Muhit Kıraathanesi ☕

(Berkay Küçük) #32658

Hayırlı Kandiller Muhitim.
Gününüz harika geçer umarım😊

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #32659

(Mert Nuhuz) #32660

Bilinçlerin aktrıldığı bir dünyada, öldürülen bir adamın kendi cinayetini araştırmak için eski bir keşişi, başka birinin vücüdunda uyandırdığı diziler çok mu yaygın yoksa siz başka bir şey mi kast ettiniz?
*ikinci mesajınızdaki “klişe” sözünüze ithafen yazdım :slight_smile:

(*) #32661

evet aslında diziyi seyretmek için beni gaza getiren şey buydu.

Buda kapatmama sebep olan şeydi.

Bir crime story anlatmak dünyanın en sıkıcı şeyi olsa gerek.
Klişe kötü müdür ?

Bak ne önermişim.Bir western dizisi dibine kadar klişe ama en başından beri çok iyi anlatılan bir şey var ortada.Altered Carbon ise kötü bir klişe.Yani hadi öznel konuşayım ben adamın niye uyandırıldığını öğrenince vooooaaaaay demedim. Dedektifçilik izlemek istersem giderim mindhunter izlerim.

(Kid A) #32662

Haklı olduğun noktalar var. Cyberpunk tutkunu bir tüketici olarak ben cyberpunk ögeleri barındırmıyor olsaydı eğer; bu diziyi beğeneceğimi pek sanmazdım. Bir noktaya kadar cyberpunk ögeleri beni diziye çekmeye devam etti. Özellikle dizinin ilk yarısı bu konuda beni adeta cezbetmişti. Ancak özellikle dizinin ikinci yarısında dizi yavaş yavaş cyberpunk özelliğini yitirmeye başladı gözümde. Bir noktadan sonra ise klasik detektiflik/polisiye dizi klasmanına yol aldı. Şu an dizi benim gözümde izlenebilir ancak çok da menem bir şey olmayan bir dizi kıvamında. O da cyberpunk ögeleri sayesinde.

Diziden önce kitap serisini okumayı planlıyordum ancak şu an biraz araftayım diyebilirim.

Ekleme : Bu arada polisiye dizilere bir lafım yok. Person of Interest’in, True Detective’in köpeğiyiz ancak işte bu diziler bu işi Altered Carbon’dan daha iyi yapmış diziler olunca Altered Carbon’un cyberpunk ögeleri barındırmasından başka pek bir numarası kalmıyor maalesef.

(Oozaru) #32663

(Ali) #32664

Senin için magazin başlığı açtık yine buraya atıyorsun Oktay.

(“Eğer benden saygı bekliyorsanız saçmalayan saygı falan yok bende") #32665

Abi orada millet özel hayatın konuşuyoruz. Çizgi roman filmler hakkında ne düşündükleri değil? Ayrıca neyin magazinsel olup olmadığını ben karar veririm birakinda.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #32666

İzledim bu programı. Önce uzaylılar ve deprem silahlarından konuştular sonra konu bu meseleye ve 15 Temmuz’a geldi.

(Berkay Küçük) #32667

Peki neden izledin Audo ? güzel zamanını harcamana değer mi?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #32668

Televizyon o sırada açık kalmıştı.

(Ceren) #32669

An itibariyle Ankara’dan Yalova’ya yolculuk ederken otobüs arıza yaptı yeni otobüsün gelmesini bekliyoruz 40 dakikadır. Otoban kenarında arkadaşımla sohbet ediyoruz, eğlenceli sohbet konusu tavsiyelerinize açığım.

(i) #32670

“Atomlar belli paternlerle hareket ederken, gerçekten hür iradeden bahsedilebilir mi ?”

(Liquidman) #32671

Zaman yolculuğuyla geçmişe gittiğimizde, geleceği değiştirebilir miyiz, yoksa zaten geçmişe yolculuk yapıp değiştirmiş olduğumuz geleceğin zaman çizgisinde yaşadığımız için değiştiremez miyiz? Cidden bunu alakasız birine sor keyifli oluyor :smiley:

(*) #32672

Yukarıya tükürüp üstünüze gelmesin diye kaçın.

(Gizem) #32673

Bu muhabbetin Allah istemezse zaman yolculuğu falan olmaz diye sonlandığına şahit oldum. Hiç açmasın

(Ceren) #32675

Gerçekten inanılmaz.

(Geekiz ama ergeniz) #32676

The last jedi nin külliyata verdiği zararlar

(Bungalow Bill) #32677

Sevilla kralının peygamber soyundan geldiği kesin mi? Arap tarihçiler güvenilir değil diye biliyorum. Doğu medeniyetlerinde hükümdarlar meşruiyetlerini artırmak için sahte soy ağacı yazdırabiliyorlar veya iddia edebiliyorlar. Mesela Timur’un kendini Cengiz Han’a, Osmanlı’nın İbrahime bağladığını okumuştum.

Ayrıca insan bilmediğinden korkar. Twitter’da dünyayı Cizvit Tarikatının Vatikan’ı ve Dünyayı yönettiğne dair yazılar yazan birini takip ediyorum mesela. Sorsan her hareketten cizvitler sorumlu. ABD’li yobazlar Obama’nın gizli müslüman olduğunu söylüyordu. Dünyayı uzaylı kertenkelelerin yönettiğini söyleyen de var. Bizim gibi toplumlarda Yahudi, mason, tapınak şövalyesi gibi komplo teorileri ilgi görürken onlarda bu tarz şeyler ilgi görüyor sanırım.

(İbrahim Korkmaz) #32679

Senin konuşmaya hiç hakkın yok. Reylo hanım…