Muhit Kütüphanesi 📖

(Fransuva'nın Ayranı) #2999

Alttaki saatleri ayarlama enstitüsü

(Gizem) #3000

İlkini bulamadınız mı? :sob::sob::sob:

@Colruzgari teşekkürler

(I assure you, brother, the sun will shine on us again.) #3001

3 kız olunca aklıma “Havva’nın Üç Kızı” geldi ama güzel sallamış da olabilirim, kitabı okumadım çünkü sadece isminden gelen bir tahmin :sweat_smile:

(Gizem) #3002

Ben de okumadım ama çok mantıklı geldi şu an

(curiositas) #3003

Bence Küçük Kadınlar da olabilir.

(Serhat ) #3004

1984’e yeni başladım da. Sonrasında ütopik bir eser olarak ne önerirsiniz ?

(Gizem) #3005

Çocukluğun sonu

(Iron Man) #3006

Thomas Moore - Ütopya

(-küçük çay bardağı artık yıldı-) #3007

Önereceklerim ütopya değiller ama 1984 de ütopya değil,distopya.O yüzden distopya okumayı sevdiysen bunları da sevebilirsin diye düşünüyorum.
-Ursula Le Guin-Mülksüzler
Aslında ne ütopya ne de distopya denilebilecek bir kitap değil,ne olarak tanımlayacağın senin fikirlerinle orantılı olarak değişecek bir şey.

-Aldous Huxley-Cesur Yeni Dünya

(Ulaş Can Kaya) #3008

handmaid tale kitabı güzeldir ,dizisi de efsanedir bu arada

(Melih Erpulat) #3009

Yıl 2006-2010 arası muhtemelen D&R da bi kitap seti vardı, hatırladığım kadarı ile 4 kitap hepsi 150-100 sayfa arası olmalı sert kapaktılar, bir tane kapak görselinde ise su kulesinde metal bir cadı tarzı makine ile savaşan kardeşlerdi, biri kız biri erkek yanlış hatırlamıyorsam. Çocuk kitabıydı ama aklıma takıldı çok fena ve başka bişi hatırlamıyorum fakat bulamaz isem çatlıcam.
Birde steampunk kafası bir seri vardı, o seri de 4 kitap olmalı, kapağında ana karakter uzun kırmızı fötür tarzı bi şapkası vardı bende olan kitabında ise kurt adamı kötü adamdı galiba. Bu tarz kitapları hatırlıyormusunuz?

( .) #3010

Yevgeni Zamyatin - Biz. Okuyunca iki kitap arasındaki benzerlikleri farkedeceksin.

(Son akşam yemeğinde ki garson. ) #3011

Şu Dan Brown’un Dijital Kale denen bir kitabı var. Ya hu kitap bu kadar mı sıkıcı olur? İkinci defa okumaya başladığım halde yine bitiremedim lanet olasıca kitabı. Çok boğuk, gereksiz ayrıntılı. Hayır Dan Brown mu çöp yoksa bu kitaba mahsus olarak mı böyle bir kötülük çıktı ortaya? Birisi bana bir şey desin. Yoksa Dan Brown’dan ümidimi keseceğim gibi.

(Witch-Dentist of Muhit) #3012

En kötü kitabı bence Dan Brown’ın, hem Robert Langdon’ın ilk kitabı hem de Dan Brown’ın en güzel kitabı “Angels and Demons (Melekler ve Şeytanlar)”ı oku.

(Son akşam yemeğinde ki garson. ) #3013

Ben de tesadüfen almak durumunda kalmıştım Dijital Kale’yi.

(Witch-Dentist of Muhit) #3014

Sevenleri de var ama ben sonunda kusuyordum neredeyse, çok fazla teknolojik bilgi ve terim var içinde. :confused: Haklısın yani ama hepsi öyle değil, yine hep dediğim gibi araştırmaya teşvik ediyor.

(Boş İnsan) #3015

Azıcık kötü haber alır mısınız?

(büşra) #3016

Dolar 4.8 olmuş kitap alınmaz bu zamanda…

(K) #3017

Biraz öneri istiyormuşum gibi olacak. Eskiden şimdi olan halime nazaran daha hızlı ve fazla kitap okuyabilirdim. Yolda, yürürken, uzanırken falan farketmezdi hatta. Bu son günlerde ise en son Dune ve Gösteri Peygamberini okuyabildim, daha elimde çok kitap var ama okuyasım gelmiyor. Neden bilmiyorum ama çok hızlı sıkıldığımı hissediyorum artık okurken. Herhangi bir tavsiyeye açığım bu konuda.

Okumak isteyip yeltenemediğim seri Vakıf bu arada. Bir iki övgü gelirse seri hakkında belki daha da okuyasım gelebilir.

(Iron Man) #3018

Geçen sahaflara gittim birkaç kitap alayım diye. Adam bana dert yanmaya başladı yarım saat oturduk muhabbet ettik. Satışlar durmuş neredeyse. İkinci el kitaplar sıfır fiyatına çıkmış. Geçen geldiğim zaman 7 lira olan kitap 13 lira olmuş ya şaka gibi. Allahtan adam tüm bunların farkında ve buna göre seçim yapmış. İçim rahat en azından diyor