Muhit Kütüphanesi 📖

(Kaan ) #2757

Boşuna bekledik. :(((

(Kid A) #2758

Para vermeyin.

ÇÖP #BoykotIthaki

20180422_145544

(Boş İnsan) #2759

İthaki’yi boykot edersem kütüphanemin %80’i boş kalır :smiley:

(Kid A) #2760

Vakıf’ın 2. ve 3. kitabını almadan boykota başladım.

Acı çekiyorum ancak her şeye rağmen #BoykotIthaki.

Metis’e bile sempatiyle bakıyorum şu an.

(Salih Alp Gökçek ) #2761

Yalnız tasarım gerçekten çok ucuz olmuş. Orijinal Tolkien Treasury kutusunda, ilk ve son sıradaki kitaplar bellidir. Kitapların üzerindeki görsellerle kutuda bütünlük olur, kitaplar konulduktan sonra da bu kadar boşluk kalmaz;

resim

Ayrıca görsel tasarım olarak da sadece kitaplarda yer alan görselleri kutu üzerine basmışlar, hiçbir nizam yok. İthaki kitap niceliğini arttırdıkça nitelikte ve iş kalitesinde düşüşe gitmeye başladı.

(Boş İnsan) #2762

Kesinlikle katılıyorum. Kitapların kısa boylu olmasını özgünlük olarak değerlendirmiştim ama sanırım bir hataymış. Çok normal alelade bir kutu olmuş bu.

(Salih Alp Gökçek ) #2763

Orijinaldeki kitaplar da kısa (aşağı yukarı el kadar) ama Türkçe basımları görmedim hiç, belki daha ufaklardır. Kutuyu kitaplara göre bayağı geniş yapmışlar, çok geniş durmuş. İnce uzun olsa daha estetik görünürdü bence.

(Boş İnsan) #2764

Ben acaba oraya Hobbit’i de mi koyacaklar diye düşünüyordum. Bu arada kutunun kendi 10 liraya satılıyormuş fuarda. Yani tek tek alanlar da bir şey kaybetmeyecek.

(Salih Alp Gökçek ) #2765

İthakı enteresan politikalar güdüyor, son ana kadar ne olacağı hiç belli değil. Tutarsız bir ilerleyişleri var.

(Oolong) #2766

Duyduğum kadarıyla burnu havada tiplermiş.

(Taylor Swift Fanboi) #2767

Bu ne bu. Kitapları dizmekle uğraşmasalarmış direk kutunun içine serpselermiş. Emin miyiz Hobbit’in de o kutuya koyulmayacağından? Bu kadar özensiz çalışmaya inanmak istemiyorum.

(Boş İnsan) #2768

Orjinal instagram hesabından yayınlandı bu fotoğraf. Şu anlık sadece olmaması için umut ediyorum. Kayıp Rıhtım’da da sordum ama inşallah cevap verir. Adamın kara listesine girdim galiba beni görmezden geliyor :smiley:

(Kuyuya düşmüş it) #2769

Kutunun derinliği yetmez. Yani muhtemelen koymazlar.

(Doğan) #2770

Orjinal Treasury kutusunun yüksek çözünürlüklü resmini versinler bari, ben daha iyi kutu yaparım kendime be. Bu ne yahu ? Bunu mu bekledik biz?

(I'm not fine.) #2771

Hurraaay iyi ki beklememişim :relieved:

(Ertunç Doğan) #2772

Kutudaki kitaplar arasında boy farkı mı var yoksa bana mı öyle geliyor?
Gerçekten kötü ve özensiz olmuş. Başka ne denmeli bilemiyorum.

(Boş İnsan) #2773

(Salih Alp Gökçek ) #2774

Sinema dizisinin üçüncü kitabı hazır:

(Salih Alp Gökçek ) #2775

Metis’in sinema dizisi şahanedir, tavsiye ederim. Bu da yeni kitap;

(Taylor Swift Fanboi) #2776

Burada Paul Auster okuyan var mı? Ona küççük bir sorum olacak