Muhit Kütüphanesi 📖

(Can) #2042

Aramızda kalsın :smile: :joy:

(öğnkü) #2043

Ne posteri yav Batman ayracı yolladılar dümdüz.

(Oozaru) #2044

Kapağı poster olarak verebilirlerdi

(I hope they remember you) #2045

Okuyan muhitkar var mıdır?
Proje ödevim ve okumak zorundayım. Yorumlarınıza göre beni nasıl bir şeyin beklediği kanaatine varacağım.

(Sapere Aude!) #2046

Daha önce Rus Edebiyatı’ndan bir eser okumuş muydun?

(I hope they remember you) #2047

Tolstoy’ dan Diriliş’i okumuştum.

(Merve Bilgiç) #2048

https://www.instocktrades.com/TP/DC/GREEN-LANTERN-BY-GEOFF-JOHNS-OMNIBUS-HC-VOL-01/SEP140319

https://www.instocktrades.com/TP/DC/GREEN-LANTERN-BY-GEOFF-JOHNS-OMNIBUS-HC-VOL-02/MAR150274

https://www.instocktrades.com/TP/DC/GREEN-LANTERN-BY-GEOFF-JOHNS-OMNIBUS-HC-VOL-03/NOV150285

Bu seriye asla sahip olmayacağımı biliyor ve çok fena acı çekiyorum.

(Doğan) #2049

Son 1 haftada çizgi romanlara karşı hiç olmadığım kadar sempatim oluştu. Bu sırada omnibus terimini de ilk defa bir kaç gün önce duymuş oldum. Çok ilginç ve harika görünüyorlar. 1000+ sayfalık ciltler muazzam. Türkçe karşılığı var mı bilmiyorum ama Türkçe basılmış omnibus var mı mesela merak ettim. Ama yok herhalde.

(Mert Özden) #2050

Battal boy?

(Merve Bilgiç) #2051

Geoff Johns’un GL dönemini çok severek okudum o yüzden bu omnibuslara sahip olmayı çok isterim :confused:

(Sapere Aude!) #2052

Ben Hasan Ali Yücel çevirisinden okumadım, okuduğum kitaplar için de genel olarak o çevirinin dilini biraz eski buluyorum ama kitap güzel. Karakterler ilgi çekici, yer yer anlatım ve uzunluk seni sıkabilir ama kitap, bana kalırsa okunması gereken kitaplardan biri. Konu olarak da merak uyandırıyor.

(Boş İnsan) #2053

Şey. Astonishing X-Men’in Omnibus’u var :slight_smile:

(Merve Bilgiç) #2054

O da almak istediğim ama sanırım asla alamayacağım kitaplar arasında.

(Boş İnsan) #2055

Diğerleri hem 3 kitap hem de dolar kuruyla bağlantılı olduğundan bir şey diyemem ama Astonishing X-Men iki 1,5-2 aylık kitap alışverişinden feragat edersen alınabilir :smiley:

(Gizem) #2056

Senin 1.5-2 aylık kitap alışverişin bizim yıllık kitap alışverişimize denk geliyor be davşan

(Doğan) #2057

Vay be. Onu da ilk sende görmüştüm ben. Hakkat her şapkanın altından çıkıyorsun be davşanım :smiley: :smiley:

(öğnkü) #2058

Jeff Lemire’ın Essex County’si ve Gerekli Şeyler’in Infinity ciltleri omnibus kalınlığında işler.

(B) #2059

Teknik açıdan tarihin en iyi edebiyat eserlerinden birini okuyacaksın. Bekleyen şeylerden biri bu.
Diğer yandan batı edebiyatına çok alışık okuyucuları biraz zorlayan bir kitap. Tolstoy’un eserlerine o hayattayken bile “bu bir roman deği.” tarzında eleştiriler olmuş. (Bu Savaş ve Barış için yöneltilen bir eleştiri aslında ama Tolstoy’un kendi eserlerine bakıl açısını anlamak için önemli bir anekdot bence) Tolstoy bu eleştirilere “Bu kitap batılı anlamda bir Roman olmaya bilir zira biz ruslar batılı bir hayat yaşamıyoruz, edebiyatımız da farklı olmalı” tarzında bir cevap vermiş. Anna Karenina görece daha “batılı bir roman gibi” tabii ama yine de bir toplumu ve onun sosyolojisini anlamak için okuyarak bu tip bir alışmamışlığı aşabileceğini düşünüyorum.
Tabii önünde zor bir yol olduğunu inkar etmiyorum. Kimsenin mordor’a elini kolunu sallayarak giremeyeceği gibi kimse Tolstoy’u yan gelip yatarak okuyamaz :smile: Şaka bir yana kolay gelsin. İyi okumalar.

(Deniz Lala) #2060

Bu kişisel fikrim ama bence Anna Karenina okunması zor bir roman değil. Bana sürükleyici gelmişti ve iki günde bitirmiştim (yaz tatiliydi ve başka işim yoktu)
Omnibuslar bence kitaplıkta güzel duran ama okuması çok zor şeyler :stuck_out_tongue: hatta okudukça kitaba zarar verebiliyorsun. İdeali sayı sayı (fasikül fasikül yani) okuduğun bir şeyi koleksiyon amaçlı omnibus almak bence. Ama henüz o level’a gelemediğimden hiç omnibus kitabım yok :frowning:

(Boş İnsan) #2061

Hayatınızda hiç bu kadar parayı kitaba ayıracak kadar boşluğa düşmeyin derim o zaman :slight_smile:

Okumak istediğim her şey bitiyor ben de alıyorum ne yapayım :smiley: