethearteyes) #31382

Kaos çıkacak ve ben sizi izliyorum

( ◉) #31383

Ee argo tabir veya kaba olmak yasaklı mı forum kurallarında?

Yüzlerce kez kullanıldığını görüyorum ben.

Ayrıca rica ile düzelttirmek farklı, mod gücünü kullanarak düzeltmek farklı.

(Xάος) #31384

Bıyık bırakmışsın ersin, yakışmış :star_struck:

(evethearteyes) #31385

Sakalı kestikten sonra makinenin şarjı bitti de öyle kaldım :grin::grin:

(Xάος) #31386

Bence bu cümleler aşağı yukarı olabildiğince güzel/kibar bir dil kullanmaya teşvik/sevk edilmesini kapsıyor. Bu da yetmediyse;

(Xάος) #31387

ben bile öyle paylaşım yaptığımı unutmuşum, sen nasıl hatırlıyorsun helal olsun :smile:

( ◉) #31388

Gelip bi mod ‘’ benim forumumda kimse kadına karı diyemez ulan. derse gönderisini düzenler, kendi fikrimi yazarım, nasılsa destekleyenim dahi çıkar’’ diyebilir yani.

Okey.

Benim takıldığım şey

Burada kabalık yapanın mod olması.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #31389

(Xάος) #31390

Her 2 şekilde de verilmek istenen mesajı verebildi mi arkadaş? Evet. O zaman kibar olan versiyonu kullanmasında bir sorun görmüyorum. Burada modun yaptığı kabalık nerde? Bana sorarsan arkadaşın ilk aşamada bu şekilde yazması gerekiyordu, Hande arkadaşa yardımcı oldu sadece :blush:

( ◉) #31391

Kendi görüşünü ‘‘dikte’’ etmesi mesela?

Ben bir gönderi yazmışsam fikrim odur. Kurallara aykırı ise gizlersin gönderiyi. Ama ‘‘sen kabasın, aslında böyle demek istemiştin, mod olarak ben düzelteyim’’ tavrı çirkin.

Ayrıca ‘‘karı işi’’ ile ‘‘kadın işi’’ arasında fark olmaması işin ilginç tarafı. Biri eskiden kullanılan Türkçe, diğeri son 5 yılın modası.

( ◉) #31392

Başlıktaki cümle yazının içinde geçmiyor.

Bira festivalinde ölen 2 gençten bahsediyor sadece. Başlık cümlesini söyledi mi ki?

(Gökhan Ali Başkan) #31393

Aslında burada “muhtarlar kabalık edebilir” deniyor üstü kapalı ama yine de sen bilirsin hocam.

(Xάος) #31394

İşte ben de diyorum ki, “çirkin tavırda” bir mesaj olmasa hande de “tavrı çirkin” hareketler yapmak zorunda kalmazdı. Sanki birisi fikrini yazmış da hande kendi fikrine uymuyor diye cümlesini bozmuş gibi yaklaşıyorsunuz olaya.

( ◉) #31395

Evet, birisi olayı ‘‘karı işi’’ olarak nitelemek istemiş ve mod, fikrine uymadığı için ‘‘haber dahi vermeden’’ '‘kadın işi’'ne döndürerek cümlesini bozmuş?

Modun yetkiye sahip olması, fikirlerini dayatma hakkını vermez.

(Hande) #31396

Bu konuyu uzatmanıza bir neden göremiyorum.

Post editlemek adetim olan bir iş değil, hareketimin farkındayım ve postun sahibi benimle konuşmak isterse iletişim yolları her zaman açık. Ancak daha önce defalarca söylediğim gibi muhit ortamı yazarak iletişim kurduğumuz bir ortam, bu da bize ağzımıza geldiği gibi konuşmak yerine kelimelerimizi seçerek kullanma şansı tanıyor, bu şansı değerlendirmenizi istiyor ve teşvik ediyoruz.

@Lupus, bu arada belki de haddim olmayarak, sana sevgilinle iletişim kurmanı tavsiye ederim, belki de ona karşı sorun yokmuş gibi davrandığın için bu şekilde devam ediyordur, ona rahatsız olduğun hareketlerini gözden geçirme fırsatı verirsen daha sağlıklı bir ilişkiniz olur diye düşünüyorum.

@tanrininlutfu, post editlemek nihai bir durum değil, isterse yeniden değiştirir, açıkça yazılmış bir uyarıdan farkı yok yaptığımın, konuyu taraflardan biri olan benimle konuşmak istiyorsan iletişim yolları sana da açık burayı meşgul etmenin bir anlamı yok.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #31397

Hatırlayın Menderes bey’den önce bira festivalleri oldu. Bu bira festivallerinden bir tanesinde de iki genç yavrumuz öldü. Şu anda bunu çatısı altında barındıranlar, bunların hesabını sordular mı? Ölüleri yakma projelerine, başörtüsü düşmanlığına rağmen, insanımız asla milli ve manevi değerlerinden taviz vermemiştir. Ne yaptı Antalya? Tekrar aslına rücu etti.

( ◉) #31398

Erdoğan iyi bir şey söyleyebilirmiş gibi, bi ümit düşünerek başlığı yanlış yorumlamışım. Teşekkürler.

Yeniden bira festivalleri olabilecek tarzında anlamıştım.
Meğerse Antalya’nın aslı Ortaçağmış.

(Geekiz ama ergeniz) #31399

Arkadaşım beni ekti, hem onun için Black Panther e gitmeyi o kadar erteledim.Bir cevap bile yazmadı, boynum bükük tek başıma gideceğim dersten çıkınca :sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob: