Muhit Kütüphanesi 📖

(Boş İnsan) #2062

Malesef yazacak bir şeyim yok.

(Berke) #2063

Hayatımda ilk defa birinin ölümüne ağladım.

(Doğan) #2064

Edebiyat adına, hele ki Fantasik Edebiyat adına çok ama çok büyük bir kayıp. Gerçekten üzüldüm. Huzur içinde yatsın.

(Kaan ) #2065

Işıklar içinde uyusun.

(Merve Bilgiç) #2066

Yerdeniz büyücüsünde en çok etkilendiğim cümlesi buydu, bence şuan söylemenin tam zamanı.

“Sana, ayrıldığım zamanki gibi geri geldim usta: bir aptal olarak.”

(Sapere Aude!) #2067

“Batıdan da batıda
Arzın ta ötesinde
raks ediyor halkım
öteki rüzgarda.”

O da öteki rüzgarla birlikte halkının yanına döndü.

(Doğan) #2068

Deli Dolu Yayınları, Terry Prachett’in Disk Dünya serisinin 13. kitabını, seriye ait toplamda 18.kitabı da basmış. Toplam 41 kitaplık bu eserin neredeyse yarısına geldiler. Hepsini basacaklar sanırım ya? Bi yerden yakalayıp almak lazım. Okumasam bile bu efsane seri kitaplığımda olsun istiyorum ama 41 kitaptan bahsediyoruz. Kitap kapakları çok hoşuma gidiyor. Seri ile bildiğim tek şey bazı kitapların bağımsız olduğu. Ana seriden bağımsız okunabiliyormuş. Bilen okuyan var mıdır bu seriyi?

İthaki tarafından zamanında basmış ama yarıda kesilmiş bir seri bu arada. Hala piyasada bulmak mümkün bazı İthaki baskılarını. Devam ediyor olsa havada kapardım. Ama telif hakkını devretmişler.

(Deniz Lala) #2069

Çok üzgünüm. Spotify’da bu playliste denk geldim. Dinlemek isteyen olursa diye buraya bırakıyorum.

(Deniz Lala) #2070

(Greymane) #2071

Gök gürültüsü, yağmur,
Unicorn boku, kurbağa teri,
Torba dolusu kemik ve kan,
Seni çağırıyorum @Goddoman

Şöyle başlığı da var…

(Col Serra) #2072

Ana seri diyebileceğimiz bir şey yok Diskdünya’da. İlk iki kitap dışında kitaplar birbirinden bağımsız. Tabi Diskdünya kitapları listesine bakıldığında Rincewind, Ölüm, Muhafızlar gibi alt seriler görünüyor. Bunlar da kendi içlerinde dışlarında bağımsız, istenilen sırayla okunabiliyor. Sözün özü, istediğin kitabını istediğin zaman okuyabileceğin mükemmel ötesi bir seri. Okumayan utansın.

(elif) #2073

JBC, Batman: Dark Victory’i basacak mı, herhangi bir bilginiz var mı? Basım takvimleri vardır belki dedim ama internetten bulamadım.

(marko) #2074

Basacak evet, Rebirth muhabbeti yüzünden zamanı belirsiz sadece.

(Oneironaut) #2075

Sevgili muhitkarlar, açım.
Çok açım. Fantastik edebiyata açım. Sizden öneri istiyorum; bana seri öneriniz lütfen.
Güncel olduklarım: Kralkatili Güncesi, Centilmel Piç serisi, the Witcher serisi.
Şu an okuyamayacaklarım: Yerdeniz serisi, Zaman Çarkı serisi
Okumak istemediklerim: frp oyunlarından türetilenler.

Özetle; şöyle arkadaşlık dolu, iç ısıtan, keyifli bir maceraya çıkmak istiyorum.
Öneri verme niyetinde olanlara çok teşekkür ediyorum şimdiden.

(Sapere Aude!) #2076

Ben gideyim o zaman. Üzdün.

(sergen) #2077

Bende geliyorum Ford, Dune diyecektim ancak sanırım istenmiyor.

(Kuyuya düşmüş it) #2078

Bu türden sayılır mı emin olamadığım bir seri olan Ejderha Mızrağını okumanı öneririm. Ayrıca okumadıysan Buz ve Ateşin Şarkısı serisini okuman farz olmalı.
Pek kimsenin okuduğunu düşünmediğim ‘‘Hayali Coğrafya Atlası’’ isimli benim çok hoşuma gitmiş olan bir seri daha var, özellikle ana ve bazı yan karakterlerinin kimliklerini öğrenince ayrıca bir hoşuna gidecektir.
Bunların haricinde benim ilk defa orta okulda okuduğum, sonrasındaki hiçbir okuyuşumda ilk seferin tadını vermediği için arkasında çok duramayacağım ‘‘Fablehaven’’ serisi var.

(Oneironaut) #2079

Önce okumam gereken başka kitapları var efendim.

Dune şu an aradığım tarzda bir macera değil malesef, ilk kitabı var ama elimde. Başlayacağım bir ara.

İlkinden nefret ediyor, ikincisini de halihazırda okumuş bulunuyorum. Yazmayı unutmuşum.

İkisini de bakacağım, çok teşekkür ederim :hugs:

(Protogonos (Ali)) #2080

FRP oyunlarından turetilenlerden kasıt Dragonlance ,Drizzt vb. ise hiç okumasan da olur. Çok da “edebi" sayılmazlar. Drizzt’in çizgi romanı var,onu oku istersen.

Kvothe’u okuyormuşsun zaten,direk zirvedesin.Şu anda önerebileceklerim;

• Diskdünya (Mort’tan başlamanı öneririm)
  • Centilmen Piçler
    Yeni bir tat arıyorsan;
  • Dedektif Kurukafa

(Oneironaut) #2081

Çok teşekkür ederim, Diskdünya’yı bilmiyordum, Dedektif Kurukafa’yı duymuş ama unutmuştum. İkisine de bakacağım.