Muhit Kıraathanesi ☕

(tam adım) #32616

Kadın haklı bu arada. İnsanda beş lob bulunuyor.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #32617

Bu yeni bir mesele değil bildiğim kadarıyla. Hatta bazı Avrupalı sağcıların bu konuda müthiş komplo teorileri vardı ( Kraliyet ailesi gizli Müslüman tarzında :smiley: ).

Altı çok boş bir teori değil bu arada.

(🚀🌌Uzay'a meraklı Astronot) #32618

giphy%20(15)

(imnotevensorry) #32619

Ben de öyle biliyorum. Tam hatırlamıyorum ama Firavunlara kadar dayandırılıyor heralde.

(Chieh-she-shuai) #32620

Burnuma Kadir Mısıroğlu kokusu geldi.

(Büşra) #32621

Daha dün Princess Diana’nın kayıp sırlarını izledim. Charles ve Camilla dan nefret ediyorum. Kadın onlar yüzünden öldü.

(tam adım) #32622

Kraliyet ailesi Alman.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #32623

Zeyde denilen bir prenses var, Seville kralının kızı, bu kaçıp Hristiyan oluyor, ismini de Isabella yapıyor. Mesele oradan geliyor. Tartışmalı olan Isabella’nın gerçekten Seville Kralının kızı mı olduğu, yoksa aileye evlenerek mi geldiği.

Genetik çalışmalar da bunu destekliyor (Hz. Muhammed’in soyundan geldiğini)

(imnotevensorry) #32624

Alman olmaları etkilemez ki bağlantı olduğunu. Söz konusu mevzu babadan oğula bi’ etkileşim değil zaten.

@Audomarus_Fridia ben de tam o kısma bakıyordum:)

(tam adım) #32625

İnternette Osman Bey’in soyunun da Oğuz Han’a dayandığını iddia eden binlerce diyagram var. Bu beni pek ikna etmedi.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #32626

Bu diyagram kaynaklı bir şey değil. İngiliz Kraliyet ailesinin soy ağacının büyük bir kısmı yazıya dökülü zaten. Osman Bey’in ise varlığı bile kesin değil (varsa bile isminin Osman olduğu dahi çok tartışmalı, Ertuğrul filan zaten hak getire…). Burada asıl tartışma Isabella/Zeyda’nın Hz.Muhammed’in soyundan mı geldiği yoksa o aileye evlenerek mi katıldığı.

Haberi okumak bile belli bir bilgi veriyor bu konuda zaten ama bu uzun süredir var olan bir mesele.

(tam adım) #32627

Economist’teki haberi okudum. Isabella’dan önceki kısmın kesinliği konusunda ciddi şüphelerim var ama ilginç bir bağ bulunmuş doğrusu.

(Devrim) #32628

(*) #32629

Tam bir davar.

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #32630

Telefonumu evde unutmuştum,şimdi eve geldim, öpüp kokluyorum.

(bite my shiny metal a**) #32631

Dizi arayışındayken en son muhteşem yüzyıl:kösem 1.bölümüne tıklamışken kendimi buldum.Bu dizi ve film arayışlarını 10 dakikada bitirebilen insanlara imreniyorum.

Not:Altered Carbon izlemediğimi hatırladım ona başladım.Hayır,Muhteşem Yüzyıl:Kösem izlemiyorum sadece Youtube’un dipsiz bir kuyu olduğunu ve hangi videoya rastlanabileceğini bilemediğimizin altını çizmek istedim.

(*) #32632

Altered carbon Bayaaaa leş

(Cengiz) #32633

Ne açıdan?

(bite my shiny metal a**) #32634

Arrival’da olduğu gibi seyirci ikiye ayrılmış durumda,gözlemlerime göre.Umarım severim.Bu aralar kaliteli birşeyler izlemeye çok ihtiyacım var.

(*) #32635

İlk bölümünü izledim oda 20 dk falan bana konu nedense inanılmaz klişe geldi. Ha onu izlemeyekte ne izleyek diyen varsa yallah Damnationa.