Muhit Kütüphanesi 📖

(Merve Bilgiç) #1

Merhabalar muhit, burası başlıktan da anlaşılacağı gibi muhitimizin kütüphanesi burda kitap önerebilir, (mesela @BatmaninBabanesi böyle bir başlık soruyordu) kitap haberlerinden bahsedebilirsiniz. Okumak istediğiniz kitaplar varsa -okuyanlarımızdan- fikir alabilirsiniz.

(Başlığı gereksiz bulursanız tabi ki kilitleyebilirsiniz)

GeekMuhit Kitap Kulübü :books:
En Son Ne Okudun?
Geekmuhit! Yönetimine Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var mı?
Geekmuhit! Yönetimine Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var mı?
Kitap puanlama başlığı
Muhit Kıraathanesi II
(Col Serra) #2

Kitap haberinden sayılır mı bilmem ama, DeliDolu'nun bastığı Diskdünya serisinin ilk kitabı Büyünün Rengi'nin arkasında güzel bir Diskdünya haritası var.
Beşinci kitabın da çıkmasına az kaldı bu arada. Beşinci kitaptan sonra 41. kitap olan Çobanın Tacı çıkacak Pratchett'ın anısına.

(.) #3

O zaman soruyu buraya da yapıştırayım

(Merve Bilgiç) #4

Ben daha okuma şerefine ulaşamadım ama Kurtlar İmparatorluğu'nu ve Kızıl Nehirler'in baya önerildiğini gördüm.

(Mesut) #5

Ooo bana gel. Çoğu kitabını okudum onun. Leyleklerin Uçuşu güzeldi afrikada elmas ve organ kaçakcılığı üzerine kurulu. Kurtlar İmparatorluğu ilginçdi. Adam benden daha iyi bizim sağ sol olaylarını biliyordu. Karakterler Türk zaten. Birde Taş Meclisi güzeldi Mistik bir hikayesi vardı. Şamanizm'i anlatıyordu

(.) #6

Zaten ben okumadım hediye olarak alacağım da alacağım kişi Siyah kanı okumuştu bana çok övdü falan ben de bir tane daha kitabını alayım ona dedim

(Mesut) #7

Siyah Kan'da ki piskopatlığı sevdiğine göre Kurtlar İmparatorluğu'nu al bence aynı dozajda vahşet var :joy:

(Taylor Swift Fanboi) #8

ya hocam o adamın 2 kitabını okuduktan sonra hepsi aynı geliyor, ama illa okuyacaksan Kızıl Nehirler'i öneririm bende

(.) #9

Kafam allak bullak oldu bir ton farklı öneri :smiley:

(Taylor Swift Fanboi) #10

aklıma gelmişken Selçuk Aydemir'in Mahalleden Arkadaşlar kitabını okuyun aşırı eğlenceli bi kitap

(Fuat The Great ) #11

Sunay Akın ın Geyikli Park isimli kitabı da hoştur kafanızı dağıtmak istediğiniz zamanlarda 1 hikaye okuyup rahatlayabilirsiniz sınav döneminde strese karşı iyi gider

(imnotevensorry) #12

Kızıl Nehirler baya iyiydi.

@MoB haklısın valla bir yerden sonra hepsi aynı gibi.

(İsmail Yıldız) #13

Diger kitapları gibi ilginc bilgilere yer veriyorsa bakarım en yakın zamanda :grin:

(Berk Kaynak) #14

Bu başlık da o işlevi görmüyor muydu? İşin garibi bunu da @Mervee açmış. İşte böyle bir kitap aşkı. :smile:

(Col Serra) #15

O zaman burayı haberler için kullanırız. Sıkıntı kalmaz :smile:

(Merve Bilgiç) #16

:smile:
Evet onu da ben açtım ancak orda öneriye girilmiyor (Ya arkadaşlar şu kitabı okudum, tam kafa dağıtmalık çerezlik kitap siz de okuyabilirsiniz gibisinden) kitap haberlerini oraya koyamıyoruz. Ayrıca biri bir kitabı okumalı mıyım diye rahatça sorabileceği bir platform olsun istedim. Çok mu gördünüz bir konuyu :smile:

(Mehmet Can) #17

Şeytan Yemini'ni okumuştum yıllar önce. Finali zayıf gelse de çok sevmiştim.

(e) #18

6-7 kitabını okumuş biri olarak söylüyorum; Şeytan Yemini, Taş Meclisi, Koloni. Üçü de okuması çok zevkli kitaplar, özellikle Koloni.

(Fuat The Great ) #19

Veriyor ya çok değişik toplaması güç bilgiler bulunuyor kitapta

(Berna Ece Gündüz) #20

Öneri değil de, benimki biraz anti-öneri olacak. Angela'nın Külleri denen kitabı sakın ama sakın okuma gafletine düşmeyin. Yok ödül almış, yok harikaymış. Yalan. Lise hayatım boyunca okuduğum en iğrenç kitaplardan biriydi belki de. Okurken bunaldım, bitirmeye zorladım kendimi ama öle öle bitti yani. Arkadaşlarım bile artık 'sen bir kitabı bu kadar uzun okumazdın?' moduna girdiler, diyemedim ki 'çok bayıcı'. Yani tabii zevk meselesi, belki benim okuduğum dönem o kitap için uygun bir dönem değildi ama yine de bıktırıcı. Biyografik gibi bir şey, yazarın kendi hayatı falan. Aklımda kalan şeylerden bazıları, her gün istisnasız çay demlemeleri ve yazarın çocukken çayına şeker katmak istediğinde büyükannesinin cimri davranıp çok az almasına izin vermesiydi.

Siz siz olun, sevdiğiniz tarz kitaplardan şaşmayın. Angela'nın Külleri denen kitabın da ödül almış olmasına kanıp okumayın. Şikayetlenmem bu kadar.