Muhit Kütüphanesi 📖

(Sapere Aude!) #2428

Şu an beni ikna ettin.

(Salih Alp Gökçek ) #2429

Eski ve yeni kitap kokularının (biriken uçucuların) kimyasal analizleri:

Yalnız özellikle eski kitap kokusundaki bileşiklerde çok fazla benzen halkası içeren yapı var, benzen de kanserojen bir madde, çok koklamak iyi değil gibi :sweat_smile:

(Deniz) #2430

Pek anlamadim ama ilginç bi çalışma olmuş. Eski kitaplara vanilya nerden gelmiş acaba?

Sadece onu anlamak :sunny:

(Salih Alp Gökçek ) #2431

Aslında vanilya eklenmiyor da, koku vanilya kokusu olması lazım. Kitap yapılırken kullanılan materyale, yapıştırıcıya ve kağıt orijinine göre; zamanla sıcaklık, nem ve ışık gibi faktörlerle bu bileşikler oluşuyor.

(⏬) #2432

Hazır Y’den bahsetmişken bu da işinize yarar. (İlgileniyorsanız taksit imkanı yok :frowning: )

(Can) #2433

Yoksa hala “Ready Player One” kitabını almadınız mı? Hadi gene iyisiniz çabuk eller cebe, tükenmeden yetişin.

(Emre) #2434

Ürün tükendi diyor hocam.

(Can) #2435

Az önce açıktı, bilemiyorum. 1-2 vardı gitti o da herhalde.

(Emre) #2436

Ben kitapseç’ten almıştım aldığımda 24 kişi almış gözüküyordu.Sonra arayıp stokta kalmadı deyip iptal ettiler :frowning:

(Kaan ) #2437

İdefixten sipariş verdiğim altı kitap eksiksiz bir şekilde, hiç zarar görmeden, 2 (iki) gün içinde geldi. İdefix son zamanlarda düzelmeye mi başladı, yoksa bana mı öyle geliyor?

(sergen) #2438

Nazar edeceksin :smile:

(Boş İnsan) #2439

Kaynak: forum.kayiprihtim.com

(sergen) #2440

“paintten çıkma” diye bahsettikleri hangisi?

(Boş İnsan) #2441

Siyah kapaklı olan.

(⏬) #2442

Vay salak. O öyle mi söylenir olm.

(sergen) #2443

Şuradaki mi?
Hakikat kapak kötüymüş…

(Cem) #2444

E nereden aldığına dair link ver bari yuh artık. Ayıp yav.

(Boş İnsan) #2445

Kayıp rıhtım forum sitesi. @Thargalin hem de nasıl kötü. Allahtan Bitmemiş Öyküler’in kapağı da böyle de eğer yeni Sigurd ile Gudrun Destanı ve Tehlikeli Diyardan Öyküler’i siyah basarlarsa onun yanına koyarım. Hiç baştan alamam bütün seriyi.

(Salih Alp Gökçek ) #2446

İyi ki zamanında orijinal baskıların kutulusunu almışım, yoksa şu an çeviri durumları epey karın ağrıtacaktı. (Bu arada kaynak belirttiğin için teşekkürler, yoksa mesajları nereden aldığını anlayamayacaktım, eminim diğer arkadaşlar için de öyledir.)

(Berk Kaynak) #2447

Arkadaşlar forum veya içerik sitesi fark etmez herhangi bir sitenin içeriğini kaynak vererek paylaşmaya özen gösterirsek çok daha güzel olur. Bir forumdaki yorumu bile paylaşıyor olsak buraya direkt olarak sitenin ve hatta başlığın kredisini vermek daha doğru bir davranış. Aynısı bizim için de yaşanabilir. Bir forum olduğumuz için içerik sitelerindeki yazıları ise yine copy-paste yapmak yerine direkt link vererek paylaşmak daha sağlıklı olacaktır. Bildiri Panosu’ndan da duyuracağım bu konuyu yakında. Anlayışınız için teşekkürler.