Muhit Kütüphanesi 📖

(sergen) #892

yapı kredi

(Boş İnsan) #893

Fiyat olarak en ucuz kitap satın alma sitesi;

• D&R
  • Babil
  • Kitapyurdu
  • OkuOku
  • BKM Kitap
  • İdefix
  • İlk nokta

0 oylayan

Kargo hızı ve eksiksiz kargo;

• D&R
  • Babil
  • Kitapyurdu
  • OkuOku
  • BKM Kitap
  • İdefix
  • İlk nokta

0 oylayan

Kitapların defosuz olmaları açısından;

• D&R
  • Babil
  • Kitapyurdu
  • OkuOku
  • BKM Kitap
  • İdefix
  • İlk nokta

0 oylayan

İstediğin kitabı bulabilme;

• D&R
  • Babil
  • Kitapyurdu
  • OkuOku
  • BKM Kitap
  • İdefix
  • İlk nokta

0 oylayan

(sergen) #894

maalesef idefix en ucuz olan diyebilirim :confused:

(Invictus Maneo) #895

D&R fiyatları gayet ucuzdu aslında. Babil’e de bakacağım. İdefix’le ilgili geçenlerde bir şeyler yazılıyordu muhitte ondan bir sorayım dedim.

(sergen) #896

idefix ve dnr doğan holding’e bağlı fiyatları genel olarak aynıdır.
sorun şu bazen takmayabiliyorlar gelen kitabı, ben mesela dune tanrı imparatoru çıktığında hemen sipariş vermeme rağmen 1 hafta öylece bekletildim. hani kitabı arıyoruz falan yazmiyor sitedeki kitap bölümünde, safi beklettiler. onsan ötürü ben kullanmama kararı almıştım.
ancak diğerlerini de kullanıp görmek lazım

(Geek Velet) #897

John Fowles aynı zamanda Büyücünün de yazarı.

(Boş İnsan) #898

Sanırım satın aldığın kitap türü ve yayın evine göre ‘‘En ucuz site’’ değişebiliyor. Fantastik, bilim kurgu veya Ithaki için en ucuz sitenin Idefix olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Ama siparişleri parça parça göndermesi kanser ediyor. Son zamanlarda BKM den yaptığım alışverişlerden baya memnunum. Hem fiyat hem kitapların gelmesi ile ilgili not yazabiliyorsun ayrı ayrı.

(Doğan) #899

Anketlerin hepsine katılamadım çünkü seçenekler arasındaki tüm sitelerden alışveriş yapmadım.

Ama ilk anket için yine birşeyler yazmak istedim. Çünkü büyük bir yanlış bakış açısı var bu durumda. Bana göre aslında en ucuz kitap satın alma sitesi diye bir şey yok. En iyi indirimleri uygulayan site vardır. Geçenlerde bahsetmiştim. Kitaplarda, her üründe olduğu gibi birliste fiyatı yani etiket fiyatı denen bir durum var. Siteler, yayınevleri ile anlaşıp belirli bir indirim oranı uyguluyorlar fiyatlara ve bu anlaşma gereği sürekli değişkenlik gösteriyor. Özellikle şuandaki fuar zamanları, yayınevlerinin en karlı zamanları. O yüzden her sitede neredeyse her yayınevinin çok yüksek indirim oranları mevcut.

Örnek olarak son zamanda çıkan Hasan Ali Toptaş’ tan Gecenin Gecesi kitabını ele alalım. Yayınevi: Everest Yayınları
Liste Fiyatı: 15 TL

idefix: %35 indirim 9,75 TL
babil: %27 indirim 10,95 TL
kitapyurdu: %25 indirim 11,25 TL

Postlarımda klasik olan yine ufak bir hatırlatma. Her zaman fiyata kanmamak lazım. Önemli olan bir de kargo masrafı var. idefix ve babil 50 TL üzerine kargo bedava iken, kitapyurdu 10 TL üzerine 2 TL kargo parası alıyor ve 40 TL üzerine kargoyu bedava yapıyor. Bu da haliyle fiyatı etkileyen bir diğer etken.

(falanfilan) #900

Arkadaşlar şu aralar mini kitap diye bir şey gördüm kitapçıda. Ve gördüğüm gibi hayatımdaki en büyük ihtiyacın karşılanmaya çalışıldığını hissettim. Okula git gel çok uzun vakit harcayan biri olarak aşırı hoşuma gitti. Sizce nasıl? Aranızda daha önce alan okuyan var mı?

Şu şekil oluyor.images (2)

(sergen) #901

ben alıp okumadım ama alıp okuyanlardan da bu konuda kötü bir şey duymadım. genel olarak portatif olmasından ötürü herkesin işine geliyor.

(ÖEÜ) #902

Ben okudum bir kaç tane. Taşıması çok kolay ve hafif ancak, sayfalar çok ince. Özellikle yoğun ışık altında vs. okurken arka sayfadaki yazılar da gözünüze batabiliyor. Bana soracak olursanız, normal boyuttaki kitapların yerini tutmuyor baskı ve materyal kalitesi olarak. Ama normal kitapları kesinlikle taşıyamıyorum günlük yaşantımda diyorsan kullanabilirsin.

(falanfilan) #903

Her gün okula gitgel 3 saat yol var. Oturacak yer bulsam çantadan çıkartıyorum ama genellikle bulamıyorum. Ayakta bir yere tutunurken okumak için kullanışlı olur diye düşündüm.

(Berke) #904

Neil Gaiman Öyküler okuyan var mı? Tavsiye eder misiniz?

(And Now My Watch Begins) #905

çok kullanışlı , ben öneririm . Kitaplığımda mini kitaplar için bir yer bile var

(Berk Mülayim) #906

Kafka’yı hangi yayınevinden okumalıyım sizce?

(Kid A) #907

Sanırım bu sefer İthaki Bilimkurgu Serisi’ni tamamlayacağım. %40 indirim muhteşem geldi bana. :smiley:

Senenin sonuna kadar varımızı yoğumuzu kitaplara basacağız gibi. :smiley:

Yalnız Dune 4 maalesef stoklarda kalmamış. Umarım kampanya sona ermeden stoklara gelir.

(Umur) #908

The Witcher üçlemesini okuyan var mı? Witcher 3’ün öncesini mi anlatıyor? Şu an indirimle birlikte fiyatı iyi durumda ama Witcher 3 oyununa yeni başladığım için alıp almama konusunda ikilemde kaldım.

(BerkN) #909

Kitaplar oyunların öncesinde geçiyor. Gönül rahatlığıyla okuyabilirsin.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #910

Oyun kitapların uyarlaması zaten, oyunlardan öncesini geçiyor.

(Boş İnsan) #911

Bu arada İdefix’in, Türkiye okuma puanları.