Muhit Kütüphanesi 📖

(öğnkü) #2612

Aman Tanrım.

(And Now My Watch Begins) #2613

Size küçük bir hikaye anlatayım : Sürekli D&Ra gidiyor ve kitaplara bakıyordum. Bilimkurgu klasikleri serisinden sadece ilgimi çekenleri aldığım için sürekli olarak gördüğüm Yüzyılın bilmemle öyküleri hiç ilgimi çekmiyordu. Sonra muhitte bu kitabın 1000 tane basıldığını ve kapış kapış gittiğini öğrendim. Hemen gidip almalıyım dedim. Yola koyuldum. Caddebıstanda oturuyorum ve bisiklet kullanmam nedenli cadde üzerinde 3 D&R’a ulaşımım rahat. En yakın olana ilk gittim ve kitap oradaydı. Lakin ben takıntılı biriyim, aşınmış kitap almam. Şansa bakın ki kitap yapış yapış ve pisti. Üstüne üstlük bir de Bilimkurgu klasikleri serisinin en pahalı kitabıydı. Tam 50 liraydı. Ben de almadım…

İkinci D&R’a gittim ve şansa bakın ki orada da bir tane Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Hikaueleri kitabı var. Bu seferki temiz lakin kenarları hafif yırtılmış. Bir öncekinden iyidir diyerek elime aldım ve kasaya yürümeye başladım. Beni orada çalışan bir kadın, kitabı elimde görmesi üzerine durdurdu. “Çok pardon, bu kitabı nereden buldunuz sorabilir miyim?” dedi. Raftan buldum diye cevaplamamın üzerine önceki gün başka bir kişinin bu kitabı sorduğunu fakat bulamadıklarını söyledi. Şanslıydım, aldım ve eve gittim. Evde kitabın fiyatının karaborsada 250küsür liraya kadar yükseldiğini öğrendim. Keşke ilk gördüğümü de alsaydım dedim fakat saat geç olmuştu gidemedim. Gitmek 2 gün sonra nasip oldu lakin o vakite de kitap satılmıştı. Eğer o kitap elime geçseydi, kitabın 250 tl olduğunu öğrendiğim sevgili muhitimden birine verecektim. Lakin kısmet değilmiş…

(Can) #2614

(Cem Ekiz) #2615

İnsanlarda “olumsuz” şeyleri görmek, bunlar üzerine gitmek moda gibi bir şey oldu. Elemanın anlattığı hepi topu 4-5 “olumsuzluk” var. E dostum sen kitapçıda çalışıyorsan bir günde bile o dükkana en az yüzlerce müşterinin gelmiş olması gerekiyor. Bunların içerisinde cımbızla birkaç aklı evvelin saçmalıklarını alırsan bu “okur profilini” değil, “satıcı profilini” gösterir. Bu yüzden çok hoşuma gitmedi bu kişinin yazdıkları.

Dışarı çıkıp insanları dinleyin; salt kitaplarla ilgili değil, hayatın her alanıyla ilgili saçma sapan düşüncelere, saplantılara sahip milyonlarca kişiye rast gelirsiniz. Ben de böyleyimdir, sen de böylesindir, bu eleman da böyledir, başkaları da böyledir. İnsan olarak zaafiyetimiz bu. Aradan zaman geçip bir şeyler öğrendikten sonra “Ulan ben ne gerizekalı bir insanmışım ki papağan gibi aynı yanlışları tekrar etmişim!” der geçeriz. Ha öğrenmemekte ısrarcı olursan hayatının sonuna kadar gerizekalı gidersin.

(Allons-y) #2616

Şu Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri kitap fuarlarında bulunabiliyor mu? İthaki fuarlar için bir stok ayırmış mıdır?
Kocaeli fuarında bulabilirim umarım.

(öğnkü) #2617

Hayır yok fuarda falan. :upside_down_face:

(Allons-y) #2618

İthaki’ nin insafına kaldım o zaman. Ne zaman basar diye kara kara düşüneceğim.

(Fakat kaplumbağanın sırtında yalnızca kocaman bir soru işareti belirdi.) #2619

Telifden dolayı basamıyorlar.

(Can) #2620

Bir umut sahaflar kısmına bak, beeelki vardır.

(öğnkü) #2621

KYK borcumu ödeyemezsem satacağım item’ler.

(öğnkü) #2622

Ayracı üste koyduğuna göre anlayın ki ayracı en az 50 kağıda okutacak :wink::wink::wink::wink:

(And Now My Watch Begins) #2623

Aslında ayraç tekrar basılabilir , sonuçta onun telif sorunu yok muhtemelen :smiley:

(öğnkü) #2624

KYK borcumu ödemeye karar verdiğim zamanki dolar kuruna bağlı olarak daha pahalıdan da okutabilirim.

(Can) #2625

Harry Potter Serisi (Özel Kutusunda 7 Kitap)

“Bir arkadaşa doğum günü için almıştım ama veremedim. Sıfır Ürün. Bana geldiği şekliyle satıyorum.” diye de eklemiş.

• ₺120

https://tr.letgo.com/tr/i/harry-potter-serisi-oezel-kutusunda-7-kitap_4b488000-3a2d-42a6-a565-39a8cb588330

Geçenlerde bir arkadaş sormuştu sanırım.

(Deniz) #2626

Su kisimdaki olasılıklar üzdü.

(Fakat kaplumbağanın sırtında yalnızca kocaman bir soru işareti belirdi.) #2627

Kesin arkadaştır.

(Can) #2628

Yani bilemiyorum orasını…

(elif) #2629

İzmir’de Yüzyılın Bilimkurgu Hikayeleri’ni bulabileceğim herhangi bir yer biliyor musunuz?

(tam adım) #2630

Kitap, iPod Classic’ten pahalı gördüğüm kadarıyla.

(öğnkü) #2631

900 liraya satanını görmedim valla iPod Classic 160 GB’ı.