Muhit Münazara Salonu

(sergen) #63

Münazara bitmeden biz burada değerlendirme yapabilir miyiz? Yoksa bu münazaracılar arasında bir etki yaratacağı için münazara sonrasına mı kalıyor?

(Sapere Aude!) #64

Bitişini beklersek daha iyi olur bence.

(İkbal Kartal) #65

Kastettiğim bu 1 saatlik aralıklar ne zamana kadar sürecek?

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #66

Normalde 9:30’du,ben hızlı bitirdiğim için daha erken bitebilir, PineTree Ibrahim’e bağlı.

(Sapere Aude!) #67

İlk cevap atıldıktan sonraki 1 saat içerisinde cevap gelmesi gerekiyor. Sabah arkadaşlarla konuşup müsait oldukları zaman aralığı hakkında bilgi aldım. 21:30’da bitmesini öngörüyordum ancak cevaplar erken geldiği için daha erken bitecek gibi görünüyor.

(Denizce Şenses) #68

Yani toplam 4 tane mi cevap yazılacak? Herkes cevabını verdikten sonra bizim beğenilerimiz mi yoksa jüriler mi karar verecek kazanana?

(Sapere Aude!) #69

Bir anket açacağız. Anketteki sonuç ve jürinin puanlarına göre sonuç belli olacak.

Tartışmanın uzamasının ilgiyi dağıtabileceği düşüncesiyle 4 cevabın yeterli olacağına karar vermiştik. Ancak sonraki tartışmalar için farklı seçenekler düşünebiliriz.

(s) #70

bence herkesin ikiser defa yazmasi daha iyi olur. hem karsilikli birbirlerinin yazdiklarina cevap verme haklari da dogar.

(İkbal Kartal) #71

Fazla uzamaz mı öylede? Bence tekrar cevap yazmanın zaruri olduğu düşünülürse tartışmacı tarafından jüriye mesaj atılabilir. Gerçekten zaruri ise jüri bir cevap hakkı verebilir. Sadece bi düşünce

(s) #72

biraz uzasa guzel olur bence okumasi keyifli oluyor.
mesaj atma olayinda da bu sefer ikinci kez yazma istegi kabul edilmeyen arkadaslar ister istemez bozulur diye dusunuyorum

(İkbal Kartal) #73

Evet,bozulabilirler haklısın. O zaman şimdilik 4 cevap iyi gibi bence. Takdir Jürilerimizin

(Berk Kaynak) #74

Çocuklar daha ilk denememiz bu. Şimdilik böyle olsun, elbet ileriki münazaralarda daha farklı yöntemler deneyebiliriz. Bir görelim önce nasıl oluyor. :slight_smile:

(İbrahim Korkmaz) #75

Geç bitirdim kusura bakmayın. Vaktinizi çaldıysam üzgünüm.

(Sapere Aude!) #76

İyi akşamlar,

İlk münazaramızı tamamladık. İki grup da kendilerinin savunduğu konularda argümanlarını ileri sürdüler, birbirlerini cevapladılar. İlk olduğu için biraz heyecanlıydılar ama hem heyecanlarının hem de konunun üstesinden geldiler. Öncelikle ilk münazaraya katılma cesaretini gösterdikleri için dört arkadaşa da teşekkür ediyorum. Konuyu ciddiye alıp ciddi tartışmaya girmeleri de çok hoştu. Tartışma başlığını henüz okumamış olanlar için başlığı bir de buradan paylaşıyorum.

Gelelim, münazaramızın sonucuna. Bu noktada, sizleri hangi takımın ikna ettiğini oylamanızı rica ediyoruz. Biz de dört jüri olarak değerlendirmelerimizi yapıyoruz. Sizin oylarınız ve bizim değerlendirmemiz ile hangi takımın argümanını daha iyi savunarak bizi ikna ettiğini seçmiş olacağız. Hadi bakalım, pamuk eller ankete!

Hangi grup, argümanları ile sizi ikna etti?

• Grup A
  • Grup B

0 oylayan

Not: İkna olmadığını düşünenler, hangi grubun argümanını daha iyi savunduğunu düşünerek oylayabilir.

Muhitkarlar Tartışıyor: Münazara #1
(İkbal Kartal) #77

Ford bey küçük bir öneride bulunmak istiyorum. Oylamanın gizli olması daha iyi olmaz mı?

(sergen) #78

Konu olarak bakılırsa bence A grubu çok şanslıydı. Çünkü ellerinde sorabilecekleri “Madem insanlar mitleri/efsaneleri temel alarak roman yazıyor, mitler/efsaneler neyi temel alınarak yazıldı” gibisinden bir soru ve örnek gösterebilecekleri çok fazla yazar vardı. Değerlendirilemedi…

Diğer yandan B grubu kendilerini A grubuna göre daha rahat dile getirdi. Eksikler yok değildi ama ilk elin günahı olmaz. Bence bir şekilde bu münazara ikinci tura kalsa çok daha hoş olabilir.:smile:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #79

@thargalin 'in dediğinin aynısından.

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #80

Çok direkt olur diye düșündüm. Kolaya kaçmak Gibi geldi, plus kendim bir cevap verebiliyordum bu soruya.

(sergen) #81

Nedir? Merak ettim.

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #82

Miter ve efsaneler, tek bir kiși tarafınan değil bir kültürün ve topluluğun kendisi tarafından olușturulmuș ve Zaman içinde geliștirilmiștir. Bir kișinin belli bir Zamanda yazdığı bir yazıyla karșılaștırılamaz.