Muhit Kütüphanesi 📖

(Boş İnsan) #731

Bekleyenlere hayırlı olsun :slight_smile:

(Col Serra) #732

En öndeki ben, arkamda @thargalin, onun da arkasında @VivaLaVida

(Kid A) #733

3’e yaz beni. :smiley: Geçen gün kendilerine mail atmıştım, Dune 4. kitabın çıkış tarihi ile ilgili bir gelişme var mı diye. Bugün de bu haber geldi.

(sergen) #734

yesssss beeee. plato’nun devlet’ine başlayacaktım. en iyisi 6 ekime kadar nadasa yatmak.

@Goddoman çak bir beşlik
0fc8a559-851e-45d2-b436-7ef5ae70f83c

(Boş İnsan) #735

Keşke müjde için bir şey isteseydim :expressionless:

(Kid A) #736

Buyur kanka.

(Boş İnsan) #737

<3

(Oozaru) #738

Orhan Pamuk’un Masumiyet Müzesi kitabı, Türkiye’de 32 TL’ye satılırken, Amazon’da 7.70 Sterlin’e satılması bir bana mı garip geldi? Hani bu kitabın telif ücreti var, çeviri ücreti falan var. Birileri bizi ayakta mikiyor galiba!

edit: Lütfen 7.70 sterlin’i TL’ye çevirmeyin.

(halı, kilim, travel) #739

Muhtemelen kağıttan basıma, dağıtımdan reklama bütün giderler döviz kurundan etkileniyordur.

(falanfilan) #740

İngilizce kitapların türkçe basımlarıda burda ucuz. 100 $ lık ders kitabını 60 ₺ ya alıyorsun.

(Oozaru) #741

Doğu Yücel, Can Yayınları ile anlaşmış. Kasim da yeni kitabı çıkacakmış. Ayrıca diğer kitaplarida Mart’tan itibaren yine Can Yayınları’ndan çıkacakmış. Uzun zamandır baskısı bulunmayan Düşler Kabuslar ve Gelecek Masallar da yeniden basilacakmis.

(Boş İnsan) #742

https://www.nadirkitap.com/uzun-dunya-terry-pratchett-stephen-baxter-kitap9303365.html

Ahh İthaki beni ne hallere düşürdün ya. 60 lira ve ikinci el bulabildiğim tek kopyası.

(Oozaru) #743

Ben de şunu arıyorum ama yok!

Belki dizisi başlamaya yakın basarlar.

(Boş İnsan) #744

Ben Uzun Dünya’yı ilk aramaya başladığımda Turgut abi ‘‘İçeriden bir arkadaş 2. kitabın çevirisi gelicek dedi’’ demişti. Geçen İthakiyi aradım bu konuda ve 2. kitabın çeviri sırasında olduğunu olduğunu söylediler. Tek temennim 2. kitabı bastıklarında 1. kitabı da tekrar basmaları :smiley:

Bu arada bir kez daha Turgut abiden alıntı yapıyorum ‘‘Fantastik ve Bilim Kurgu kitapları karşınıza çıktı mı direk alın çünkü bir tükendimi bir daha basılması yıllar alıyor.’’ Words from a wise man.

Edit: https://www.nadirkitap.com/kiyamet-gosterisi-1-baski-neil-gaiman-terry-pratchett-kitap9313441.html
Benimkisi kadar değil ama yine pahalı.

(Oozaru) #745

Çok güzel be!

Adamlar böyle ciltli kitapları resmen bedavaya okuyor ya. :disappointed_relieved:

(Boş İnsan) #746

Sizce zaman Çarkı serisine ‘‘Dünyanın Gözü’’ ile mi ‘‘Yeni Bahar’’ ile mi başlamalıyım sevgili muhit? Bu arada 2 milyarı olanlar için;
https://www.nadirkitap.com/zaman-carki-15-cilt-takim-ciltli-somizli-yeni-bahar-dunyanin-gozu-buyuk-av-yenidendogan-ejder-golge-yukseliyor-gogun-atesleri-gogun-atesleri-kaos-lo-robert-jordan-kitap7394065.html

(BerkN) #747

Zaman Çarkı’na girmeden önce bu konuyu araştırmıştım ve yorumların çoğu Dünyanın Gözü ile başlanması gerektiğini söylüyor. Yeni Bahar başlangıç kitabı diye geçiyor ama sonradan yazılmış bir kitap. Yeni Bahar’la başlarsan hikâyenin belli noktalarından spoiler yeme riskin var diye biliyorum. Ancak hazır Yeni Bahar’ın yeni baskısı geçtiğimiz aylarda çıkmışken alınıp bir kenara konulmalı bence çünkü tükenirse İthaki bir daha ne zaman basar belli değil. 2. ve 11. kitaplar tükenmiş durumda ve 1. kitabı okuyup yetim gibi kaldım öyle. İthaki aylardır tükenenleri yeniden basacağız diyor ama henüz bu konuda bir gelişme yok.

(Boş İnsan) #748

Ben de farkettim onu. 2. kitap herhalde sitelerde bulamadığım tek kitap. Arayışlarım devam edicek eğer fazladan bir kopya bulursam aklımdasın sana haber veririm.

(Fransuva'nın Ayranı) #749

@IppoMakunouchi @Bunn-Y 2. Kitabı e-kitap olarak okuyabilirsiniz.

(Boş İnsan) #750

E-kitap konusunda çok zayıfım. Hiç bir şekilde odaklanamıyorum. Hem genelde en fazla kitap okuduğum yerler otobüs ve okulda ders araları. Bu zamanlarda da telefonum mesajlaşmak veya konuşmaktan başka bir işe kullanacağımı sanmıyorum. Bana göre değil malesef :expressionless: