Muhit Siyaset Başlığı

(Kürşad (Chieh-she-shuai) Şahin) #2482

(öğnkü) #2483

Geçenlerde görmüştüm unutmuşum paylaşmayı. AKP’nin farketmeksizin her hamlesine muhalefetin her kanadından bir şekilde bir tepki geliyor kesinlikle.

(Burak) #2484

Bu adam siyasal İslam’ın vücut bulmuş hali resmen. Cumhurbaşkanı olarak seçim mitingine gidip devletin imkanlarıyla taraflı bir şekilde, bu kadını da olaya alet ederek, partisine oy istemesini ve bu durumu ahmak gibi alkışlayanları bir kenara bırakırsak, sırf şu videodaki anahtar sallama hareketi bile ne derece kafayı sıyırdığını çok açık ve net gösteriyor. Sizi bilmem ama ben bu görüntüden rahatsız oldum.

Eren’in annesi de evi reddetmiş ayrıca. Şu kadın kadar haysiyet sahibi olamayan siyasetçilerden tez vakitte kurtuluruz umarım.

Edit: Arada şuraya gelip sinirli halde bir şeyler yazıyorum ama kusuruma bakmayın, gerçekten bu adamı görmeye tahammülüm kalmadı artık.

(Mert Özden) #2485

Kadının yüzünün aldığı halden, ömründen 30 sene eksildiğini görebilmekteyim.

(‪Ya arkadaşlar Marvel çocukça diyenler cidden sıktı artık.13 yaşında çocuklar Dark Knight izliyor karanlık efekt görüyor sonra buraya geliyor hemen ''off çok büyük işi filmm marvel çok çocukçaa'' diyor.Marvel'da Daredevil,Blade,Ghost Rider‬) #2486

Dün düşen videolardan sonra bugün yaşananlara bak. Bu ülke koca bir LOL. Hdp’ye oy atmaktan başka çaremiz kalmadı.

(Wet Meatball) #2487

(Can) #2488

Şu gönderme olayı mükemmeldi ya :joy: 0:32’ye kadar.

(Wet Meatball) #2489

(.) #2490

Peki kaybedilen bu kan iktidardan gitmelerine yetecek mi ?

(Boş İnsan) #2491

Atılan yorumlarda en çok beğendiğimi yazıyorum,

‘‘Ve Oğuzhan Uğur, konuğumuzdu.’’

(Wet Meatball) #2492

Aynen, mevzulardaki Oğuzhan’ın %1’i değildi. Elindeki soruları okumaktan başka bir şey yapmadı.

(Kubilay ) #2493

Fazla beklentiye girmişiz demek ki.

Cevaplar ve sorular sağdan soldan geliyordu,belki montaj sırasında bunu belli etmek istediler.
Lakin ne olursa olsun,yine baskıcı zihniyet yapmak istediğini yaptı.Kendi kitlesine oynamaya devam etti,çünkü bu onlar için yeterli.
Kendi kemik kitlelerini bu şekilde sıcak tutuyorlar kendileri için doğru bir politika,biraz sağa sola sallıyım biraz mağdur edebiyatı azcık da Aziz Yıldırım vs.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #2494

(Can) #2495

Konu açılmışken bende değinmek istiyorum. Selefi dernekler demokrasiye şeriat için inanmıyorlar, fakat ben de demokrasiyi doğru bulmuyorum. Demokrasi çok çok eski bir sistem, ve bence şeriat gibi saçma bir sistem değil. Yani, halkın organizasyon ve politika konusunda eşitliğini savunan bir ilke ne kadar kötü ve saçma olabilir ki? Bunu reddedemem.

Ama bilgi sahibi olmayıp, gözlemlerine dayalı yorum yapan biri gözünden yorumlarsam, demokraside hiç bir zaman halk eşit olarak yönetilmiyor. Modern anlamda demokrasi ortaya çıktığından beri çok şey değişti. Özellikle 20.yüzyıla girildiği günden beri farklı ideolojiler ortaya çıkmaya başladı. Dünya daha sosyal bir yer haline geldiği için her ülkede hemen hemen çoğu ideolojinin bir temsilcisi oldu. Şimdi demokrasiyi eskisi ve olması gereken gibi; objektif kişilerin tamamen vasıflarına göre seçildiği bir sistem olarak görürsek, çok fena yanılırız. Günümüzde demokrasi, benim gözümde bir ülkede hangi ideolojinin taraftarı çoksa o ideolojinin ülkede hüküm sürüp, kalan grupların ülkenin kaderini yaşamaya zorlanmasıdır. Yani, %40 faşistin yanlış politikası yüzünden, kalan %10-20 ve ya her ne oranda olursa olsun, komünistin, liberalin, muhafazakarın vs. o karardan dolayı haksız yere etkilenmesidir. Başka bir örnekle, 4 senelik geçerli bir seçimde, 1 ay sonra öleceği belli olan birinin, 50 yıl ömrü olan bir gencin hayatını kökten değiştirebileceği bir durumdur.

@Audomarus_Fridia ile daha önce bunu konuşmuştuk, fakat yine söylüyorum ve çürütülmek istiyorum: demokrasi temeli çürümüş bir sistemdir. Derhal alternatif bir sisteme dönülmelidir.

(Wet Meatball) #2496

Peki önerin nedir?Meritokrasi mi?

(Şanslı13) #2497

Siyasal Elitizm hakkında ne düşünüyorsun? Ben bir aristokrat sınıfının var olması gerektiğini düşünüyorum. Tabi aristokrat sınıfı derken aristokrasisi maddi zenginlikten çok kendi alanlarında üst düzey bilgili kaliteli kişilerden bahsediyorum. (Maddi açıdan zengin olmaları da gerekiyor bunu reddedemem.)

(i) #2498

Demokrasi hiçbir zaman iyi bir sistem değildi. Yozlaşmaya en müsait olan sistem demokrasidir.

(imnotevensorry) #2499

Bu forumda daha önce de dile getirdiğim gibi ben de demokrasinin yanlış bir yönetim şekli olduğunu düşünüyorum. Zaten demokrasinin ilk uygulandığındaki yapısı ve günümüzdeki yapısı arasında dağlar kadar fark var. Günümüzde başarısız olmasının temeli de buna dayanıyor.

Şahsen tabbi aristokrasi ile belirlenmiş bir yönetim kesiminin arasından çıkmış, sorgulana bilen bir tek adam yönetimi şu zamana kadar en mantıklısı gibi geliyor. Veya söz konusu aristokrasi grubunun içerisinde kalacak bir demokrasi. Son zamanlarda bu ikincisini daha çok düşünüyorum.

(Hatta bilim-kurguyla bezenmiş bir şekilde bu sistemin geçtiği bir kitabın hayalini kuruyorum son zamanlarda:)

(Şanslı13) #2500

Bu arada küçük bir not geçeyim ben demokrasiye karşı değilim. Bu çağda demokrasinin ne kadar uygulanabilir olduğuyla alakalı şüphelerim var. Bir kere medya/internet gibi unsurlar var. Hepimiz biliyoruz ki bu unsurlardan manipüle edilmemiz oldukça kolay ve istediğimiz kadar reddedelim illaki ediliyoruz. Bu gizliden gizliye yapılacağına kendi alanında elit/aristokrat kişileri gündeme daha çok oturtarak, onlardan etkilenelim öğrenelim. Hem bu kişiler toplumun direkt örnek alabileceği kişilerde olabileceği için toplumsal bakımdan da gelişiriz.

(Bungalow Bill) #2501