Muhit Siyaset Başlığı


(Can) #2478

(meyve) #2479

Çok güzel yayındı. Benim bu yayından çıkardığım, ekonominin düzelmesi için Akp zihniyetinin gitmesi ve barış ortamının oluşması gerekiyor.


(Seni özlüyoruz Emir... ) #2480

Ders çıkarılması gerekilen bir video olmuş


(Can) #2481

FOX gibi yerlerde mutlaka yayınlanır. Fakat bunun yargıdan pek nasibini alacağını zannetmiyorum. Hatta, ertesi sabah videolar kaldırılmış bile olabilir. Mutlaka dava açılmıştır.

Söylendiği gibi gizliyse, kasten yapılmamışsa, bu video kesinlikle seçim sonucunu etkiler. Fakat AKP seçmeninde büyük oynamalar olmaz. Sadece HDP baraj altında kalmaz.


(Kürşad the Falcone) #2482

(alana) #2483

Geçenlerde görmüştüm unutmuşum paylaşmayı. AKP’nin farketmeksizin her hamlesine muhalefetin her kanadından bir şekilde bir tepki geliyor kesinlikle.


(Burak) #2484

Bu adam siyasal İslam’ın vücut bulmuş hali resmen. Cumhurbaşkanı olarak seçim mitingine gidip devletin imkanlarıyla taraflı bir şekilde, bu kadını da olaya alet ederek, partisine oy istemesini ve bu durumu ahmak gibi alkışlayanları bir kenara bırakırsak, sırf şu videodaki anahtar sallama hareketi bile ne derece kafayı sıyırdığını çok açık ve net gösteriyor. Sizi bilmem ama ben bu görüntüden rahatsız oldum.

Eren’in annesi de evi reddetmiş ayrıca. Şu kadın kadar haysiyet sahibi olamayan siyasetçilerden tez vakitte kurtuluruz umarım.

Edit: Arada şuraya gelip sinirli halde bir şeyler yazıyorum ama kusuruma bakmayın, gerçekten bu adamı görmeye tahammülüm kalmadı artık.


(Mert Özden) #2485

Kadının yüzünün aldığı halden, ömründen 30 sene eksildiğini görebilmekteyim.


(evethearteyes) #2486

Dün düşen videolardan sonra bugün yaşananlara bak. Bu ülke koca bir LOL. Hdp’ye oy atmaktan başka çaremiz kalmadı.


(Seni özlüyoruz Emir... ) #2487

(Can) #2488

Şu gönderme olayı mükemmeldi ya :joy: 0:32’ye kadar.


(Seni özlüyoruz Emir... ) #2489

(.) #2490

Peki kaybedilen bu kan iktidardan gitmelerine yetecek mi ?


(Boş İnsan) #2491

Atılan yorumlarda en çok beğendiğimi yazıyorum,

‘‘Ve Oğuzhan Uğur, konuğumuzdu.’’


(Seni özlüyoruz Emir... ) #2492

Aynen, mevzulardaki Oğuzhan’ın %1’i değildi. Elindeki soruları okumaktan başka bir şey yapmadı.


(Kubilay ) #2493

Fazla beklentiye girmişiz demek ki.

Cevaplar ve sorular sağdan soldan geliyordu,belki montaj sırasında bunu belli etmek istediler.
Lakin ne olursa olsun,yine baskıcı zihniyet yapmak istediğini yaptı.Kendi kitlesine oynamaya devam etti,çünkü bu onlar için yeterli.
Kendi kemik kitlelerini bu şekilde sıcak tutuyorlar kendileri için doğru bir politika,biraz sağa sola sallıyım biraz mağdur edebiyatı azcık da Aziz Yıldırım vs.


(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #2494

(Can) #2495

Konu açılmışken bende değinmek istiyorum. Selefi dernekler demokrasiye şeriat için inanmıyorlar, fakat ben de demokrasiyi doğru bulmuyorum. Demokrasi çok çok eski bir sistem, ve bence şeriat gibi saçma bir sistem değil. Yani, halkın organizasyon ve politika konusunda eşitliğini savunan bir ilke ne kadar kötü ve saçma olabilir ki? Bunu reddedemem.

Ama bilgi sahibi olmayıp, gözlemlerine dayalı yorum yapan biri gözünden yorumlarsam, demokraside hiç bir zaman halk eşit olarak yönetilmiyor. Modern anlamda demokrasi ortaya çıktığından beri çok şey değişti. Özellikle 20.yüzyıla girildiği günden beri farklı ideolojiler ortaya çıkmaya başladı. Dünya daha sosyal bir yer haline geldiği için her ülkede hemen hemen çoğu ideolojinin bir temsilcisi oldu. Şimdi demokrasiyi eskisi ve olması gereken gibi; objektif kişilerin tamamen vasıflarına göre seçildiği bir sistem olarak görürsek, çok fena yanılırız. Günümüzde demokrasi, benim gözümde bir ülkede hangi ideolojinin taraftarı çoksa o ideolojinin ülkede hüküm sürüp, kalan grupların ülkenin kaderini yaşamaya zorlanmasıdır. Yani, %40 faşistin yanlış politikası yüzünden, kalan %10-20 ve ya her ne oranda olursa olsun, komünistin, liberalin, muhafazakarın vs. o karardan dolayı haksız yere etkilenmesidir. Başka bir örnekle, 4 senelik geçerli bir seçimde, 1 ay sonra öleceği belli olan birinin, 50 yıl ömrü olan bir gencin hayatını kökten değiştirebileceği bir durumdur.

@Audomarus_Fridia ile daha önce bunu konuşmuştuk, fakat yine söylüyorum ve çürütülmek istiyorum: demokrasi temeli çürümüş bir sistemdir. Derhal alternatif bir sisteme dönülmelidir.


(Seni özlüyoruz Emir... ) #2496

Peki önerin nedir?Meritokrasi mi?


(Haydi gel (ayran) içelim.) #2497

Siyasal Elitizm hakkında ne düşünüyorsun? Ben bir aristokrat sınıfının var olması gerektiğini düşünüyorum. Tabi aristokrat sınıfı derken aristokrasisi maddi zenginlikten çok kendi alanlarında üst düzey bilgili kaliteli kişilerden bahsediyorum. (Maddi açıdan zengin olmaları da gerekiyor bunu reddedemem.)