Muhit Kütüphanesi 📖

(Boş İnsan) #831

Telefonum eski olduğundan gönderimi düzenlemeye üşenip özür dileyerek çok küçük bir flood yapacağım;

Bahsi geçen şiirin İthaki basımında kitabın başlangıcındaki çevirisi;

(.) #832

Başla tabii. Patrick Rothfuss, Neil Gaiman’dan sonra en sevdiğim yazarlardan olabilir.

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #833

The Simpsons’ın Book Job diye bir bölümü var, Neil Gaiman içeren. O bölüme de bir bakabilirsin, çok güzel bir bölümdü.

(fza) #834

Bu bölüm harikaydı. Zaten Simpsons’ın en güzel bölümleri bir şeyi alıp, kendi tarzlarında tekrar uyguladıklarında oluyor bence. “Like Kansas City…”

(Doğan) #835

Bazen şöyle zamanında tek tek alıp okuyarak takip edemediğim eserleri set halinde görünce seviniyorum. Ama bu seferde fiyatlar gözüme yüksek geldiği için alamıyorum.

(Doğan) #836

Ufak bir hatırlatma; bu aralar kitap siparişlerini bekletmekte fayda var. Tüyap Kitap Fuarı sonrası özellikle idefix olmak üzere, D&R, babil, kitapyurdu gibi siteler sanal fuar indirimlerine başlarlar. Tüyap Kitap fuarının çok çok daha altında fiyatlar olur her zaman. Ben bir süredir hem kitap okumaya ara vermiş, hem kitap alışverişlerine ara vermiştim (haliyle elimde okumadığım onca kitap olunca) ama kaçırmak istemediğim ve önden okumak istediğim eserler için de ufak bir liste oluşturmaya başladım, beklemeye koyuldum.

(Oozaru) #837

Bilimkurgu Klasikleri’nde eksiklerim gittikçe çoğalıyor!

(Kid A) #838

(Col Serra) #839

Yakın zamanda toplu bir BKK alışverişi yapmak lazım. Başka türlü baş edilmiyor.

(Oozaru) #840

Aynen. Dune serisi hariç, 12 tane eksiğim var. :frowning:

(Oozaru) #841

Allahuekber!

(Boş İnsan) #842

2 aydır iflahımı kurutan Ithaki bu ay da niyetini belli etti. Bilim kurgu serisini bu ay bitiriyorum yeter.

(Col Serra) #843

(sergen) #844

kapak çok dandik duruyor ama vakıfff beeee.

(Oozaru) #845

Kapak bence cayır cayır yanıyor. ^^

(Oozaru) #846

Evdeki Geek başlığına şunu yazmıştım:

İkisi kabul oldu. Geriye Akira ve Transmetropolitan kaldı. Onlarda belki 2018’de basılır.

(sergen) #847

yaşlı amcayı tanımıyorum ondan dandik geldi bana
birde o kadar gelişmiş teknoloji varken arkada önde tekerlekli sandalyede ve üzerine battaniye serilmiş bir insan tezat oluşturdu kafamda

tabi kitabı okumadan dışı hakkında yorumda yapmamak gerek.

(Doğan) #848

Bilmeyen birisi için (ben) nedir bu Vakıf aşkı herkeste? :grinning:

(.) #849

Kadın değil mi o?

(Col Serra) #850

Asimov tarafından yazılmış, gelmiş geçmiş en büyük bilimkurgu serilerinden birisi. Öyle rivayetler var ki Vakıf serisini bitirenlerin diğer kitaplardan aldıkları zevk azalıyormuş.