Muhit Kütüphanesi 📖

(Doğan) #2407

İnsan bir umut tıklıyor dimi ister istemez. Resmen click bait.

(⏬) #2408

Ya bişi sorucam. Bu satılan Witcher kitapları oyundan sonra yazılmış kitaplar mı, yoksa tee CDR’ın yazarın kulübesine gidip iki elliliğe haklarını aldıkları oyunun uyarlandığı eski romanlar mı ?

(Bu arada bu witcher setine, set kampanyasına yetişeyim diye kasmayın, idefix’de, babil’de falan aynı fiyata yerli yerinde duruyor o set. )

(Oneironaut) #2409

Oyun bu kitaplardan uyarlandı. Oyundan önceki kitaplar yani.

(Doğan) #2411

Her kitapla beraber kutulu set çıkarma olayı saçma değil mi? Bu seri 5 kitaptı sanırım. Beşincisi çıkarsa 5li setini alırız niye uğraşıyorsunuz?

(Oozaru) #2412

Aynen. Seri tamamlanmadan bu tarz kutulu setlerin satın alınmasına karşıyım.

(Fransuva'nın Ayranı) #2413

(Sapere Aude!) #2414

Haber değeri yok, 42 yaşında olduğunda görüşelim.

(Fransuva'nın Ayranı) #2415

:blush:

(Sapere Aude!) #2416

Umursanmadığım daha önce böylesine güzel ifade edilmemişti. Teşekkür ederim.

(Fransuva'nın Ayranı) #2417

aklıma 42 ile ilgili espiri gelmedi. Cevapsız bırakmak istemedim. :grin:

(Deniz) #2418

Spoiler icerir.

Altıkereyedi

(Fransuva'nın Ayranı) #2419

yok daha base42

(Sapere Aude!) #2420

1qrx1t

(Doğan) #2421

Çizgi romanı okumadım ama kitabın tamamı ile karşılaştırma yapılıp öyle karar vermeli bence. Tabi biraz esinlenme söz konusu gibi. Gerek konu, gerek kitap ismi. İşin sonu ne olacak merak ediyorum.

image

(öğnkü) #2422

Oha bayağı çakmış yalnız. Çocuğun doğup evlatlık alınması dışında her detay aynı, inanılmaz. Constantine ismi de Hellblazer’dan çakma, adam toplama kitap yazmış resmen.

Bir de yüzsüz gibi şöyle tweet atmış kitabın yazarı. Ulan benzerlik demişsin de sen bildiğin konsepti aynen almışsın be abim. Adamın bir maymunu bir de korumalığını yapan ajan kadını yok yanında, helal.

(Oozaru) #2423

Bir de Can Yayınlarından çıkacakmış kitap. Skandal resmen.

(öğnkü) #2424

Kitabın “yazarı” bir hafta önce Can Yayınları Yayın Yönetmeni olmuş. Can Yayınları bitti artık benim için, ne basıyorlarsa korsan okuyorum hadi eyv.

(Sapere Aude!) #2425

İşin ilginç tarafı Cem Akaş gibi birinin böyle bir benzerliğe sahip kitap yazması. Türkiye’de oulipo akımının önde gelen isimlerinden, önceki kitapları oldukça orijinal olan bir yazar. Çok tuhaf.

(fza) #2426

İnternetin en güzel taraflarından biri de, böyle şark kurnazlarının anında ifşa ediliyor olması. Şunu görüp de bu adama saygı duymaya devam edene yoktur sanırım. Hırsız herif.

(öğnkü) #2427

Konu Y - The Last Man’den açılmışken size müthiş bir easter egg vereyim. Kitabın isminin üç farklı anlamı var, onlar da şöyle:

1 - Bu tahmin edebileceğiniz gibi Y kromozomu ve son erkek anlamında, ilk akla gelen anlamı
2 - Burada Y “Yorick” ismini yani baş karakterimizi temsil ediyor. Yorick - The Last Man gibi.
3 - En güzeli de bu, hoş bir kelime oyunu. İngilizcede “Y” harfi “why” ile aynı okunuşa sahiptir, yani burada kastedilen şey “Why the last man?” sorusudur ki bu soru kitabın okuyucuya sorduğu ana sorudur.

OSMANLIDAKİ ZERAFETE BAKAR MI- neyse işte güzel eserdir Y - The Last Man, kesinlikle okuyun.