Muhit Kütüphanesi 📖

(Volkan Şahin ) #2327

Ben de onun söylediği son cümleyi alıntılamıştım zaten. Neden ikinci kere okutturdun ki bana şimdi?

Kötü robot.

(Fransuva'nın Ayranı) #2328

Burası bir edebiyat forumu ayrıca. :disappointed_relieved:

@VolkanSahin @FordPrefect @Tophsecret @Lalaith @Suskun_Adam

(Sapere Aude!) #2329

Abartılı bulabilirler, ben buna laf atmıyorum. Rehber’in abartılı bulunmasını da anlayabiliyorum. Bazı eleştiriler anlamsız geldi sadece.

(Boş İnsan) #2330

Okuduğum ilk 3 yorum;
1984,Kral Katili güncesi,Otostopçunun Galaksi rehberi.
image

(Oozaru) #2331

Altın Kitaplar, Agatha Christie’nin kapaklarını yenilemeye başlamış. Hoşuma gitti

(Volkan Şahin ) #2332

Hadi itiraf; ben hiçbirisini okumadım. Fordişko’nun bahsettiği Yeraltından Notlar gönderisine bakıp, çıktım. :see_no_evil:

(⏬) #2333

Adamların hiçbiri “Lotr overrated” diyip kaçmamış. Argüman sunmuşlar. Ha bi tık kanser olanlar var, hiç yok değil ama onlar da argüman sunmadan “otostopçu” diyip kaçtıklarından değil, saçmalaya yazdıkları için. Katılmadığımız şeylere kanser demeye başlıyormuşuz gibi geldi biraz bana.

(Gizem) #2334

Bir şey sormak istiyorum bu yüzüklerin efendisi’'nin basım hakkı bir tek metis yayınlarında mı? Başka bir yayınevinin yeni bir kapakla basma imkanı yok mu?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2335

Aynı başlıklar ve yorumlar Muhit’te de var.

Bu arada bence direkt "şu çok abartı"
düşüncesi (bahanesi ne olursa olsun) çok büyük bir kibrin göstergesi. O yüzden Overrated vs. gibi başlıkları Muhit’te de uzun süredir takip etmiyorum, bu tarz görüşlerimin büyük bir kısmından da utanıyorum.

(Oozaru) #2336

Sadece Metis’te. Senelerdir onlar basıyor. Batmadıkları sürece basmaya devam edecekler.

(Gizem) #2337

Hadi fiyatları uçuk onu anladım da keşke kapakları değiştirseler

(Oozaru) #2338

Kapakları güzel bence

(Doğan) #2339

Henüz Artemis’i satın alamamışken ve bende Marslı’nın film kapağı var iken bu hiç olmadı.

(Berk Kaynak) #2340

Çok doğru. İnsanların bir şeyi “abarttığını” iddia etmek kendini bir nevi otorite gibi gördüğünün bir göstergesi. Bir eseri seven onlarca insanın zevklerini çöpe atıyormuşsun gibi geliyor bana. Abartmak ne demek bir kere? Çok muallak bir kavram. Sen beğenmediğin için beğenen kişinin ancak “abartarak” o kitabı beğenme ihtimalini düşünmek hoş değil. Tanımadığımız kişiler hakkında çok kesin yargılara varıyoruz gibi geliyor bazen. Ben de zamanında bu tarz beylik laflar ettim. Düşününce büyük gaflet.

Bu arada aralarda çok tırt yorumlar olsa da genel olarak kaliteli gözüküyor Kayıp Rıhtım forumu.

(Oneironaut) #2341

Eski formunu takip ederdim sürekli. Kaliteliydi(ki yeni foruma henüz kapsamlı bakma şansım olmadı).
Beni Daniil Kharms üstadım ile tanıştırmış bir forumdur.

(Can) #2342

Merhaba arkadaşlar ben Zaman Çarkı serisini hiç okumadım ve bu ayıbımı kapatmak istiyorum. Acaba ilk hangisinden başlamalıyım? İnternette biraz bakındım kafam karıştı, şimdi ben X ile mi yoksa Y ile mi başlamalıyım?

X.

Y.

(Boş İnsan) #2343

Yeni Bahar’ın seriye dair bir kaç spoiler barındırdığını okumuştum bir yerlerde. Sanırım basıldığı sırayla almak en iyisi Yani X: Dünyanın Gözü.

(Can) #2344

Tamam o zaman ben de basım sırasını dikkate alarak ilerliyorum. Teşekkürler.

(Mert Özden) #2345

Stephen King’in 11/22/63 romanını okuyan var mı? Varsa bi’ görüşünü alırım.

(halı, kilim, travel) #2346

Bu sonuca varmak istediğin için varmışsın. Star Wars’un başka eserlerden esinlenmeler taşıması değerini düşürmez. Aklamaya çalışmışsın gibi durmuş ama ortada aklanması gereken bir şey yok.