Muhit Kütüphanesi 📖

(elif) #2367

Pegasus baskısı bende de var ama Paradise Regained baskıya dahil mi onu anlayamamıştım. Çevirisi güzel dediğine göre başta Paradise Lost’u okuyayım o zaman Paradise Regained’i daha sonra bulurum. :star:

(fza) #2368

O kadar çok şehrin yerini yanlış hayal ediyormuşum ki. İyi oldu buna baktığım; yoksa Bursa’yı Sakarya’nın yakınlarında sanmaya devam edecektim.

(Boş İnsan) #2369

Bu çok belirli bir kitleyi kapsadığı, ve o kitlenin bir çoğunun da zaten bu başlığı takip ettiğini düşündüğüm için bu anketi Genel Anket Koridorunda açmıyor, buraya açıyorum. (böyle gereksiz açıklamalar falan.)

Kitaplarınıza, sizin olduğunu gösteren bir işaret bırakıyor musunuz?

• Evet
  • Hayır

0 oylayan

İşaretleriniz;

• Kitabın başına isim soy isim yazmak.
  • Kaşe kullanmak
  • Damga kullanmak
  • Diğer;

0 oylayan

(Sapere Aude!) #2370

Bir ara tarih ve kitaba başladığım yeri yazıyordum, artık ikisini de yapmıyorum.

(büşra) #2371

Kitabın başına adımı, okumaya başladığım şehri - malum göçebelik- ve o yılın tarihini yazıyorum. Eğer çok seversem bir sonraki okuyacak kişi için -muhtemelen yine ben oluyorum o kişi- küçük bir hediye bırakıyorum; çiçek, küçük bir not vb. :cherry_blossom:

(Kuyuya düşmüş it) #2372

Kitaplarımın belirli bir sayfasına bir işaret atıyorum.

(Devrim) #2373

Berk Sevgi fanboi

(Winston Smith) #2374

Kitabı okumayı bitirdiğim tarihi ve imzami ilk sayfaya yazıyorum.

(.) #2375

Küçük notlar bırakıyorum bazen, sevdiğim bir yeri alıntılıyorum ve sayfasına bırakıyorum. Bazen de o kitap ile ilgili düşüncemi yazıp tarih atıyorum. Tabi kitaba kıyamıyorum ve kağıtlar sıkıştırarak yapıyorum.

Bunu özellikle kütüphaneden aldığım kitaplara isimsiz bir şekilde yapmayı daha çok seviyorum.

(Koray ) #2376

Goodreads hesabım var zaten orada ne zaman başladığım ve ne zaman bitirdiğim belli oluyor kitaba zarar gelmesin.

(Cem Ekiz) #2377

Aldığım her kitaba aldığım tarihi, yeri ve ad-soyadımı istisnasız olarak yazarım. Yalnız kuşe kağıda baskılı kitaplarda falan sıkıntı yaşıyorum biraz. Malum mürekkebi çok dağıtıyor, hiç hoşuma gitmeyen çirkin bir görüntü oluşuyor.

Bunu yapmamdaki amaç kaybolmasın falan değil bu arada. Kitaplarımı zaten sadece ailemle paylaştığımdan kaybolma olasılığı yok. Kaybolsa da tahsil ederim ben onu :slight_smile: Asıl amacım, yıllar sonra bakıp “Vay ulan zamanında neler almışım, neler okumuşum!” demek, bunu derken de o günlere dönüp kendimce küçük bir nostalji yaşamak. Mesela geçenlerde memlekete gittiğimde 2001’de aldığım Aziz Nesin kitabı gördüm, Fil Hamdi. Aklımdan tamamen çıkıp gitmiş haldeydi. Uzun bir süredir hiç Aziz Nesin öyküsü de okumadım. Ama kitabı gördüğüm anda o günler direkt gözümün önünde canlandı. Nerede, nasıl okuduğum falan. Güzel bir duyguydu :slight_smile:

(Doğan) #2378

Son zamanlarda gördüğüm en iyi kampanya.
Özetle; Mart-Nisan-Mayıs aylarında her ay başına 50 TL’lik alışverişe 30 TL iade. Üç ayın toplamında 150 TL’lik alışverişe 90 TL iade. Yani 60 TL’ye 150 TL’lik alışveriş. Vallahi bravo. Hemen başvuruyorum.

resim

Kampanya 1 Mart 2018 – 31 Mayıs 2018 tarihleri arasında geçerlidir.
Kampanyaya sadece Senin Bankan Banka Kartları ile yapılan alışverişler dahildir. Senin Bankan Sağlam Kart ile yapılan işlemler kampanyaya dahil edilmeyecektir.
Kampanya kapsamında bir müşteri, tutar fark etmeksizin Kitapyurdu.com üzerinden yapacağı 50 TL ve üzeri alışverişlerde 30 TL indirim kazanılacaktır.
Bir müşteri, kampanya dönemi boyunca her ay en fazla 30 TL indirim kazanabilir.
İndirimler, alışveriş yapıldıktan bir gün sonra müşteri kartlarına + bakiye olarak yansıtılacaktır.
Kampanya, BKM Express üzerinden yapılan ödemelerde geçerli değildir.
“Senin Bankan” ve “kitapyurdu.com”, kampanya ile ilgili tüm hakları saklı tutar.

(Oozaru) #2379

Kuveyt Türk için geçerli bu sanırım? Meh.

(Doğan) #2380

Sadece Kuveyt Türk’ün Senin Bankan Banka Kartı için geçerli. O kart harici alışverişler dahil edilmiyor kampanyaya. Finansbank’ın Enpara’sı gibi bu kart. Hesap işletim ücreti vs yok. İnternet bankacılığı kartı yani sadece. Durduğu yerde zararı olmuyor.

(Oozaru) #2381

Başvurumu yaptım. Çabuk gelir umarım.

(Doğan) #2382

Bende başvurdum. Pazartesi gelir sanırım. Dün başvuran çoğu kişiye bugün gelmiş.

Ayrıca 50 TL’lik hediye kartı da alınabiliyormuş. 1 sene içinde herhangi bir zamanda sadece kitap alışverişinde kullanılabiliyormuş. Böyle de bir güzellik söz konusu.

(Doğan) #2383

Haydaa.

(büşra) #2384

Şu an Türkiye’de kaç farklı çeşitte/kapakla Hobbit basılıyor acaba? Beş? On? Yayın evlerinin şekilci oldukları konusunda ön yargım giderek daha da artıyor. Üzülüyorum. :cherry_blossom:

(Boş İnsan) #2385

Şu an sadece İthaki’nin bastığı 5 çeşit Hobbit kitabı oldu. Açıklamalı notlarıyla Hobbit’i tekrar basmasını anladım, resimli Hobbit’i de tekrar bassa anlarım ama neden kapak değişikliğine gidip böyle bir kitap basmışlar anlamadım.

(Doğan) #2386

Hepsi farklı edisyon aslında. İthaki, Tolkien kitap kapaklarının yenileneceğini açıklamıştı. Bende eski baskının ciltlisi vardı. İyi ki öyle almışım. Bunu da yanına katarız artık.