Muhit Siyaset Başlığı

(meyve) #2344

İnsanın kanı donuyor. Emekli albay anlatıyor.

([Godwoken]) #2345

“Namazında niyazında adam” sıfatını karaladıkları için o kadar mutluyum ki.

Bu memleket laiklik ve liyakat’ın önemini seve seve öğrenecek.

Belli ki ilk önce en dibi görmemiz gerekiyor. Düşük profilli adamların yönettiği düşük profilli bir ülke olarak.

(i) #2346

Birkaç götüboklu birilerinin verdiği akılla gaza gelmiş üstad işte olay bu. Karne eylemi falan tırı vırı.

(meyve) #2347

Diyelim ki bu öğrenciler 16 yaşlarında kötü niyetli eylem yapıyorlar. Dayak mı yemeliler?

(i) #2348

Dhkp-c, pkk, mlkp gibi terör örgütlerinin güdümündeki devlis isimli bir oluşumda yer alan sözde liseli gençler bunlar. Şehrin en merkezi yerlerinde izinsiz gösteri yaparken “haklarını savunan özgür bireyler” olarak tanıtılıp en ufak bir gözaltında “zavallı masum gençler” falan oluyorlar. Dayak olayıyla ilgili polise bıçak çekildiği iddiaları var. O kadar masum değiller yani. Olay net değil. Ben daha çok hala bu gençlerin devrim komünizm falanla beyinlerinin yıkanmasına üzülüyorum.

(meyve) #2349

Neden serbest bırakıldılar o zaman? Bunu hiç düşündün mü?

(i) #2350

Masum gençler gözaltına alınıyor tırı vırılarını dinlememek içindir sanırım.

(meyve) #2351

Çünkü yaptıkları şey suç değil. O dediklerinde muhtemelen iftira. Ne kominist olmak suç ne de devrimi düşünmek. Unutma ki bu ülkede devrimle kazanıldı.

(i) #2352

Komünizmle kazanılmadı ama.

Bu zamanda hala komunizmi savunanların biraz şey olması.

(meyve) #2353

Öyle bir şey demedim zaten.

Yani ne desem bilemedim.

([Godwoken]) #2354

:face_with_raised_eyebrow:

:face_with_raised_eyebrow:

(Can) #2355

Öncelikle evet, bende duydum gençlerin komünist olduklarını. Şimdi komünist olunca polise çocuk dövme yolu açılmıyor ki? Sınav sistemini eleştirmişler, hayatları söz konusu. Üzerinde düşünülmemiş bir sistem ile sınava girecek bu çocuklar 10 gün sonra.

Kimse kusura bakmasın. Faşist tabancasını alsın takır takır sıksın, insanları ölümle tehdit etsin polis gözünü bile açmasın, yanlı gazeteler sırtını dönsün. Komünist bir kaç çocuk protesto yaptığında döv tutukla.
Tüm komünistler en küçük hadisede tutuklanıyorlar. Ama ben adam öldürene kadar içeri giren ülkücü görmedim!

Bu arada PKK’nın komünist olduğuna inanan kaldı mı yav :smiley:

( ◉) #2356

Bunun karşılığı Ahmet Davutoğlu’nun seneler önce söylediği ‘‘öfkeli birkaç genç’’. Kendisi ISIS hakkında konuşuyordu.

Şimdi ben ömrümün son 12 yılını Gazi mahallesinde geçirmiş biriyim. Burada belli kesimlerden gelen çocuklar 12 yaşında duvarlara spreyle slogan yazmaya başlayıp(DHKP/C, PKK, DEVLİS, KİT sloganları) 14-15’inde bellerinde bıçak taşımaya başlıyorlar. Dükkan kepenklerine duvarlara yazıyorlar bu yazıları ve dükkan sahibi olur da silerse dükkanı o gece başına yıkılıyor. İnanmayanlar Gazi mahallesine giden herhangi bir otobüse binip, bir devlet bunlara nasıl izin verebilir nidaları eşliğinde tur yapabilirler.
Liselerinde ilk işleri sınıflarda baskı kurup hegemonya oluşturmak oluyor. Düzgün aile terbiyesi almış, tehlikeden uzak durmaya çalışmış efendi çocukların, bu varoş sırtlanları karşısında hiç şansı yok. Sınıfların birçoğunda Türk bayrağı ve Atatürk tablosu bulunmuyor. Karşı çıkmaya çalışan olursa dövülüp aklı başına getirtiliyor.

