Muhit Münazara Salonu

(sergen) #83

Bence karşılaştırlabilir ancak bu başka bir münazaranın konusu :smile:

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #84

Elbette, belki gelecekte bir konu olarak konușulur.

(İkbal Kartal) #85

A grubu beni argüman yönünden daha iyi tatmin etti.Okuması keyifli bir tartışmaydı,iki grubada teşekkürler.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #86

Mitolojinin insanların uzun bir süreç içerisinde kolektif eforları sonucu oluşmuş olması mitolojinin kendisini orijin yapmaz. İsimler zamanla değişmiş, hikayeler zamanla birleşmiş olsa dahi, bir gün biri bir hikayeyle çıkageldi.

“Ama bu gerçekte olan bir olayın anlatım sonucu fantastikleşmesi” denirse dahi hem karşıt örnekler verilebilir, hem de bu argümanın bizzat kendisi karşıt bir argüman olarak kullanılabilir.

(Not only WitchDentist but also Casper.) #87

Mitolojiler ortaya insanların hayalgücü sonucu çıktıysa, bittabii mitolojiler olmasaydı da insanlar yine hayalgücünü kullanarak güzel romanlar yazabilirdi.

(İkbal Kartal) #88

Peki ben bu konu üzerinden başka bir şey sorayım. Böyle bir şey mümkün mü? Yani bir yerde insanlar var,yaşıyorlar,yazıyorlar. Mitlerin oluşmaması mümkün mü?

konu ile ilgili olduğu için soruyorum,eğer konu dışı diyorsanız başka başlığa sorabilirim

(İbrahim Korkmaz) #89

Felsefe Kulübüne sorabilirsin.

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #90

Son seçimlerdeki Gibi hissediyorum. Adam kazandı diycem ama YSK’dan (YüksekSofistikeKurul) son açıklamayı bekliyorum.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #91

Hmm…

Hayatta Asla Anlam Veremediğiniz Konular
(Berk Kaynak) #92

YüksekSofistikeKurul arka planda baya ince eledi sık dokudu. Aman Allah’ım mükemmel jüriler olduk kol kola yemeğe falan çıktık az önce.

(sergen) #93

Berk bey, 30 bin avukatı zor tutuyorum. Açıklama ne zaman gelecek acaba?

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #94

40 oy limiti filan mı koysaydık acaba?

(Sapere Aude!) #95

Anketi kapattım. Nihai sonuçlar birazdan.

(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #96

Aradaki fark Referandumdaki kadar.

(Berk Kaynak) #97

Anketi an itibariyle kapattık. Münazaramız bittiğinden beri ben, Fordy, Audo ve Hande özelden uzun uzun tartıştık ve üç adet kıstasa göre her bir üyeye ayrı ayrı olarak puan verdik. Sonra üyelerin puanlarını grup ortaklarıyla topladık ve hepimizin puanlarının bir ortalamasını alarak anket sonucuna ekledik. Kıstaslarımız ise şunlardı:

Argümanı temellendirme
Değinilen noktalar
Üslup ve anlatım

Bütün bunlara göre Muhit’in ilk münazarasının galibi “B Grubu” olarak belirlendi. @Shine ve @Pinetree923 arkadaşlarımızı tebrik edelim!

Önümüzdeki münazaralarda görüşmek üzere. Herkese iyi muhitler.

Muhitkarlar Tartışıyor: Münazara #2
(Koala lordu/Koç Lisesi Bebeğim! ) #98

Adam kazandı.

(Kuyuya düşmüş it) #99

Münazara insanların kazanıp kaybettikleri bir şey degil bence. Sonuçta hepimiz bir tartışmayı başarılı bir şekilde sonuçlandırıp yeni tecrübeler kazandık. yinede evet adam kazandı

(İbrahim Korkmaz) #100

İyi bir yarıştı. Eğlendim gerçekten. A Grubunu da tebrik ediyorum. Gerçekten bizi terleten argümanları vardı. Onlar kazansa hiç üzülmezdim. Herkesi tebrik ediyorum, sonraki münazaralarda görüşürüz! :slight_smile:

(Can) #101

Nasıl olur da bu başlıktan haberim olmaz, bir daha ki münazaraya her türlü katılmak istiyorum. Jüriliğe de adayım 4. varsa :nerd_face: Ayıptır söylemesi, çok münazara tecrübem var.

(Berk Kaynak) #102

Şimdilik 4 kişi iyiyiz jüride, ancak münazaralarda görmek isteriz seni de. :slight_smile: Tekrar anket açılacak, beklemede kal da kaçırma.