Muhit Kütüphanesi 📖

(Mert Özden) #671

Isaac Asimov’un Sonsuzluğun Sonu’nu tavsiye eder misiniz? Güzel mi?

(Col Serra) #672

Mükemmel. Hakkında başka hiçbir şey söyleyemeyeceğim. Mükemmel. Kitap mükemmel demiş miydim?

@Fatih_Cetin Isaac Asimov’dan Sonsuzluğun Sonu veya Alfred Bester’dan Yıkıma Giden Adam iyidir.

(Küçük Tatlı Sincap 🐿️) #673

Konuları nedir kısaca anlatabilir misin acaba?

(Col Serra) #674

Sonsuzluğun Sonu’nda zamanda yolculuk yapabilen teknisyenler var. Bu adamlar zamanın akışının dışına çıkıp belirli yüzyıllara gidip kelebek etkisini hesaplayarak zaman üzerinde oynamalar yapabilyorlar. Kitap Harlan adında bir teknisyenin yaptığı bazı değişiklikler sonucunda gerçekleşen feci olayları konu alıyor. Zamanda yolculuk seviyorsan önce bunu okumalısın.
Yıkıma Giden Adam’da, çok büyük bir şirketin sahibi Ben Reich, rakip şirketin sahibini öldürmeye çalışıyor. Ama şöyle bir sorun var, esper denilen telepatlar zihin okuyarak suçları işlenmeden tespit edebiliyorlar. Kitap bu cinayet üzerine kurulu, inanılmaz bir polisiye. Bu kitabı da kesinlikle okumalısın. Her ikisini de oku, nasılsa ince kitaplar.

(Küçük Tatlı Sincap 🐿️) #675

Teşekkür ederim :blush: mutlaka bakıcam.

(anon17803553) #676

H. G. Wells - Zaman Makinesi
Pierre Boulle - Maymunlar Gezegeni
Arthur C. Clarke - 2001: Bir Uzay Destanı
Jules Verne’nin tüm kitapları
Philip K. Dick - Android’ler Elektrikli Koyun Düşler mi?

Distopa olarak ise:
1984
Cesur Yeni Dünya
Fahreneit 451

Bunlar seni bir süre götürür.

(Col Serra) #677

Araya kaynak yapmak gibi olacak ama özellikle Çin’de Bir Çinlinin Başına Gelenler’i önermek istiyorum ben. Maalesef bilimkurgu değil ancak sürekli bir kovalamaca, bir yandan Çin manzaraları, karakterlerin geçmişleri falan bir araya gelerek okuması keyifli bir kitap oluşturuyor. Öyle ki Verne’in arada sırada gelen aşırı bilgilendirici paragrafları bile baymıyor :smiley:

(anon17803553) #678

Tüm kitapları dedim de o kitap uzun süre listemdeydi, okuma fırsatım olmadı. Sende övdüğün için direkt alıp okuyorum.

(Oozaru) #679

Yok mu bilen? 202020

(büşra) #680

Hasan Ali Yücel Klasiklerine baktım yok sanırım, bir de Antik Dünya Klasikleri var o seride var. Ben genelde ikisinden okuyorum klasikleri. :cherry_blossom:

(Kid A) #681

İthaki’nin bilimkurgu klasikleri serisi gerçekten muazzam seçilmiş ve seçilmeye de devam ediyor. Bu seriden istediklerini seçip okuyabilirsin.

Bir de kitapların hepsi birer klasik olarak sayılabileceği için çoğu kütüphanede de bulunuyor.

“Kütüphaneleri kullanalım, çok güzel yerlerdir.” - Kamu Spotu

(Oozaru) #682

Bende ilk Iş Bankası Kültür Yayınlarına baktim ama başlamışlar. Koridor’un çevirisi iyi diyorlar.

(Sapere Aude!) #683

Koridor’un çevirisi bende var. Kötü bir çeviri değil. Hataya rastladığımı pek hatırlamıyorum.

(Oozaru) #684

Ayrıntı da basacakmis. Olmazsa onu alırım.

(Sapere Aude!) #685

Ayrıntı’yı tercih etmen daha iyi olur tabii. Ben Ayrıntı’nın çevirilerini başarılı buluyorum.

(Mert Özden) #686

İthaki, Asimov’a bakacak mısın yoksa polis çağırayım mı?

(Güven) #687

Kitap puanlama başlığında sanki biraz kıt puan veriyorsunuz be muhit :disappointed_relieved:

(Sapere Aude!) #688

Hangi kitaba mesela, tartışalım.

(Doğukan Çolak) #689

Kıyamete Bir Milyar Yıl cidden daha fazla olmalıydı :slight_smile:

(Boş İnsan) #690

Sen Işık Tanrısının puanına bak :smiley: