Muhit Kütüphanesi 📖

(Fransuva'nın Ayranı) #2877

Başlatı okudum. @Murphy daha fantastik bir şeyler arıyorum.

(alana) #2878

İngilizcemi geliştirmek adına Harry Potter serisini İngilizce olarak okumak istiyorum. Ancak biraz kararsız kaldım. Sizce hangi kapağı alayım?

Philosopher’s Stone - Ravenclaw Edition (Ciltsiz)

Philosopher’s Stone - Ravenclaw Edition (Ciltli)

Bu iki versiyonu binalara özel olarak dört farklı kapağa sahip ama Türkiye’de sadece ilk kitap var. İkinci kitabı bu ay sonu geliyor.

Harry Potter Boxed Set ise tamamlanmış halde ve kutulu (:slight_smile:)

• Ciltli
  • Ciltsiz
  • Boxed Set

0 oylayan

(Geek Velet) #2879

Hiçbiri. :joy: Bence yurt dışından Scholastic’in box set’ini getirt. :slightly_smiling_face:

(alana) #2880

Elime çabuk ulaşır diye bunları almak düşüncesindeyim ama tabii kafama yatmazsa temmuz ayını bekleyip Scholastic’in box setini de alabilirim.

(Geek Velet) #2881

Patient is the most important thing in the way of happiness. :grin:

(Fransuva'nın Ayranı) #2882

Kur ?

(Geek Velet) #2883

Haklısın ama Bloomsbury’den daha pahalıya gelmiyor. :slightly_smiling_face:

(Fransuva'nın Ayranı) #2884

Bak bunu bilmiyordum. Ama sepete ekleme ve ödeme yapma kısımları arasında geçen sürede daha pahalı olabilir. :grin:

(Berkay Küçük) #2885

Arkadaşlar Kabalcı yayınlarının Dune çevirileri ne kadar başarılı? Okuyan biri bilgilendirirse çok sevinirim.

(sergen) #2886

(Boş İnsan) #2887

Bu konuyu daha önce konuştuk. Şu an en güzel İthaki Yayınevi çevirisi, sonra Sarmal yayınevi, sonra Kabalcı.

(B) #2888

Cevirmen aynı. Fakat bildiğim kadarıyla aynı çeviri kullanılmamış. Revize edilmiş. Kabalcı ile ithaki arasında hissedilir bazı farklar var. Bende hem ithaki hem kabalcı basımları var. Eğer yeni alacaksan ithaki baskısı almanı öneririm.

(Berkay Küçük) #2889

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Kütüphanede gördüm de erkenden alıp okumak istedim. :smile:

(Berk Kaynak) #2890

Bu Dost Körpe denen adam belli ki yıllardır çevirileri mahvediyor ancak adama iş vermeye devam ediyorlar. Gerçekten ilginç, bu işte bir iş var.

(B) #2891

Yıllar önce ithaki’nin bastığı Yüksek Şatodaki Adam çevirisi de tatsız tutsuz bir çeviriydi. Kitabı yarım bırakmama neden olmuştu. Çevirmen yine kendisiydi.

(Fransuva'nın Ayranı) #2892

Sarmal güzel ama o baskıları bulmak cidden zor.

(√) #2893

Star Wars’un baya baya neredeyse tüm çizgiromanlarını sömürdüm ya. Boşluktayım. Star Wars’un hangi kitapları türkçeye çevrildi yazabilecek olan varmı ? Aklınıza geldiği kadar yazın siz.

(Hear me and rejoice) #2894

Yeni canon kitaplar var şunun gibi.3 kitap falan çevrildi diye biliyorum bu yenilerden

(I assure you, brother, the sun will shine on us again.) #2895

Daha önce okuyan ve tavsiye eden ya da hakkında bir şey duymuş olan var mı? Bugün gezinirken rafta dikkatimi çekti

(Kayra Kocagil) #2896

Erdal Öz (Can yayınlarının kurucusu) Düşünüyorum da Müthiş Bir Şey! herkese öneririm.