Muhit Kütüphanesi 📖

(Geekiz ama ergeniz) #2142

Vakıf ı almak şart oldu sanırım

(Geekiz ama ergeniz) #2143

Koridor yayınlarının klasikleri gibi mi?

(Doğan) #2144

İthaki haberleri diye paylaştığım yazıda telif sıkıntısı olduğundan bahsetmiştim. Link

Ben araya İmparatorluk serisinin ilk kitabını alırlar diye düşünüyordum. Böyle toplamda çıkacak 5 kitabı 2 ayda 1 gibi bir sürede çıkarıp zaman kazanabilirler diye düşündüm. Belki de telif sorununu çözmeye yakınlardır. Daha hızlı çıkabilir kitaplar. Her ay bir Asimov kitabı fevkalade olur.

(Doğan) #2145

Karakter ismini araştırırken öğrendim ama spoiler falan olur diye söylemek istemiyorum, bilemedim :smiley:

Bu arada kapaklara bakarken farkettim ki en iyi Vakıf serisi kapaklarını İthaki basıyor. Kitap kapaklarına bu görselleri kullanan yayınevleri bir elin parmaklarını geçmiyor. (Goodreads’e göre) Diğer yayınevleri de garip yazı karakterleri ve görselleri çok garip renk ayarlarıyla kullanmışlar

Oh yine bugün de İthaki övdük çok şükür.

(Oolong) #2146

Onları görmedim ama Everest ve Akfa’nın bir kaç tane bez kapaklı kitapları var. Mesela Garp Cephesinde Yeni Bir şey Yok ve Yevgeni Onegin’i dediğim şekilde basmışlar. Oldukça güzel duruyor.

(Pello) #2147

Hmm tahmin ettiğim kişi varmış 3. kitapta :d

(Can) #2148
  • İdefix’de Tenten’in Maceraları 14,15,18,19,20 mevcut.
  • Nadirkitap sitesinde de Tenten’in Maceraları diye aratırsan bulabilirsin.
    Maalesef ben başka bulamadım.

(Doğan) #2149

Gittigidiyor’da da ayrı ayrı bir kaç kitap mevcut. Aslında 2012 yılında, 24 kitap 2 kutu halinde basılmış. Keşke tekrar basılsa.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/tenten-kutu-1-112/268890.html

http://www.kitapyurdu.com/kitap/tenten-kutu-2-1324/268891.html

(Oolong) #2150

Telif haklarını Alfa almış diye duydum ama ne kadarı doğru bilemeyeceğim.

(sergen) #2151

Umarım doğrudur.

(🔫) #2152

Kendimi şuan çok cahil hissediyorum.
Stephen King öldümü ?
Cidden anlamadım internette öldü yazıyor ama kara kule ve it başlıklarına röportajlar atılmış ?

(Geekiz ama ergeniz) #2153

Aynı ismi taşıyan İngiliz bir film yapımcısı ölmüş,yanlış haber yani

(🔫) #2154

Evet dün o haberi okudum daha da karıştı kafam saolasın :+1:

(Geekiz ama ergeniz) #2155

Sorun değil :wink::wink::wink:

(fza) #2156

Katır duygu ve düşünceleri kontrol edebiliyorsa, İkinci Vakıf’ın yerini bilen birinin düşüncelerinden nasıl öğrenemiyor? Yoksa ‘‘kontrol etmek’’ ve ‘‘okumak’’ aynı şey değil mi kitaplarda? İstediği düşünceyi yerleştirebilmesi mi kontrol edebilmenin açılımı, ya da istemediği bir şey düşünmesini engelleyebilmesi vs.

(Doğan) #2157

Kampanya bölümünü takip etmeyenler vardır diye burayada koyuyorum. Aylardır beklediğim kampanyayı daha yeni yaptılar.

İdefix’te BKM Express ile 75 TL ve üzeri alışverişlerinizde 15 TL indirim!

Kampanya kuralları

• Kampanya, 01.02.2018 – 20.02.2018 tarihleri arasında www.idefix.com ‘den yapılan alışverişlerde geçerlidir.

• BKM Express ile tek seferde yapılan 75 TL ve üzeri peşin ya da taksitli alışverişlerde anında 15 TL indirim verilecektir.

• Kampanyadan ilk 4.000 işlem yararlanabilir; belirlenen işlem adedine ulaşıldığında kampanya otomatik durdurulur.

• Aynı kişi kampanyadan sadece 1 kez yararlanabilir. Aynı kişinin kampanyadan birden fazla yararlandığının tespiti halinde sipariş iptal edilecek ve indirim geri alınacaktır…

• Bu kampanya, BKM Express üyesi bankaların kampanyalarıyla birleştirilebilir.

• BKM ve idefix, kampanya koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar

http://www.idefix.com/bkm-kampanyasi

(Sonlu Bir Varlık) #2158

Platon-Devlet
Herkesin hayatında hiç olmazsa 1 kere okuması gerektiğini düşündüğüm (tek okumayla ayrıntılar anlaşılmayabilir birden çok okunması tavsiye edilir.) nadide bir kitap.
Sokrates’in ironi tekniğiyle sohbet eşliğinde kurduğu devlet düzenini anlatıyor.
Ufkunuzu genişleteceğini düşündüğüm bu muhteşem eseri okumalısınız.Devlet (Platon) E-Pub Pdf İndir

(Doğan) #2159

İthaki bey, Değiştirilmiş Karbon için özel bir site/sayfa yapmış. (Kendi sitesi içerisine)

http://degistirilmiskarbon.ithaki.com.tr/

(Gizem) #2160

Elime şans eseri David nicholls-bir gün kitabı geçti. Konusu aşkmış sanırım ben de pek sevmem bu türü okuyan varsa önerir mi? yayınevi pegasusmuş pek iyi durmuyor ama

(büşra) #2161

Tatlış bir aşk romanı ya, şehirlerarası yolculuk yaparken canım sıkılmasın diye okumuştum ben. Okumayınca bir şey kaybedeceğin bir kitap değil. Güzel zaman geçirtiyor sadece. Çok boş bir kitap da değil, karakterlerin gelișimiyle o zamanların İngiltere’sinin de gelişimini izliyoruz mesela. Filmi var; Anne Hathawayciğim oynuyor. Filmini izlesen de olur bence. :cherry_blossom: