Muhit Münazara Salonu

(İbrahim Korkmaz) #43

YENECEĞİZ SİZİ! :smiling_imp:

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #44

Ahh bahsetmeyi unuttuğum küçük bir şey var,5. sınıftan beri okulun münazara takımındaydım ve 8. sınıf olmayan tek üye bendim.

(İbrahim Korkmaz) #45

Ben de kara kuşak sahibiyim. Allah Allah nedir yani?!

(Sapere Aude!) #46

Sanırım işin eğlencesine odaklanmak daha iyi olur.

(İbrahim Korkmaz) #47

Too late bro. My wild mode is on. I’m a sassy black woman now.

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #48

Dostum yarın da bu tarz espriler yapacaksan biz kutlamalara başlayalım.

şaka şaka,iyi olan kazansın

(İbrahim Korkmaz) #49

Yapmayacağım. O Yüzden içimdekileri bugün burada döküyorum.

(Sapere Aude!) #50

Tekrar merhaba,

Az önce A grubuna münazara konusunu ve savundukları tarafın hangisi olduğunu söyledim. 1 saatlik süreleri başladı. 18:30’da tartışmaya özel başlığı açacağım ve B grubu ile izleyiciler de konuyu öğrenmiş olacaklar.

Takipte kalın.

(İkbal Kartal) #51

images%20(1)

Gaza geldim,ikinciye çok katılasım var

(İkbal Kartal) #52

Ford bey biz tartışma süresince tartışma başlığına yazamıyoruz değil mi? Öyleyse geyiğimizi burda çevirelim. Konu seçimi çok güzel yav

(Sapere Aude!) #53

O başlığa yazmazsanız sevinirim. Tartışma bittikten sonra belki değerlendirme yapabiliriz.

İnternet çok güzel bir araç.

(Berk Kaynak) #54

O başlığa yazan olursa postunu direkt kaldırıyorum. Münazaraların bir koleksiyon gibi düzenli durması için her münazaraya ayrı başlık açıyoruz. Münazara bittikten sonra dahi kritiği burada yapılabilir bence. Kazananı belirledikten sonra başlığı kilitleme taraftarıyım, sen ne diyorsun Fordy? @FordPrefect

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #55

Kazanan nasıl belirlenecek?

(Sapere Aude!) #56

Bence de kilitleyebiliriz. Değerlendirme kısmı başlığı gereksiz şişirebilir.

(Berk Kaynak) #57

İlk olarak münazara başlığında bir anket açacağız. Ancak anketin sonuçları tam olarak kazananı belirlemeyecek.

Öncelikle ben, Hande ve Ford hakemler olarak her ekibe tartışma üslubu, kişilerin argümanı nasıl temellendirdiği ve hangi noktalara parmak bastığı gibi kıstaslara dikkat ederek 10 üzerinden puan vereceğiz. Daha sonra bunların ortalamasını anket sonuçlarına ekleyip ortak bir sonuç çıkartacağız. İlk başta insanların anket sonucunu direkt almak istesek de sonradan buna karar verdik. Elimizden geldiğince daha ortalama ve adil bir sonuç ortaya çıkarmak istiyoruz.

Bu arada, Audo Beyefendi’ye özelden jüri olsun diye teklifte bulundum. Belki bunda belki gelecekte o da oylar bakarsınız. :slight_smile:

(Fransuva'nın Ayranı) #58

Başlık linkini buraya da atarsın değil mi kaptan?

(Witch-Dentist of Muhit) #59

Konu cidden çok ama çok güzel. Ellerinize sağlık. Keşke katılsaydım dedim görünce. Çok güzel düşünceler belirdi kafamda. İki grubun da sunabilecek çok güzel argümanları var bence. İyi olan kazansın. :innocent:

Edit: Birinciyi seçme konusunda da oylamaya sabit kalınmaması çok mantıklı olmuş. :blush:

(Berk Kaynak) #60

Vallahi Audo da jüri oldu. Hayırlı olsun. :heart:

(İkbal Kartal) #61

Şimdi bu münazara ne kadar sürüyor? Fordun yazdıklarından 1 saat diye anlamıştım ama öyle değil sanırım

(Sapere Aude!) #62

1 saat içerisinde cevap verilmesi gerekiyor. Katılımcılar 1 saat dolmadan cevap vermeyi tercih ettiler.