Muhit Kütüphanesi 📖

(Burak) #2817

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2818

“Hurr neden Türkiyeli diyor da Türk demiyor durr”

(Winston Smith) #2819

Cormac McCarthy Yol kitabını okuyan varmı? Varsa nasıl almayı düşünüyorum da.

(Boş İnsan) #2820

Yine doğru başlık.

(İbrahim Korkmaz) #2821

Ayağınızın altını öpeyim Otostopçunun Rehberini 5’i bir yerde versiyonunu nereden bulurum söyleyin!!!

(Fransuva'nın Ayranı) #2822

Kütüphaneden bulanilirsin.

(İbrahim Korkmaz) #2823

???

(Fransuva'nın Ayranı) #2824

Başka bir yerde eski baskıyı bulmak zor .

(Boş İnsan) #2825

https://www.kitapyurdu.com/kitap/otostopcunun-galaksi-rehberi-5-kitap-biraradaciltli/430376.html?gclid=EAIaIQobChMI7tL14M6X2wIVh0QYCh2BSAchEAQYAiABEgL4A_D_BwE

(İbrahim Korkmaz) #2826

Sağ ol :slight_smile:

(Boş İnsan) #2827

Ne demek.

Captain Obvious leaves!

(Kaan ) #2828

Bu arada tek cildi tavsiye etmiyorum. Tek tek alınca daha iyi bence. Ben aldığıma pişman olmuştum, gidip tek tek aldım tekrar. :smile:

(İbrahim Korkmaz) #2829

Dur sen bana daha tavşan dayağı atmayacak mıydın? :smile:

(Cem Ekiz) #2830

Kitabı aklımın bir köşesine yazdım. İlgi çekici geldi. Fakat ben burada başka bir şeye parmak basmak istiyorum:

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Sevgi"siz" İthaki; sitenizi WordPress üzerinde yapmak utanılacak, yerinilecek bir şey değil. Kullanıldığında gayet güzel bir sistem hatta. Ama siteyi yaparken şu kısımları bırakarak bize nasıl bir mesaj vermek istiyorsunuz?

(Boş İnsan) #2831

geteemm

Hatırlatman ne kadar hoş.

(İbrahim Korkmaz) #2832

@Crispus
Yapamam öyle. Annem ne zaman buna benzer kitaplar alsam “böyle saçma şeyler okuyacağına biraz gerçek şeyler oku” diye başımı ağrıtıyor. Bir tane zar zor alıyorum diline düşmeden.

(İbrahim Korkmaz) #2833

@Bunn-Y
AY ÇOOOOK ŞİRİNSİN!!!

(Doğan) #2834
Yerdeniz Büyücüsü'nün 50. yılı şerefine illüstrasyonlu özel bir baskı geliyor. Le Guin, Ocak ayında aramızdan ayrılsa da, onun arzu ettiği projelerden biri bu yıl Ekim ayında Saga Press tarafından hayata geçirilecek. Yerdeniz serisinin tüm kitaplarının bir araya getirileceği bu özel edisyonun özelliği, Charles Vess’in Yerdeniz’i betimleyen 60’a yakın illüstrasyonu.

İnanması zor olsa da, Yerdeniz Büyücüsü bundan tam 50 yıl önce yayımlandı. Ursula K. Le Guin’in yarattığı belki de en unutulmaz karakter olan Ged’le Yerdeniz haritasını arşınlamamızın üzerinden 50 yıl geçmiş!

Serinin ilk kitabı Yerdeniz Büyücüsü’nün muhteşem illüstrasyonlara sahip özel bir baskısı, birkaç yıl önce Folio Society’nin yetkin ellerinden çıkmıştı. Saga Press’ten çıkacak kitap ise, serinin tüm metinlerini bir araya getirecek.

Ursula Le Guin’in daha önce ortaya çıkan Yerdeniz illüstrasyonlarının çoğundan memnun kalmadığını biliyoruz. Charles Vess’in desenlerinin, onun hayalindeki Yerdeniz’le, hem biçim açısından, hem de yansıtmak istediği dünyanın politik mesajı bakımından büyülü bir uyum taşıdığını dile getirmişti Le Guin.

kaynak

Charles Vess’in Yerdeniz illüstrasyonlarından birkaç örnek…

Gel de bekle ki Metis bunu getirsin. Hadi bakalım.

(Sapere Aude!) #2835

Bana bir şeyler oluyor.

(Geek Velet) #2836

Kabalcı mı daha iyi yoksa Alfa mı? Çeviri açısından. :slightly_smiling_face: