Muhit Kütüphanesi 📖

(Oneironaut) #2510

Gayet iyiler* de, ön yargın dolayısıyla bi’ Kralkatili Güncesi falan okumadıysan, önce onu okumanı öneririm. (Lotr sormaya dilim varmadı)
*BS’den şu ana kadar sadece Elantris okudum. Onun için de giriş diyorlardı. Ben gayet beğendim.

(Serhat ) #2511

:grinning: Lotr a laf etmek benim haddim değil.
Kralkatili Güncesi okuma listemdeydi onu çok merak ediyorum

(Boş İnsan) #2512

Tolkien Treasury yakın, meşaleleri yakın!

(Doğan) #2513

(Umur) #2514

Başlat kitabında dolandırıldım ama en başından beri @Bunn-Y’nin sözüne güvenerek Tolkien Treasury kitaplarına dokunmadım. Davşan’ın izinde pişman olmayacağız!

giphy (4)

(Doğan) #2515

Philip K. Dick Seti (4 Kitap Takım) %40 indirimli 51,60 TL

(Why do we fall, Bruce?) #2516

Gerçekten Allah korumuş.

(Fakat kaplumbağanın sırtında yalnızca kocaman bir soru işareti belirdi.) #2517

Ready player one baskısı ararken muhit ve @Bunn-Y temalı

(Kaan ) #2518

Yarın Denizli’de kitap fuarı başlıyor. Geçen sene gitme fırsatı bulamamıştım, bu sene gitmeyi düşünüyorum. Bu tarz kitap fuarlarında indirim vs. oluyor mu, yayın evleri genellikle hangi tür kitapları getiriyor?

(Gizem) #2519

Bu tarz fuarlarda indirimler genelde %25-%35 arasında oluyor (çok bilinmeyen yayınevlerinde %50 olabiliyor) yani çoğunlukla kitapların internet fiyatları daha makul

(Can) #2520

Gizem’e katılmakla birlikte sahaflara bakmanı şiddetle öneririm cennet gibiler ne ararsan bulabilirsin. Ekstra indirim vs. içinde güler yüzlü yaklaşıp sıcakkanlı olursan rahat rahat istediğin fiyata çekebilirsin (bu kısım sahaflar için tabii). Kocaeli’de bunun çok ekmeğini yedim, sağ olsunlar kırmıyorlar hiç :slight_smile:

(Allons-y) #2521

Bu sene ki fuarda vurgun yapmayı düşünüyorum. Ne zaman açılacağını biliyor musun?

(Can) #2522

5-13 Mayıs arasında aktif olucaklar. Resmi sayfaları: https://twitter.com/izmitkitapfuari

(Mehmet Can) #2523

Kitap indirimleri internetle aynı sayılırdı geçen sene. Ben sahaflardan bir iki dergi almıştım sadece.

(Boş İnsan) #2524

Kaynak: Kayıp Rıhtım Forumu, İthaki Yayınevi Soruları yanıtlama başlığı.

Ciddi ciddi bir daha basılmayacak dendi.

(Berk Kaynak) #2525

O zaman dallı budaklı bir Muhit dayanışması başlatalım.

Ben bu olaydan haberim olmadan 2-3 gün önce Esenyurt Torium D&R’dan almıştım. Ben aldığımda 2 adet daha vardı. Torium’a düzenli olarak gitmek mecburiyetindeyim. Bugün gittiğimde kaç tane kaldığına tekrar bakıp bu postu editlerim.

Edit: Almışlar, üzgünüm. Başka yerde görürsem yazarım.

(Doğan) #2526

Gerçekten büyük olay. İş Bankası’nın Modern Klasikler Dizisi’ndeki Jose Saramago kitaplarının telif nedeniyle tekrar basılamaması ve haliyle bu büyük serinin raflarda eksik kalması bunun yanında sıfır kalır. En azından şu an Jose Saramago kitaplarını başka yayınevinden temin edip okuyabilmek mümkün. Ama bu kitapta böyle bir durum söz konusu olamayacak. Hem de serinin en önemli kitaplarından birinin, 30 numaralı kitabın kitaplıklarda eksik kalacak olması çok kötü. İlk baskının 1.000 adet olması da ayrı bir talihsizlik. Neden 500 TL gibi rakamların döndüğü anlaşıldı.

İthaki’nin son zamanlarda üçüncü vakası oldu bu. İlki Yeryüzü Müzesi’nin hatalı baskısı, ikincisi Vakıf ve İmparatorluk kapağının son anda değiştirilmesi, üçüncü de bu. 2018 İthaki için pek hayırlı geçmiyor gibi görünüyor.

(öğnkü) #2527

Isparta D&R’daki son kitabı ben aldım ama belki sorarsanız depolarında falan bir yerde vardır kitap, bilemiyorum. Kitaba etiket fiyatı ödediğim için üzülmüştüm ilk başta ama şimdi bakınca iyi yapmışım diyorum ahah.

(Umur) #2528

Yarın Cevahir AVM’ye gideceğim, unutmazsam bakarım.

(⏬) #2529

Mersinde olanlar, forum mersin D&R’a koşsun. Raflarda 3-5 tane vardı ben aldığımda.