Muhit Siyaset Başlığı

(i) #2331

Ne demek kardeşim Muharrem İnce muhafazakar kesime hitap edemiyor. Daha bugün cuma namazını bir köy camisinde eda eylemiş.

( ◉) #2332

Bu olayın üzerine ben de gittim epey ama ilk haberi paylaşan BirGün, ilk twitleyen hesaplar terör yanlısı hesaplar. Ve sadece bu görüntüleri paylaşıyorlar. close enough

(Geek Velet) #2333

İremsu Abla Türkiye yanlış hatırlamıyorsam ilk anayasadan beri bir ulus devleti. Çok uluslu bir devlet değil. Okullarda kürtçe ders okutulamaz ama geçmişte imam-hatiplere olduğu gibi özel okul statüsünde olduğu gibi kürtçe eğitim verilen okullar yaygınlaşabilir. :slightly_smiling_face:

(öğnkü) #2334

Anadilde eğitim bir haktır. Ben eğitimci değilim, nasıl yapılması gerektiği hakkında konuşamam. Gerekli şekilde düzenlenir. Nasıl daha iyi eğitim verilebiliyorsa öyle yapılır.

(Geek Velet) #2335

That’s the point. :grin:

(Can) #2336

Hayır anayasımızda Türkiye Cumhuriyeti, Türk ulusuna aittir gibi bir madde yok. Fakat:

Madde 7 – Yasama yetkisi Türk Milleti adına Türkiye Büyük Millet Meclisinindir. Bu yetki devredilemez.

Madde 9 – Yargı yetkisi, Türk Milleti adına bağımsız ve tarafsız mahkemelerce kullanılır.

Gibi maddelerde, “Türk Milleti” adına söylenmiş. Çok uluslu devletlerdeki hiyerarşi ile alakalıdır bu konu. Çoğunlukta olup, yönetimde olan ya da kurucu durumunda bulunan halk o devletin en önde gelen sahipleridir. Bu yüzden anayasanın “Türk Milleti” adına hitap etmesi normal.

Kürt okulları diye okul ayrılmasını pek doğru bulmuyorum. Yabancı liseler statüsüne de pek uymuyor. İsteyen bence seçmeli olarak Kürtçe alabilmeli. Kürtler bağımsızlık hedeflediğine göre, Kürt okulları propaganda için 10 numara mekan olur.

(Mert Özden) #2337

Geçen yine arşivcilik kasıyorum. Sizi 8:35 dakikaya alalım. Adam zamanında Superman Theme’i cover’lamış :smiley:

(Koala lordu) #2338

Can Türkdoğan mı lan o seslendiren?!

( ◉) #2339

17 Haziran’a planınız varsa iptal edin, İstanbul trafiği iptal olacak. Ayrıca oksijen tüplerinizi her ihtimale karşı dolu tutun, ilgili tarihte yoğun kalabalıktan ötürü İstanbul’un oksijen sıkıntısı çekebilme ihtimali var.

(Gazi Audomarus Fridia DCLXVI PFVV Pipinpadaloxicopolis the First) #2340

İstanbul’da böyle bir mitingin sığabileceği yer var mı yahu, koskoca Perinçek geliyor.

( ◉) #2341

Bir ucu Bolu ormanlarına diğeri ucu Beşiktaşa uzanacak bir hortum olmadan bu işe girişmek ölüme davetiye resmen. Devletimizi kınıyorum.

(I sexually Identify as an Attack Helicopter. Ever since I was a boy I dreamed of soaring over the oilfields dropping hot sticky loads on disgusting foreigners. People say to me that a person being a helicopter is Impossible and I’m fucking retarded.) #2342

Perinçkek xDDD

(Ertunç Doğan) #2343

Bu miting Perinçek geldiği sıra az gözükebilir çünkü miting öncesi yaşanan karmaşa çok kişiye zarar verecek. Ambulanslar tam kapasite dolucak.

(meyve) #2344

İnsanın kanı donuyor. Emekli albay anlatıyor.

([Godwoken]) #2345

“Namazında niyazında adam” sıfatını karaladıkları için o kadar mutluyum ki.

Bu memleket laiklik ve liyakat’ın önemini seve seve öğrenecek.

Belli ki ilk önce en dibi görmemiz gerekiyor. Düşük profilli adamların yönettiği düşük profilli bir ülke olarak.

(i) #2346

Birkaç götüboklu birilerinin verdiği akılla gaza gelmiş üstad işte olay bu. Karne eylemi falan tırı vırı.

(meyve) #2347

Diyelim ki bu öğrenciler 16 yaşlarında kötü niyetli eylem yapıyorlar. Dayak mı yemeliler?

(i) #2348

Dhkp-c, pkk, mlkp gibi terör örgütlerinin güdümündeki devlis isimli bir oluşumda yer alan sözde liseli gençler bunlar. Şehrin en merkezi yerlerinde izinsiz gösteri yaparken “haklarını savunan özgür bireyler” olarak tanıtılıp en ufak bir gözaltında “zavallı masum gençler” falan oluyorlar. Dayak olayıyla ilgili polise bıçak çekildiği iddiaları var. O kadar masum değiller yani. Olay net değil. Ben daha çok hala bu gençlerin devrim komünizm falanla beyinlerinin yıkanmasına üzülüyorum.

(meyve) #2349

Neden serbest bırakıldılar o zaman? Bunu hiç düşündün mü?

(i) #2350

Masum gençler gözaltına alınıyor tırı vırılarını dinlememek içindir sanırım.