Muhit Kıraathanesi ☕

(is doing nothing but aging) #39118

Konu ne?
-kirik_kalp

(Cem Ekiz) #39119

Wowowowow. Aynı anda 6 kişi yazıyor! Bilmediğim konularda başlıkları takip etmek gerçekten çok zor.

(evethearteyes) #39120

Tablet gelse de (tam bunu yazarken geldi) post beğenileri arasında bağ kuran bir uygulama yazıp kim kiminle düşman, kim kimi sevmiyor, ne zamandır araları bozuk, en yakın kankiler kimler ortaya çıkarsa.

(🔫) #39122

Evsiz senle benim olan tartışmadan bahsetmiyorum ben. İstersen her konuya atlama. Yazdığım 28 satırlık paragraftan sadece sana ithaf ettiğim 1 satır mı kaldı aklında ? Ki onun dışında da senle bir kavgam olmadı benim zaten. Orda yazdığım şeyin ana konusu sen ve benim tartışmam değildi, genel olarak Muhit’te ki modların karar verme yetisindeki aksaklıklardı. Sadece seni şikayet edeceğim diye (veya herhangi birini) neden o kadar uzun bir yazı yazayım.

(Serkan of İzmir) #39123

En sevdiğim film… Ocean’s Seven

(Xάος) #39124

Ya @Bunn-Y demek istediklerimi yazmış zaten ama, şunu eklemek istiyorum: muhit kurallarında sadece olayı kimin başlattığına değil kimin devam ettirdiğine bakılır vs tarzı bir madde var. Çoğu durumda alttan alsanız, illa bir tepki verilmesi gerekiyorsa yazmaya devam etmeden modlara bi mesaj çaksanız sorun çözülecek. Çoğunlukla olayı başkasının hareketi çıkarsa da kendinizi tutamadığınız için ban yiyorsunuz, o yüzden hep aynı kişiler ban yiyip dururken geri kalanlara bir şey olmuyor. Bu 3.5 senede bana da çok ters laflar söyleyen, hakaret eden, dev saçmalayan tipler oldu, 1 kere ban yemedim. Olay büyükse karşı taraf ban yedi değilse mevzu kapandı gitti. Gidip modlara laf sallamanın manası yok, modların ayrım yaptığı falan da yok sadece net bir kriter olmadığı için verilen ceza o olayın büyüklüğüne göre modun insiyatiflerine kalıyor.
@Kutluhan_Demirok bu sana odaklı bir post değildi bu arada, sen konuyu açmışken yazayım dedim, yoksa sevdiğim bir üyesin zerre art niyetim yok.

@evethearteyes göndere bastıktan sonra okudum postunu lol.

((Aslında Değil)) #39125

Ben bizim tartışmadan bahsetmiyorum ki olum, neyse açıklayacak birileri geldi sanırım bekleyelim biraz.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #39126

Tamam da Bunny beni zan altında bırakıyorsun. Kaç yıldır muhitteyim hani ne zaman ban yiyip muhite içimi döktüm ya da modlara kıraathaneden salladım. Sevin ya da savunun bir şey demiyorum ama yapmadığım şeyleri yazman üzücü. Muhitte sevilmemek ayrı bir üzücü.

(Sapere Aude!) #39127

Kaptan şurada sana cevap vermiş sanki.

Herhangi bir susturma yok, post gizleme yok, dalga geçme veya konuyu geçiştirme yok. Sadece başlık farklı olduğu için “burada devam etmeyelim.” denmiş. Ne zaman susturulmuş oluyorsun?

(🔫) #39128

Dostum orda cevap vermediysem olay tamamen benim durumu uzatmak istemememden dolayı. Zaten Kaptan’ın yazdığı paragraf çok efektif bir çözüm olsaydı şuan Kutlu’da bunları yazıyor olmaz ve Muhit’te hergün yeni bir kavga olmazdı değilmi ?

(Berkay Küçük) #39129

Marvin neden ban aldığımı hatırlattın ya ben herkes unutur diye bekliyordum. :worried::cry:

((Aslında Değil)) #39130

Being humble since 2016.

(nam-ı diğer) #39131

Bu olayların hiç biriyle alakam yok, hiç ban yemedim.

Muhitte modlar adamına göre mi muamele yapıyor? Evet.
Hep böyle miydi? Evet.
Banlananlar %99 hak ediyor mu? Evet.
Hak ettiği halde banlanmayan oluyor mu? Evet.
Ne demeye çalışıyorum? Hayır.

