Muhit Kütüphanesi 📖

(Doğan) #2246

Hangi kapak diye bir durum yok ki ortada. İlk kapağın baskısını durdurup çöpe atmışlar. Her türlü yeni kapak gelecek herkese. Eski kapak kimsede olmayacak.

(Berdan ) #2247

İthaki sağ olsun yine güzel bir kapak bulmuş ama serinin ilk kitabının diğer kitaplar arasındaki çizim, kapakta bir tane karakter olması, resmin tonu gibi farkları aşırı rahatsız edicek gibi.

(Berk Kaynak) #2248

Eğer belli bir düzende, en azından ilk iki kitap kadar, gitmeye başlasalardı görüntü rahatsız edebilirdi ancak henüz ilk kitap olduğu için ikinci kitaptan göze yanlış gelen pek bir şey yok. İmaj renklerini ve tasarımını uydurmuşlar ellerinden geldiğince. Kriz yönetimlerini takdir ettim.

Diğer kapaklar çok daha güzel bu arada, o konuda katılıyorum.

(Can) #2249

Sherlock Holmes Bütün Maceraları (9 Kitap Takım) setinden almak istiyorum ama kararsızım, Cem Yayınlarını önerir misiniz? Çevirisi vs. nasıldır? Daha önce alan veya hakkında bilgi sahibi olan varsa düşüncelerini paylaşırsa sevinirim.

(Boş İnsan) #2250

Ben de Sherlock Holmes kitapları almak istiyordum ama tek hikaye halindeki kitaplar çok özensiz gibime geliyordu hep vazgeçiyordum,

Böyle bir seri gördüm 3 kitap şeklinde, hem de açıklamalı notlarıyla. Çok hoşuma gitmişti tavsiye edeyim dedim. Ayrıca bu yayın evinin aynı şekilde tek kitap halinde topladığı Sherlock Holmes kitabı da var.

(Can) #2251

Teşekkür ederim. Değerlendirmelerimin arasına alıcam.

(Cem Ekiz) #2252

Sherlock Holmes çevirileri nasıldır bilemem ama kendileri Anton Çehov’un bütün öykülerini 8 cilt halinde bastılar ki mükemmel bir iş. Çevirisi de sıkmıyor, yanlış hatırlamıyorsam Mehmet Özgül’dendi. Sırf bunun için bile hayranım kendilerine.

(Oozaru) #2253

Idefix’te siparişlerini göremeyen var mı?

(Can) #2254

Ben de göremiyorum şu an. Siteden kaynaklı bir sorun olsa gerek, daha öncede başıma gelmişti.

(Doğan) #2255

Nasıl olsa 20 günden önce ulaşan sipariş yok, bari gösterip de umutlandırmayalım demiş olabilirler.

(Geek Velet) #2256

Hepsini ikinci el satabilirim 40 TL’ye. :slightly_smiling_face:

(Can) #2257

Sıfır 50’ye buldum, teşekkür ederim.

(.) #2258

En sevdiğiniz Ursula K. Le Guin kitabı nedir ?

(Sapere Aude!) #2259

Yerdeniz serisini tek kitap sayabiliyor muyuz?

(.) #2260

Kitap alacağım ve hangisinden başlamam gerektiğine karar veremedim . Yani sen bilirsin :smile:

(Sapere Aude!) #2261

Genelde başlangıç için Mülksüzler’i öneriyorlar. Biraz daha ilginç bir tercih için Dünyaya Orman Denir’i önerebilirim.

(*kahkaha atan çay bardağı*) #2262

Ben de başlangıç için Mülksüzler’i öneren kısımdanım.
Sen onu bir oku hele devamı gelecek zaten :grin:.

(Kuyuya düşmüş it) #2263

Şu an mülksüzleri okuyorum, belkide içinde en çok kendimi bulduğum Le Guin kitabı olduğundan belki de bu güne kadar bana en çok övülen Le Guin kitabı olduğu için mülksüzlerı en iyi Le Guin kitabı olarak görüyorum.

(damaged_coda) #2264

Senin, yaş olarak, daha minimal bir dimağ olduğunu göz önünde bulundurarak Yerdeniz’i okumanı öneririm. Mülksüzler’i anlayarak okuyacaksan ondan başla tabi ki.

(Doğan) #2265

2017 Nobel Edebiyat Ödülü’ne laik görülen Kazuo Ishiguro’nun, Günden Kalanlar kitabı YKY tarafından Ciltli olarak Özel Baskı adı altında yayınlanmış.