Muhit Siyaset Başlığı

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #186

Ben zaten bütün eğitim sisteminin toptan değiştirilmesi gerektiğinden yanayım, Liseye giriş sistemini değiştirmenin hiçbir şeye faydası olmaz.

(falanfilan) #187

Bir anda hepsi değişemez bence parça parça değiştirebilirler.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #188

Bir anda değişemez de işte, parça parça değişince de doku uyuşmazlığı oluyor. Sanki ülke eroin bağımlısı da bağımlılıktan kurtarmak için dozunu yavaş yavaş azaltmalıymışız gibi bir his. Çok kötü.

(falanfilan) #189

Planlı yapılması lazım işte bu değişikliğin. Oturup doğru düzgün düşünüp biz 20 yıl içerisinde şunları yapacağız deyip parçalar belirlenecek sonra sıra sıra yapılacak bu iş. Eğitim çok uzun vade de sonuç veren bir hizmet olduğu için belkide iktidarlar bu yüzden kaçıyor.

(Franz Joseph ) #190

Arkadaşlar buna sistem demeyin böyle bir sistem olmaz çünkü, hele okul kendi sınavını niye yapsın :joy: Yapsa yapsa yabancı ve özel liseler yapar bunu.

(Friendly Neighborhood Spider-Man ) #191

Kurmaya uğraştığı devletin topraklarını Barzani kendilerine bırakacağını sanıyor. Yazık. İsrail, hedefine emin adımlarla gidiyor benden söylemesi.

(Franz Joseph ) #192

Sanmam, gündemi başka şekilde de dağıtırlar. Ama ellerinde ne bir planın ne de bir programın olmadığı belli.

(Doğukan Çolak) #193

Sanıyolar ki, kurulcak devlet bir kaç ay sonra bize bağlancak. Allah aşkına, düzenlediğin terör operasyonlarına bile laf eden Batı, buna izin verir mi? Barzani bunu yapar mı? ABD Kuzey Suriye’den de alıncak topraklarla kurulcak bi devletle, direk Akdeniz bağlantısı olan bir kukla edincek kendine. Daha ucuza, daha fazla petrol demek bu. Bizimkiler hala "dünya lideri’ desin, Esadla anlaşmaktan başka bi çaresi kalmadı. Ki kesin olmamakla beraber, görüştükleride söylendi.

(Franz Joseph ) #194

Sultanımız yalanlatmış bu haberleri, katiyen bir temas bulunmamış, bu dedikoduları çıkaran sizce kimmiş…

(Metehan / Friendly Necromancer ) #195

Bu tamamen gündem değiştirme çabaları 2 haftadır kendilerine bile komik gelecek söylemlerde bulunuyorlar. Ben vardım sanki iktidarda o zamanlar ben koydum Teog’u. Bu arada benim Teog’la derdim yok hani, eğitim sistemi vasat falan kalite açısından onun farkındayız hepimiz ama Teog işleyen bir sistem. Tek dertleri var kendilerine bir kesim yaratmak. Müfredatın değişmesinin nedeni de bu. Çünkü bu gün bile 1. Sınıf çocuğu sultanın partiye çok ters bir şekilde yetişiyor. Ha kendi ellerindekiler de zaten imam hatip vasatlığında.15 yıldır buradalar sayı olarak ülkenin yarısının desteğine sahipler(Son seçim). Güç olarak belki kendi zengin inşaatdan beslenen kesimini yarattılar ama o kadarla kaldı. Milli sanayi diye ağlamalarına bakmayın aselsan’da çalışanlar imam hatip mezunu değil. Dertleri bu kısaca, ülkeyi değiştirmek istiyorlar ama destekleyecek kilit kesim ellerinde değil.

(halı, kilim, travel) #196

Niye ayrımcılık yapıyorsun? Anayasa’da okula silah sokmakla ilgili bir hüküm yok.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #197

Yok mu cidden :smiley: Bilemiyorum Altan.

(halı, kilim, travel) #198

20 santimlik bir metal parçası için çocukları mağdur ediyorsun.

(Palyaço gibi giyinen ucubelerle kötü bir geçmişimiz var!) #199

(Franz Joseph ) #200

@Fransuva sağolsun, Levent Kırca gibi güzel bir insanı benim tekrar taptığım insanlar arasına sokuverdi. Unutmayacağız diyordum, unutmuşum…

(Miraç) #201

Alman seçimleri vardı. İlgilenen var mı burada?

(Volkan Şahin ) #202

Merkel almış yine ama ciddi bir oy kaybı var. Göçmenlik ve İslam karşıtı AfD’nin meclise girmesi üzdü… Avrupa’da göçmen karşıtlığının yükselişe geçmesi üzüyor. Bir yandan adamları suçlayamıyorum da…

(Miraç) #203

1 milyon Suriyeliyi ülkeye almışlar. Finansal olarak diğerlerini kaldıramayacaklarından daha fazla almak istemiyorlar. Bence geçerli bir sebep açıkcası. AfD’nin girmesinin sebebi de bu zaten. Göçmen karşıtı tutumları sayesinde bu kadar oyu aldılar. Ama aşırı sağcı olmaları gerçekten kötü.

Merkel’in oyu aşırı azalmış ve diğer partilerden bağzıları koalisyon kurmak istemediklerini söylediler. Onlar için biraz zorlu olacak gibi.

(Volkan Şahin ) #204

SPD’de çok oy kaybetti, bunun karşılığında koalisyondan çıkma kararı almışlar. Koalisyon çalışmaları uzun sürecektir, bizdeki 7 Haziran-1 Kasım seçimlerinin Alman versiyonunu görür müyüz?

(Miraç) #205

Sanmıyorum. Ülkeye korku salacaklarına orta yolu bulabileceklerini düşünüyorum.