Muhit Kıraathanesi ☕

( ◉) #31523

Eğer mesele ‘‘müzik bilgisi’’ ise o programdaki en yetersiz kişi Yıldız Tilbe. Müzik konusunda herhangi bir eğitimi yok kendisinin. Yabancı müzik repertuvarı da yok mesela diğerlerinin aksine. Allah vergisi bir yeteneği ve muhteşem bir sesi var sadece.

Bu yetenekleri, onun iyi bir koç olmasını sağlamıyor.

Piyasa şarkıcılarına sempati duyamamak normaldir ancak rüzgarı arkasına aldığı an ayakta şarkıcı bırakmamak, ahkam kesmek, herkesin haddi olmamalı.

(Devrim) #31524

Flood için özür.

Orada Mazhar Alanson, Özkan Uğur gibi insanlar da vardı. Her jüriyi kastetmiyorum zaten. Ama rekabet içerisinde bulunması gereken 4 ayrı koltukta her sene 1-2 tane kaliteli müzisyen koyup onları Hadise’yle yarıştıran bir programı müzik adına iyi iş olarak göremiyorum.

Ayrıca iyi müzisyen iyi koç olmak zorunda da değil.

Bununla hiç alakası yok. İyi olan da popüler olabilir ama kötüyse kötü demek gerekiyor.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #31525

Söylede bilelim?

Tabiki hayır ama eleştirilecek bir durum olduğunu sanmıyorum. Sonuçta müzik dünyası da ki herkez yapıyor saten.

İnsanlar da saten ciddiye almak için izlemiyorlar program tamamen eğlenmek için izliyorlar. Program da amacı saten insanlar eğlendirmek.

( ◉) #31526

Burada işin maliyet analizi devreye giriyor. Hadise, Murat Boz gibi isimler programı dinamik tutan, fan kitlesi ile kemik izleyici kitlesi oluşturan aksamlar. Kaliteli müzik ile reyting her zaman yan yana gelmez. O yüzden iki tarafı da boşlamamak gerekiyor. Yoksa kimse para kazanmayacağı bir projeyi yürütmez.

Bu da program formatına epey ters bir düşünce. Program, ünlü simaların koçluk becerilerini yarıştırıyor. Elbette iyi müzisyen iyi bir koç olmayabilir ama o halde bu programda ne arıyor?

(Devrim) #31527

Emre Yücelen, Youtube’da kanalı da var bakabilirsin.

Ahkam kesmek demişken, oraya yakıştırmadığım jüri üyesi ile ilgili olmayan her yola girmen komik. Diğerleri ile ilgili yorum yapmaya bile gerek yok çünkü ortada rekabet diye bir şey yok. Yarışmaya gelen kişi geldiği gibi çıkıyor oradan ve seyirciye performans sunmak dışında müzik adına bir içerik üretilmiyor.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #31528

Hadise ve ya murat boz yukarıda saydığın isimler kadar deneyim olmaması kalitesisiz isimler olduğunu göstermez. Tabi sana kim beğenip beğenmeyeceğin söyleyecek değilim.

(Devrim) #31529

E sabahtan beri bunu anlatıyorum? Benim derdim kaliteli içerik olsun ve çok izlensin değil ki zaten olmayacağının farkındayım. Konu Popstar ile kıyaslanmasıydı ve aynı bokun laciverti dedim zaten.

Programın formatı kaliteli müzik içeriğini oluşturacak bir ortam yaratmıyor ki. Zaten sorun bu.

(Geekiz ama ergeniz) #31530

Ona jürilik verseler, ülkenin müzik sektörü kurtulur be :joy:(Zaten bugün Vitas ı incelediğini gördüm, adama sevgim arttı)

(Boş İnsan) #31531

Ya bu arada biliyorum şu an dolandırılan, mağdur durumda olan bir sürü insan var.
image

Ama dolandıranın şu çocuk olduğu aklıma geldikçe gülesim geliyor ya.

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #31532

Herifte tam bir Wilson Fisk havası yok mu ya, saçları kazıt al sana Fisk.

(Miraç) #31533

Bir deha daha aramızdan ayrıldı.

(Can) #31534

İçim cız etti. Adam sessiz sedasız gitti…

(Geekiz ama ergeniz) #31536

The theory of everything den beri adama karşı ayrı bir merağım vardı, üzüldüm cidden :cry::cry::cry::cry:

(Dread it. Run from it. Tinkywinky still arrives.) #31537

(*) #31539

Fjskakd kanka bu çocuk bursada barış kafede çalışıyordu arkadaşla beraber. Arkadaşın dediğine göre bir sigara için elini kaynar suda yıkayan biriymiş.

(Deniz) #31540

Aynı Dudley ya

unnamed (3)

(öğnkü) #31541

Şöyle bir şey var okudukça bana biraz mantıklı geldi ama ne kadar doğrudur bilemiyorum.

(nam-ı diğer) #31542

Ricky Gervais’in Humanity şovu Netflix’e düştü. Sevenleri varsa kaçırmasın, döktürmüş yine.

(Geekiz ama ergeniz) #31543

İşin tuhafı benim de ona benzeyen arkadaşım var :confused::confused::confused:

( ◉) #31544

www.solucanlarim.com

Çiftlikbank’a evimi satıp 150 milyar yatırmıştım.
Allahtan paramı kurtaracak fırsatı buldum, Doblo’mu satıyorum.