Muhit Kıraathanesi ☕

(bite my shiny metal a**) #33998

(Mert Özden) #33999

(Hande) #34000

Merhaba, ben de bir kitaplık arayışından geçenlerde çıktım aklıma gelenleri söyleyeyim dedim belki yardımı dokunur. İnternetten almayı düşünürsen evmanya, evidea gibi siteler var benim daha önce kullandığım, bir sorun yaşamamıştım. Bunun dışında Koçtaş gibi mağazalarda da kitaplıklar oluyor. Bir de mesela benim istediğim kitaplık spesifik ölçülere ve renge sahip olduğu için ve hazır bulamadığım, bulduklarım da pahalı geldiği için kendim yaptım, Bauhaus’larda istediğin boyutlarda ahşap parça kesiyorlar, tüm parçalarını kestirip L metal parçalarla birleştirdim, el becerim fena değildir dersen zevkli bir aktivite oluyor onu da öneririm. Yeni evinde mutluluklar dilerim, taşınmada kolay gelsin.

(Oozaru) #34002

( ◉) #34004

Kendin yapmayı düşün bence.

Yıllar önce bir kere yaptım ben kendime, hala kullanıyorum. Eşyalarım eskisin de yapayım diye bekliyorum böyle bi keyif yok.

(Ali) #34005

10 Milyon izlenme olursa Down Sendromlu bireyler için Yaşam Köyü kurulacağı sözü verilmiş.

( ◉) #34006

Bunu daha önce de gördüm ama Yaşam Köyü ile Youtube’dan elde edilecek 2-3 bin liranın alakasını çözemedim.

Yaşam Köyü ihtiyacı varsa zaten kurulmalıdır. Bunun maddi kaynağı Youtube reklam gelirleri ise o iş zaten yaş demektir.

(Uğur Öztürk) #34007

@pasithea ve @tanrininlutfu cevaplarınız için teşekkür ederim. Artık yeni evleri ufak ufak yapıyorlar, eni sığsa boyu sığmıyor, boyu sığsa derinliği az geliyor. Değişik bir durum :slight_smile: Belki özel sipariş veririm, bir kaç yere daha baktıktan sonra :man_technologist:

(Salih Alp Gökçek ) #34008

“Eğitimime, okul yüzünden uzunca bir süre ara vermek zorunda kaldım.”

George Bernard Shaw

(İbrahim Korkmaz) #34009

Eğitim sistemi sizce nasıl olmalı dostlar?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #34011

Hmm… Eğitim sistemi hiç olmamalı, güzel bir opsiyon. Ama daha koşullar çok uygun değil. Bu yüzden geçiş formları gerekiyor.

En azından daha demokratik, öğrenci ve öğretmen arasında daha az ayrımın olduğu, bilginin ve ona ulaşılma şeklinin daha serbest olduğu, öğrencilerin “uslu” olmak zorunda olmadıkları ve saatlerce bir sırada oturup, konuşma, hareket, yeme, içme vb. hakları belli bireylerin insiyatifine bırakılmamış olduğu bir sistem.

(İbrahim Korkmaz) #34012

Nasıl yani? :smiley:

(Kuyuya düşmüş it) #34013

Öğrenmek isteyen istediği yolla öğrensin. Herhangi bir not sistemi olmasın, öğretim için ayrı bir sınıf oluşturulmasın demek. En azından benim için

(The Dude) #34014

Sınav haftası gelmeden biraz ders çalışayım dedim, o nedenle muhite ara vermiştim biraz. :smiley:

Ee nasılsınız bakalım arkideşler.

bugsbunny

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #34015

İyiyiz,okulda güreşip,halay falan çekiyoruz,sen nasılsın? :slight_smile:

(*) #34016

Işıl seviyon ha bu hayatı çılgın reis.

(İnadına Reylo(Geekiz ama ergeniz)) #34017

Çılgın reis demin 4 tane erkeğin arasında güreşti, sırtım pert :joy:

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #34018

@VivaLaVida Bak adamın işi gücü varmış, biz boş drama peşindeyiz.

(“Daisy Ridley Fanboi” ) #34019

Daha önce söylemiştim %55 engelli raporum olduğunu bunun haricinde ben bağcılar da ki engelliler sarayına gidiyorum. Yarın beni ve bir çok arkadaşım 1 günlüğüne asker yollayacaklar bugün onun kınası vardı akşam resim atarım.:slight_smile:

(*) #34020

Oha efso. Geçen yaz askerliğimi tecil ettirmediği için okul otele giriş yaptıktan 5 dakika sonra polis abiler benide yollamaya gelmişti.