Muhit Kıraathanesi ☕

(evethearteyes) #39139

Umur dostuma katılıyorum “zır” dedim diye 1 ay ban yemiştim acil muhitçe bunun hesabını verin bana yeter gari

(Taylor Swift Fanboi) #39140

Noluyo ?

(evethearteyes) #39141

Evsiz’in canı sıkılmış yine olay çıkardı

(Xάος) #39142

Ya sonuçta modlar da insan, kararlarının yanlış olduğunu düşünüyorum falan demek sonuna kadar hakları da, kasıtlı yaptıklarına zerre inanmıyorum ben şahsen, olay modların başına patlıyor gibi geliyor. Ortada şu durumu şöyle çöz diye fix bir method yok ellerinde, yaptıklarının her zaman %100 doğru en uygun çözüm olamaması normal.

Bence tavşanın yorumunun içeriği doğru da, muhattabı kutlu değil, yanlış zamanda yazdı bunu. Kutlu gibi bir sefer patlayan birine doğru bir laf değil orasına sonuna kadar katılıyorum, ama ban yiyenlerin çoğu için de doğru dedikleri.

(Taylor Swift Fanboi) #39143

Camel içiyor normal

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #39144

Sorma ya bu yaşıma geldim ailemden böyle laflar duymadım ben insanın gururu kırılıyor.

((Aslında Değil)) #39145

Camel’ıma laf atmayın madem…

(🔫) #39146

Belkide kelime seçimim yanlıştı o zaman. Konu kapandı gitti anlamında dedim. Yani bak orda farkettiysen olay resmen şu ;

• : Muhit’te adamına göre muamele yapılıyor.
  • : Hayır yapılmıyor.

Ee noldu şimdi ? Bir çözüm getirilmeden kapandı gitti konu. Ve şuanda aynı sorunları yaşamaya devam ediyoruz. Bahsettiğim şey tam olarak bu. Durumun bir yere bağlanılamaması. Olay benim tutarsızlığım değil, senin bu kadar net olan birşeyi inatla görmek istememen. Neymiş özelden yazacakmışım. Oldu. Yiğitcan’a da şikayet edeyim mi ? Yazsan neyi değiştirecek ?
Bana modların kendi hatasını kabul ettiği tek bir tartışma gösterebilirmisin Ford ? Hayır, bence gösteremezsin. Ben bana bu platformda haksızlık yapılmaması için illa her seferinde birine özelden yazma ihtiyacı duyuyorsam burda sorun bende değil bu sitenin yöneticilerindedir. Sende bunun aksine savunuyorsan vay haline.
Aksi takdirde modların yazdığı ışıltılı cevaplar çok işe yarasaydı burda hergün bir kavga çıkıyor olmazdı. Ve herkes buraya hergün paragraflar dökmek zorunda da olmazdı. Bir sorun olduğunu, birşeylerin yanlış gittiğini kabul edin artık.

Bunu sen tabiki dersin. Çünkü sana yapılmıyor. Ve ben buna kendi gözümle şahit oldum. Yapılsa bu siteden ilk sen giderdin Evsiz. Bu kadar iddialı konuşma istersen. Hergün çıkan kavgaların tek tek herbirinin içinde varsın.

(Burak) #39147

(was never real) #39148

Daha sakin konuşalım arkadaşlar lütfen
img678

(Geek Velet) #39149

Bu dediklerine katılıyorum , ama ben buradaki amacın sadece bir dert paylaşma olduğunu düşünmüyorum ben , Kutluhan Abi fevri davranmış , ne kadar isteyerek yaptı bilemem ama kolaylıkla ortalığı ateşe verebilecek bir post atmış kendisi. Hele modumuz yalnız olduğu bir dönemde böyle konularda daha hassas olunması gerektiğini düşünüyorum ben.

(Mert Özden) #39150

Bu muhtemelen hayvan anlamında değil, Süper Dadı programındaki bekleme halısına gönderilen çocuğa göndermeydi. Sadece söyleyeyim dedim.

(Volkan Şahin ) #39151

(Bat of Gotham or Muhit) #39152

Evet @Buğra her gün 3-4 çocuk dövüyor muhitte,müdavim mod farketmiyor hepsini dövüyor

(nam-ı diğer) #39153

Hmm. Geçenlerde bir tartışma sırasında biraz kendimi kontrol edemeyip hakaret etmiştim. Tam ne dedim hatırlamıyorum ama sanırım kafan basmıyor tarzı bir şeydi, yukarıdaki örneğe yakın. Velhasıl bir kaç dakika sonra post yok oldu. Bayrak yemeye fırsat kalmadan modun biri kaldırmış.

Ben ne yaptım? Hatamı anlayıp sakinleşince düzgün dille devam ettim muhabbete. Bu kadar zamandır neredeyse bütün şiddetli tartışmalarda bulunup bir kere ban yememiş, kimseye laf etmemiş biriyim. Bir zahmet bir kerelik çıkışıma yapılan “özel muamele” olsun. Bu özel muamele değil diyorsan da, sen bilmiyorsun sanırım anlamını.

Velhasıl, mimlenmemek lazım. Hayatta da böyle bu. Adım çıkmış dokuza inmez sekize diye boşa dememiş atalar. Azıcık çuvaldızı kendinize efenim.

(Oneironaut) #39154

(evethearteyes) #39155

Adminin Süper Dadı göndermesi yapması daha büyük skandal dienlerrrr

( ◉) #39156

Bu, hiçbirimizin sorunu değil bu arada.

Eksikse adam alınsın, kalan kişiler kaldıramıyorsa bıraksın gitsin. Bu şekilde laflar kullanıyorlarsa banlanıp gitsin hatta.

“Gözcüleri kim gözetleyecek” endişesini günlük hayatımızda çokça yaşıyoruz, burada da yaşamayalım bi zahmet.

“ama bana çok yükleniyorsunuz tek başımayım” yakınması ne bir bahane ne de bir çözüm.

((Aslında Değil)) #39157

Olum sabıkalı olana ve olmayana farklı davranmak, adamına göre davranmak denilince çıkan anlamla aynı şey değil. Adamına göre davranmak denilince kayırma vs. şeklinde bakılıyor olaya, sabıkası olmayana sadece özel bir uyarı verip sessiz tutmak doğru şey zaten… Sabıkalı kişiye de bu önceden zaten yapıldığından ban alıyor…

Bunun doğruluğunu tartışıyorsanız zaten komedi dizisi gibi oturup izlerim. Saçma çünkü…

(Xάος) #39158

Bence tüm bu sorunların çözüme ermesi için bazı belli başlı şeyler hakkında net kurallar olması gerekiyor, aynı muamele yapılmalı o durumlara. Ne dersek diyelim yine birileri alttan almayacak kavga çıkacak, sonuçta forum burası bin bir türlü insan var. O yaptı şunu yaptınız ben yaptım bunu yaptınız davası biter en azından.