Muhit Kütüphanesi 📖

(Boş İnsan) #2797

(Mert Özden) #2798

Ya… bunlar neden ileriye doğru gitmek varken geriye doğru gitmek gibi bir fantezi uyguluyorlar? Robot serisi köşede ağlıyor şu an.

Aslında ağlayan benim.

(Ozan Patlar) #2799

Otostopçunun Galaksi Rehberi okunmalı mıdır, neden okunmalıdır?

(Gizem) #2800

Okunmalıdır, çünkü neden okunmasın?

(Dipsomanik Kullanıcı) #2801

Hayatın hatta evrenin çokta panik yapılacak kadar önemli olmadığını eğlenceli bir dille anlatan bir bilim kurgu okumak istiyorsan, okunmalıdır.

(Kid A) #2802

Okunmalıdır, çünkü okumayanı bu başlığa almıyoruz maalesef, kb.

(Ozan Patlar) #2803

O zaman hemen okumaya devam edeyim ara vermiştim.

(Son akşam yemeğinde ki garson. ) #2804

Dün kitap fuarında İthaki standında görevli olan adamın söylediğine göre Yüzyılın En İyi Bilimkurgu Öyküleri tekrar basılabilirmiş. Bir 1000 tane daha basmak için zorluyorlarmış.

(Liquidman) #2805

Aramızda Raymond Chandler okuyan var mı? Okuyan önerir mi, önerirse hangi kitaplarını önerir?

(Son akşam yemeğinde ki garson. ) #2806

Sizce şimdi Zaman Çarkı serisine başlanır mı? Eksik olan kitaplar.

(Hear me and rejoice) #2807

Ben topluyorum yavaş yavaş ilk 3 cilt var başlangıç kitabı dahil.Bazı ciltler bulunmuyor bitmiş.Hızlı davranmakta fayda var.En azından her ay 1 cilt alınmalı başlıyacaksan

(Son akşam yemeğinde ki garson. ) #2808

Serinin yarım kalma ihtimali korkutuyor beni. Garantici davranıp tüm kitaplar basıldığı zaman başlamak daha mantıklı geliyor bana.

(Martha Kemal) #2809

Babil’de gözükene göre zaman çarkı kitaplarında örneğin 3. kitabının ciltli ve 2 part edisyonlarında 75, 4. kitabının ciltli ve 2 part edisyonları arasında 430!!, 5. kitap ciltli-2part arasında 230, 6. kitap ciltli/ciltsiz arasında 310 sayfa gibi gibi salak saçma düzeyde sayfa farkları var. Bu tek ciltli kitapların, kendilerinin 2 part halinde basılan versiyonlarını tamamen kapsaması gerekiyor, yani iki part halinde basılan kitapların sayfa toplamları tek ciltlerle aşağı yukarı aynı seviyede olmalı. Hadi ciltli ile ciltsiz arasında en boy farkı var desek, ciltli’de daha küçük fontla yazılmış desek ve ciltsiz kitapların her ikisini de ön söz yazılmış desek max 100 sayfa fark olur (ki farklı şartlar altında bu sayılar bile çok uçuk olabiliyor) ama neredeyse 450’ye varan sayfa farkı nedir? Benim 4 Romanlık Sherlock Holmes cildim 550 sayfa falan bu ne? 2 part halinde olanlar genişletilmiş edisyon falanlar mı?

(Boş İnsan) #2810

Seri hiç bir zaman tam olarak bulunmuyor. Hep biten kitapları tekrardan basıyorlar o zaman da diğer kitaplar tükeniyor. Dünyanın Gözü’nden başlayarak yavaş yavaş al. Sen onları alana kadar diğerlerini de basarlar.

(Hande) #2811

Merhaba, şu kitaplar hakkında bilgisi olan varsa danışmaya geldim.

. Kurtlarla Koşan Kadınlar, Clarissa P. Estes

. Gündelik Hayatın Eleştirisi 1-2-3, Henri Lefebvre

. Oyun ve Bügü, Metin And

. Göbekli Tepe, Karl W. Luckert / Göbekli Tepe - Tanrıların Doğuşu, Andrew Collins

. Modernite Versus Postmodernite, Mehmet Küçük

. Hayatın Sınır Çizgileri, Saki

(Fransuva'nın Ayranı) #2812

Bunu okudum ben. Göbekli Tepe hakkında bilgilendirici ve detaylı bir kitap. Ağır bir dili yok aynı zamanda.

(Gülçin Akın) #2813

Kurtlarla Koşan Kadınlar biraz ağır bir kitap. Alıp roman gibi durmaksızın okumaktansa başucunda tutup arada bir bir bölüm okuyarak ilerlemeye daha uygun bence.

(Hande) #2814

Teşekkür ederim Gülçin.

@Colruzgari, orada iki tane kitap var, neredeyse aynı gözüküyorlar hangisi daha bilgilendiricidir karar veremediğim için sormuştum. Sen Luckert’inkini mi okudun?

(Fransuva'nın Ayranı) #2815

Ben Andraw Collins’inkini okudum.

(Salih Alp Gökçek ) #2816

Güzel bir çalışma: