Muhit Kütüphanesi 📖

(elif) #2673

Gönderilerde arattım ama bulamadım, Türkçe basılan Infinity ciltlerinin okuma sırasını atabilir misiniz? Fuar yaklaşıyorken toptan almayı düşünüyorum.

(marko) #2674

Infinity Gaunlet
Infinity War
Infinity Crusade 1-2
Infinity Abyss
Marvel - The End

(elif) #2675

Teşekkürler :sunny:

(.) #2676

Biraz geciktim sanırım ama, üç farklı D&R yakın zamanda kitabın tekrar satışa çıkacağını söyledi bana. Yayınevinde çalışan biri ise bir daha basmayacaklarını, kalan son kitapların kısa sürede satılacağını, bu yüzden acele etmemiz gerektiğini söyledi.

Hangisine inanacağımı şaşırdım ama çok eminler basılacağından.

(Mert Özden) #2677

İthaki basmayacağını kesin bir dille belirtmişti. Basılacağını sanmıyorum.

(Berkay Küçük) #2678

Bence D&R depolarına gömdü kitapları 60 liradan piyasaya sürecekler.

(Boş İnsan) #2679

Şu açıklamadan sonra bir daha basarlarsa bütün güvenimi kaybederler. İnsanlar karaborsadan 150-200 liraya kitap aldılar.

(Doğan) #2680

Müşteriye yok çekmek yerine yakında gelecek diye ümit vermek genelde mağazaların huyudur. Tabi belkide bir ümit var buna göre hareket ediyor da olabilirler. İthaki ise olay sonuçlandığında açıklamayı yapmak için temkinli davranıyor da olabilir. Ama bu saatten sonra çıkıp “Biz hallettik kitabı basıyoruz” demekte ikinci defa ayağına sıkmak demek olur. Bu yüzden bence biraz zor. Sorunları halletseler dahi şimdi değil daha sonra basarlar kesinlikle.

(I'm not fine.) #2681

(Doğan) #2682

Tahmin ettiğimiz kapak. Güzel olmuş.

(Doğan) #2683
150 euroyu geçmeyen kişisel kullanıma mahsus kitap ve benzeri basılı yayınlar gümrük vergisinden muaf olacak.

Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, bedeli gönderi başına toplam 22 euroyu geçmeyen eşya ile 150 euroyu geçmeyen kişisel kullanıma mahsus kitap ve benzeri basılı yayınlar gümrük vergisinden muaf olacak.

Bakanlar Kurulunun, “4458 Sayılı Gümrük Kanunun Bazı Maddelerinin Uygulanması Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Kararı” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, bedeli gönderi başına toplam 22 euroyu geçmeyen eşya ile 150 euroyu geçmeyen kişisel kullanıma mahsus kitap ve benzeri basılı yayına muafiyet tanınacak.

Kamu kurum ve kuruluşlarına, kütüphanelere, müzelere, eğitim veya bilimsel araştırma ile uğraşan kuruluşlara gönderilen veya bunlar tarafından temin edilen kitap veya basılı yayınlar gümrük vergisinden muaf tutulacak.

Söz konusu karar 15 gün sonra yürürlüğe girecek.

Kur almış başını gitmiş. 30 Euro’luk sınır zaten bir işe yaramıyordu. 22 Euro’ya düşmesi de pek bir şey ifade etmiyor. Yurtdışı alışverişi artık bir şeyleri ucuza almak amaçlı kullanılamaz hale geldi. Ama en azından yabancı dildeki kitaplar için güzel bir haber. Özellikle koleksiyonluk eserler için.

@MoB İlk aklıma bu geldi. Satıcıya mail atıp pazarlık yapıp 150 dolar altına düşürebilirsen alabilirsin :smiley:

Ara sıra indirim gördüğü illa ki olur. Takibe alınırsa kesinlikle yakalanabilir 150 dolar altına.

(Nergiz Yıldırım) #2684

Muhitde olup bunu bilmeyen varmı:sunny::ghost::ghost:

(Boş İnsan) #2685

Muhitin kutsal kitapları arasındadır. Bilmeyeni taşla dövüyoruz.

(Nergiz Yıldırım) #2686

Kesinliiiiiikleeeeee🙏

(Gizem) #2687

nope. bilmeyeni @FordPrefect’e devrediyoruz. Artık onun ne yaptığı konusunda fikrim yok :no_mouth:

(Kid A) #2688

(Sapere Aude!) #2689

Gören de bir şey yapıyorum sanacak.

Sadece konuşuyorum ve insanlar bundan nefret ediyor.

(🚀🌌Uzay'a meraklı Astronot) #2690

İnsan olmasına gerek yok ki :grinning:
(Örnek:Süper bilgisayarlar,dev boyutlu tank,muhit sunucuları)

(Sapere Aude!) #2691

Tamam, evrenin çoğu benden nefret ediyor.

(🚀🌌Uzay'a meraklı Astronot) #2692

Yok canım ,onların bilgi/işlem kapasiteleri yetersiz ve bunun suçlusu sen değilsin ki :grinning: