Muhit Siyaset Başlığı

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #2270

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

(meyve) #2271

Eyvallah can ben sana gurban :stuck_out_tongue:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2272

Şunu söylemem lazım:

Ufff ne laf!

(Bordomavi) #2273

Ya yeter sizin bu aşağılayıcı, saldırgan söylemleriniz. Anlamayacaksınız değil mi? Terör sevicisi değiliz. Andımız’dan rahatsız değiliz. Ama Andımız’ı Kürt’lere dayatmaya çalışırsan rahatsız olurum. Önce dinlemeyi öğrenin ya.

(Berk Kaynak) #2274

Eeey tamam artık konu kapansın. Geçenki gibi başlığı kısa süreliğine askıya almak istemiyorum seçim dönemi. Milliyet, vatan konusunu kapatalım da konu normal seçim analizi seyrinde devam etsin. Tatsızlaşıyor çünkü ortam.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #2275

Bayrak yedim yav muhite yarın girenler göremeyecek.

(Oh Captain! My Captain! ) #2276

Bu dediğinin ne yazık ki pratikte bir karşılığı yok. Üst kimlik olarak kabul et, Atatürk’ün ve anayasanın tanımını önüme sür, eyvallah. Ama Türk’ü alt kimlik olarak konuşuyor, tartışıyor, ayrıştırıyoruz. Bence bunun gerçekliğinin hepimiz farkındayız.

(Berkay Küçük) #2277

Kusura bakmayın ama ben neden bu postun bayraklandığını anlamıyorum. Türk’lük kavramı kandan gelen bir mesele değil. Andımızdan ayrımcılık çıkartmanın arkasında aranması gereken çok başka meseleler var. Andımızda sayılan her ilkenin değerini yaşatmamız gerekirken ülkemizin bizim bu konuları konuşmamız çok acınası kendi adıma

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #2278

Flood olacak ama okumayabilirsin kimseye zorla okutulmuyor fakat okuyanada saygı duymak zorundasın.

(y) #2279

Siyasi politik tartışmalar biraz hararetli olabilir gayet normal.İyi gidiyor bence

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2280

Ya hayır bir saniye, şu konu kapanmasın. Neden yaşayalım andımızda sayılan her ilkeyi yahu, neden yaşamak zorundayız?

Ben cidden bıktım usandım neredeyse doğumumdan bu yana bana endoktrine edilmeye çalışılan "değer"lerden yahu. Vatanperverlik, milliyetçilik, devlete adanmışlık, bireyselliği öldüren sağlıksız düşünceler bence.

(Bordomavi) #2281

Duymayan kim?

Ben de böyle olması gerektiğini savunuyorum.

Bu cümleden başka ne anlıyorsun?

edit: Ve hatta doğru bunu “okumak istemeyenler” olarak genişletmek lazım.

(meyve) #2282

Gel beraber enpati yapalım. Anan baban Kürt ve Türkçe bilmiyorlar. Sende belki çevrenden biraz Türkçe öğrenirsin belki. Neyse geldi okul vakti ilkokul1 her şey Türkçe bir şey anlamıyorsun ama başka çaren yok iyi kötü okursun. Sence başarılı olabilir misin?
Anadilde eğitim bütün bir eğitimin Kürtçe olması değildir. İlk okulda Kürtçe Türkçe verirsin dersleri çocuk geri kalmaz. (diğer memleketlerdeki gurbetçiler gibi)
Bunu yapmayıp üstüne bir de andımız okutunca olmuyor işte.

(Berk Kaynak) #2283

Hararetli olmasında değilim, laf çarpıtılan çok gönderi var. Bayrak yağdı az önce. Uygulamak zorunda değilsiniz zaten, benimki bir uyarı. Uyarıyı vermiş olayım da işler sapıttığında şaşırmasın kimse. :slight_smile:

(y) #2284

Andımızı gururla bağırarak okuduğumuz günleri çok özlüyorum.Şuan ki çocuklar o duyguyu bilmiyorlar malesef
Türküm, doğruyum, çalışkanım. İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi, özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir. Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene !

(Berkay Küçük) #2285

bahsettiğim ana değerler Doğruluk ve çalışkanlık, saygı ve sevgi aslında.

Benim için en büyük vatanseverlik devletin kararlarını sorgulamak bu aşamada. Yaşam güvencen sonuçta bir yerden de olsa devlete bağlıyken bu aşamada devlete karşı en büyük sorumluluğumun onu sorgulamam olması gerektiğine inanıyorum.

(i) #2286

Pkk’yı meşru kılarsanız, pkk yöntemlerini de meşru kılarsınız. Kürtlere hakları verilmediği için pkk var mantığı doğru bir mantık değil. Hakkı aramanın yolu silahlı örgüt kurmaksa eğer etrafımızda onlarcası olması gerekirdi.

Kaldı ki dağa çıkardıkları her elemana siyasi, sosyal, tarih eğitimi verildiğini falan sanıyorsunuz sanırım. Çoğunun yaşı kaç başı kaç zaten ? Onlara verdikleri en fazla şey o dağda gezmelerini sağlayan motivasyon.

Hak hukukla siyasi tarihle bağdaştırmaya çalıştığınız oluşum İnsan, akaryakıt, silah, gümrük, uyuşturucu kaçakçılığı alanlarında bölgede tekel durumuna gelmiş, gerek doğrudan bölgeden gerek Avrupa’dan aktarılan ciddi bir gelire sahip bir oluşum halini almış, kendi halkından olduğunu söylediği kişileri kendilerine destek vermeleri için tehdit eden, yıldıran ve hatta öldüren bir örgüt haline gelmiş. Nasıl hak savunuculuğu ?

Devlet hata yapabilir, sonuçta devleti yöneten hükümettir. Hükümetler değişir.

Mecliste söz hakkına sahip oldukları halde hala biz sırtımızı şuna buna dayadık diyen insanları, devletin sadece izlemesi gerektiğini düşünüyorsunuz sanırım.

Ortada kürtleri savunuyorum diye gezen, işin kaymağını yiyip kebap yapan, kürtlerin aklına, iradesine, vicdanına saygı duymayan başlar ve onların öne attığı ahmak canlar var.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #2287

Ya bana niye yazıyorsun kardeşim ben aksi bir şey mi dedim. Konu andımız farklı yerlere niye çekiyorsunuz.
@ozanndo wow dat genelleme bro. Belki azınlıkta olan Kürtler okumak istiyordur sende bunları dayatamazsın.

(Mert Özden) #2289

Şimdi neden, yöneticilerin filozof sevmediğini anladım :smiley:

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2290

Yazdıklarım okunmuyor. İlk post’um dahi okunup idrak edilseydi.