Dışarıdan bakan bir kişinin bunun nasıl bir terör olduğunu anlamasına imkan yok. Bunları görmemiş biri için onlar çocuk ve şefkatten başka bir şey hak etmiyorlar. Ama bunu açıkça söylüyorum ''bunlara müdahale etmeyen devletin anasını sikeyim diye ağlayan, haykıran çok çocuk gördüm. Ve asıl masum olanlar bu çocuklardı. Sandığınız gibi demir yumruk yok üzerlerinde.

Bu lafın tam tersini İstanbul’un belli bölgelerinde-Ok Meydanı, Gazi Mahallesi, Sarıgöl- ülkücüler söylüyorlar. Olay sadece güç dengesi. Baskınlık kurma meselesi. İki tarafın da birbirinden farkı yok.

Eyleme gelince, eylem videoları hiçbir yerde paylaşılmıyor çünkü paylaşsalar bu tatlısu solcularının dahi iğreneceğini biliyorlar. Kendi mahallemdeki tüm eylemlerde vatani ve milli değerlere, polislere küfürler edilip terörist afişleri asılmaya çalışılırdı. Öldürdükleri polisleri reklam ederlerdi. Bakın bu cümleye dikkat edin, polissiniz ve arkadaşınızı teröriste kurban vermişsiniz. Ertesi gün bayram havasıyla arkadaşınızın fotoğrafları yerlerde dolaşıyor. Öyle BirGün paçavrasında yazıldığı gibi değil bu işler arkadaşlar.

Kimse ponçik minicik liselileri haksız yere dövmüyor. Onlar daha sonrasında infial çıkarabilmek için bu itleri öne sürüyorlar.

(Seni özleyeceğiz Emir... ) #2357

(Hear me and rejoice) #2358

( ◉) #2359

(Serkan of İzmir) #2360

resim

( ◉) #2361

Yalnız bu an yayının en kötü anlarından biriydi.

Milli Savunma Üniversitesi’nde fetö’den ileri alınan rektör olduğunu söyledi, rektör yayına bağlanıp yalanladı. Daha sonra dil sürçmesi yaşadım diyip dekana çevirdi, rektör tekrar bağlanıp onu da yalanladı. Daha sonra bir şube müdürü olduğu anlaşıldı.

Ben utandım izlerken, orada bahsetmek istediği farklıydı ancak dikkat edilmesi gerekiyor bu konulara.

(Can) #2362

Dün bunu atacaktım, baya eski bu yaa :smiley:

Doğru haklısın. Çeteleşmiş gruplar artık hepsi. Sadece komünistin ciddi anlamda komünist olmadığının farkına varmak gerekiyor. ABD, komünist olduğunu bildiği bir örgütü NATO’nun gözleri önünde finanse etmez.

(meyve) #2363

Yuh ya, senin bu yaptığına terörize etmek denir. Sabah gazetesinin mesnetsiz iddialarını yazıyorsun. Kardeşim bu eylemi o hep bahsettiğiniz başka bi cacık bilmediğiniz terör örgütleri ile ilişkilendirselerdi o çocuklar gün yüzü göremezdi. Al görüntüleri buldum. Kendin izle bari eleştireceksen kendi fikrinle eleştir ama terörize etme. Sonuçlara odaklanma sebepleri düşün.

Tekrar edeyim devrimci düşünce suç değildir. Hiç bir düşünce suç değildir. Düşünce suç değildir.