(evethearteyes) #39132

Abi zaten kafalar karışık lütfen dur

(Sapere Aude!) #39133

O zaman “Orada da susturulmuştum” demenin anlamı nedir? Kaptan senin eleştirini dikkate almış, cevap vermiş. Özelden yazma gibi bir seçeneğin varken yazmamışsın.

Ee ama sen kendi efektif çözümünü söylememişsin ki? Eleştiri getirmişsin, cevap gelince konuyu kestirip atmışsın. Hayır, cevap yapıcı olmasa davranışına bir gerekçe bulabileceğim ama tertemiz cevap yazılmış. Sonra da gelmiş, önce “Susturuldum” diyorsun, “konu kapatıldı” diyorsun. Birkaç post sonra da “Ben uzatmadım” diyorsun. Kusura bakma ama tutarsızsın.

(Geek Velet) #39134

Ya bence sevgili modumuz Hande Abla’nın hakkını inanılmaz bir şekilde yiyorsunuz. Bir buçuk yıldır muhitte huzuru kullanıcı banlamadan , konuşarak yola getirmeye çalışarak. Durumu gerektiğinde bizimle de paylaşan bir modumuz var. Hatalarını gördüğünüzde onunla paylaşabilirsiniz ki kendisi de öyle diyor ama hele yalnız kaldığı bir dönemde Kıraathaneye yazarak buranın düzen sağlayıcısını ateşe atmak sadece Hande Ablaya karşı bir ayıp değil bence , muhite karşı da yapılan bir ayıp gibi geliyor Kutlu Abi.

((Aslında Değil)) #39135

Hayatınızda adama göre muamele nasıl yapılır onu mu görmediniz ben mi körüm hocam?..

Muhitte modlar adamına göre muamele yapmıyorlar, hatta sırf siz bunları demeyin diye çok da uğraşıyorlar benim gördüğüm kadarıyla. Bu durum hep böyleydi şu aralar daha da hassas gidiyordu hatta… Banlananlar her zaman hak ediyorlar. Hak ettiği halde banlanmayan olmuyor; çünkü ilk vukuatlarında gönderi silip uyarmak daha mantıklı oluyor.

(nam-ı diğer) #39136

Dur sündüreyim:

Adamına göre muamele yapmak yanlış mı? Hayır.
İnsanlar herhangi bir yerde zaman geçirdikçe, davranışlarına oranla, mekanın sahiplerinin gözünde bir “kredi” edinirler. Asla veresiye kabul etmeyen bir iş yeri, yıllardır müşterisi olan ve hiç sorun yaşamadığı adama veresiye verir. Her mekanın "müdavim"i özel muamele görür.

Lakin bu müdavimi olayı sadece “Eski olmak” değildir. Dediğim gibi, kredi meselesi.

Track record. Sabıka. Ne derseniz işte.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #39137

Modlar adamına göre muamele yapıyorsa kavgalar ondan bitmiyordur.

Ne ayıbı Ege? Ben kendime haksızlık yapıldığını düşünüyorum kendi fikrimi belirtiyorum. Bana paspas yaptıran modun ayıbı olmuyor benim düşüncelerim ayıp olur öyle mi? Geçiniz…

( ◉) #39138

Ya şu forumda samimiyetsizlik öyle bir boyuta gelmiş ki aklım hayalim almıyor.

1 hafta öncesinde @Kutluhan_Demirok diğer bir forum üyesiyle karşılıklı şakalaşmasından dolayı ban yiyor. Buraya kadar sorun yok, kuralda varsa okey. Ancak ban yeme tarzı “git paspasta bekle”.
Bu nasıl bir aymazlık lan? Köpek mi eğitiliyor burada hayırdır? Onu gördüğümde herhalde çok yakınlar aslında falan diye düşünmüştüm ama yukarıda belirttiği şekle bakarsak öyle bir durum da yok. Sonra anında ban çakıldığı için ne cevap verebiliyor ne moda yazabiliyor. Beklentiniz ne? Moddan alenen hakaret yiyip 1 hafta uzaklaştırıldıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi devam etmesi mi?

Bunu diyen mod şahısın paspasta kendine de bi süre ayırması, kafasını dinlemesi ve neyi yanlış yaptığını düşünmesi lazım.

Sonra adam gelip buraya düzgünce yazınca, atlıyor adam AUUUUVV falan, aklınca içini boşaltıyor. 1 yıldır tek ban yememiş adama, “zırt pırt ban yiyen sorunlu adam” muamelesi çekiyor. Bi sonraki yorumunda ise “seni seviyorum kırdıysam ben özür dilerim”. Nasıl bir samimiyetsizlik bu durum. Bu bi tek benim mi canımı sıkıyor?