Muhit Kıraathanesi ☕

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #14703

Fiziksel veya fikirsel vb. anlamda varoluşumu uzatacak şeyler.

(Sapere Aude!) #14704

Peki, niye bunların peşindesin? Fiziksel ya da fikirsel olarak varoluşunu uzatınca ne olacak?

(Geekiz ama ergeniz) #14705

Ülkeye formatı ne zaman atıyoruz ya?

(Gizem) #14706

Değişime böyle videoları izlemeyip bunlara prim vermeyerek başlayabilirsin

(sergen) #14707

varlığının bir anlamı olacak.

söyle düşün, newton bundan yüz yıl da geçse bin yılda geçse unutulmayacak aynı aristo gibi. bunun o an için sana bir faydası olmayacaktır elbet ancak varolmanın anlamı, varlığının bilinmesinin anlamı bence bu çok önemli birşey.

araya maydonoz oldum ama kusura bakmayın :yum:

(Sapere Aude!) #14708

Varoluşunu uzatınca onu anlamlandırmış olduğumuzu sanmıyorum. Aristoteles, Newton ya da daha niceleri felsefeye, bilime, insanlığa katkıda bulundukları için unutulmuyorlar. Varoluşlarını anlamlandıran bu katkıları değil mi?

Ayrıca ikinci nokta; ben öldükten sonra varlığım bilinse bu durum, beni pek ilgilendiremez sanki?

(Emirhan) #14709

Whhshshshdd çok güzel olmuş valla

(sergen) #14710

evet kesinlikle bu yüzden.

fridia’nın burada bundan bahsettiğini düşünüyorum.

seni ilgilendirmeyebilir ama bu konuyu genel bir ölçekte düşünürsek insanlar genelde unutulmak istemez.hayatta yaptığın her iş attığın her adım sen farkında olmasan bile artalan amaç, hatırlanmak. diğer bir deyişle iz bırakmaktır.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #14711

Benim görüşüm biraz daha farklı. Varlığımızın bilinmesi değil varlığımızın devam etmesi (en azından bir şekilde) bizim doğal hedefimiz, bir anlamı olması gerekmiyor. Dolayısıyla ben varlığımı mümkün oldukça devam ettirmek isterim.

Dediğim gibi varlığın devam ettirilmesi, bilinmesi değil. Hem ben “ölümden” sonraki hayata da inanıyorum.

(Xάος) #14712

Dedim dedim inanmadınız, kıraathanede felsefeci vs muhabbeti dönüyor :wink: Audo nun planlar başarılı gidiyor :smile:

iyi de oluyor :smile: çay mevzusu sıktı

(Kid A) #14713

@evethearteyes Zack gifi atıversene be.

(‪Ya arkadaşlar Marvel çocukça diyenler cidden sıktı artık.13 yaşında çocuklar Dark Knight izliyor karanlık efekt görüyor sonra buraya geliyor hemen ''off çok büyük işi filmm marvel çok çocukçaa'' diyor.Marvel'da Daredevil,Blade,Ghost Rider‬) #14714

Şizofren misin olm senin işin değil mi o

(Kid A) #14715

(meta) #14716

harika aksldjaslkdjaslkasjld

(Axl Rose Fanboyu) #14717

Ms1 Handikap beyler bu fırsat kaçmaz.

(Eray | I can save the world alone) #14718

O zaman kim kazandı?

• DC
  • MARVEL

0 oylayan

(Gizem) #14719