Muhit Siyaset Başlığı

(meyve) #2351

Çünkü yaptıkları şey suç değil. O dediklerinde muhtemelen iftira. Ne kominist olmak suç ne de devrimi düşünmek. Unutma ki bu ülkede devrimle kazanıldı.

(i) #2352

Komünizmle kazanılmadı ama.

Bu zamanda hala komunizmi savunanların biraz şey olması.

(meyve) #2353

Öyle bir şey demedim zaten.

Yani ne desem bilemedim.

([Godwoken]) #2354

:face_with_raised_eyebrow:

:face_with_raised_eyebrow:

(Can) #2355

Öncelikle evet, bende duydum gençlerin komünist olduklarını. Şimdi komünist olunca polise çocuk dövme yolu açılmıyor ki? Sınav sistemini eleştirmişler, hayatları söz konusu. Üzerinde düşünülmemiş bir sistem ile sınava girecek bu çocuklar 10 gün sonra.

Kimse kusura bakmasın. Faşist tabancasını alsın takır takır sıksın, insanları ölümle tehdit etsin polis gözünü bile açmasın, yanlı gazeteler sırtını dönsün. Komünist bir kaç çocuk protesto yaptığında döv tutukla.
Tüm komünistler en küçük hadisede tutuklanıyorlar. Ama ben adam öldürene kadar içeri giren ülkücü görmedim!

Bu arada PKK’nın komünist olduğuna inanan kaldı mı yav :smiley:

( ◉) #2356

Bunun karşılığı Ahmet Davutoğlu’nun seneler önce söylediği ‘‘öfkeli birkaç genç’’. Kendisi ISIS hakkında konuşuyordu.

Şimdi ben ömrümün son 12 yılını Gazi mahallesinde geçirmiş biriyim. Burada belli kesimlerden gelen çocuklar 12 yaşında duvarlara spreyle slogan yazmaya başlayıp(DHKP/C, PKK, DEVLİS, KİT sloganları) 14-15’inde bellerinde bıçak taşımaya başlıyorlar. Dükkan kepenklerine duvarlara yazıyorlar bu yazıları ve dükkan sahibi olur da silerse dükkanı o gece başına yıkılıyor. İnanmayanlar Gazi mahallesine giden herhangi bir otobüse binip, bir devlet bunlara nasıl izin verebilir nidaları eşliğinde tur yapabilirler.
Liselerinde ilk işleri sınıflarda baskı kurup hegemonya oluşturmak oluyor. Düzgün aile terbiyesi almış, tehlikeden uzak durmaya çalışmış efendi çocukların, bu varoş sırtlanları karşısında hiç şansı yok. Sınıfların birçoğunda Türk bayrağı ve Atatürk tablosu bulunmuyor. Karşı çıkmaya çalışan olursa dövülüp aklı başına getirtiliyor.

Dışarıdan bakan bir kişinin bunun nasıl bir terör olduğunu anlamasına imkan yok. Bunları görmemiş biri için onlar çocuk ve şefkatten başka bir şey hak etmiyorlar. Ama bunu açıkça söylüyorum ''bunlara müdahale etmeyen devletin anasını sikeyim diye ağlayan, haykıran çok çocuk gördüm. Ve asıl masum olanlar bu çocuklardı. Sandığınız gibi demir yumruk yok üzerlerinde.

Bu lafın tam tersini İstanbul’un belli bölgelerinde-Ok Meydanı, Gazi Mahallesi, Sarıgöl- ülkücüler söylüyorlar. Olay sadece güç dengesi. Baskınlık kurma meselesi. İki tarafın da birbirinden farkı yok.

Eyleme gelince, eylem videoları hiçbir yerde paylaşılmıyor çünkü paylaşsalar bu tatlısu solcularının dahi iğreneceğini biliyorlar. Kendi mahallemdeki tüm eylemlerde vatani ve milli değerlere, polislere küfürler edilip terörist afişleri asılmaya çalışılırdı. Öldürdükleri polisleri reklam ederlerdi. Bakın bu cümleye dikkat edin, polissiniz ve arkadaşınızı teröriste kurban vermişsiniz. Ertesi gün bayram havasıyla arkadaşınızın fotoğrafları yerlerde dolaşıyor. Öyle BirGün paçavrasında yazıldığı gibi değil bu işler arkadaşlar.

Kimse ponçik minicik liselileri haksız yere dövmüyor. Onlar daha sonrasında infial çıkarabilmek için bu itleri öne sürüyorlar.

(Wet Meatball) #2357

(y) #2358

( ◉) #2359

(Serkan of İzmir) #2360

resim

( ◉) #2361

Yalnız bu an yayının en kötü anlarından biriydi.

Milli Savunma Üniversitesi’nde fetö’den ileri alınan rektör olduğunu söyledi, rektör yayına bağlanıp yalanladı. Daha sonra dil sürçmesi yaşadım diyip dekana çevirdi, rektör tekrar bağlanıp onu da yalanladı. Daha sonra bir şube müdürü olduğu anlaşıldı.

Ben utandım izlerken, orada bahsetmek istediği farklıydı ancak dikkat edilmesi gerekiyor bu konulara.

(Can) #2362

Dün bunu atacaktım, baya eski bu yaa :smiley:

Doğru haklısın. Çeteleşmiş gruplar artık hepsi. Sadece komünistin ciddi anlamda komünist olmadığının farkına varmak gerekiyor. ABD, komünist olduğunu bildiği bir örgütü NATO’nun gözleri önünde finanse etmez.

(meyve) #2363

Yuh ya, senin bu yaptığına terörize etmek denir. Sabah gazetesinin mesnetsiz iddialarını yazıyorsun. Kardeşim bu eylemi o hep bahsettiğiniz başka bi cacık bilmediğiniz terör örgütleri ile ilişkilendirselerdi o çocuklar gün yüzü göremezdi. Al görüntüleri buldum. Kendin izle bari eleştireceksen kendi fikrinle eleştir ama terörize etme. Sonuçlara odaklanma sebepleri düşün.

Tekrar edeyim devrimci düşünce suç değildir. Hiç bir düşünce suç değildir. Düşünce suç değildir.

(Şanslı13) #2364

Video yu izledin mi?

(meyve) #2365

İzledim. Bir kaç sinirli genç :slight_smile:
Sen izlemedin ama daha Çünkü bayrakları görmen nefret etmene yetmiştir diye tahmin ediyorum.

Ekleme yapayım sevgili arkadaşlar amacım kominizmi savunmak değil düşünce hürriyetini savunmak. Şahsen sosyalist düşünceden yanayım. Kominizmin insanlar için uygun olmadığını düşünüyorum.

( ◉) #2366

Az bi soluklan. Sonra yazıyı baştan sona bir oku. Çünkü okumadığını düşünüyorum. Attığın video üzerine konuşuyoruz zaten. Bu videonun öncesine dair veri bulamıyoruz.

Ayrıca 15 yaşındaki çocuğun DHKP/C üyesi olmadığını biliyoruz meyve, yönlendirenlerden bahsediyoruz.

Hadi sana kolaylık olsun diye parçalara böleyim yazımı.

Sonra, düşüncenin suç olduğunu iddia etmiyorum yani

demene gerek yoktu. Ben harekete geçmekten bahsediyorum yukarıda.

Haklısın en doğrusunu 12 yıl aralarında yaşayan biri değil elbette ki sen bilirsin.

Bu ayrı bir saçmalık. Sonuçlara neden odaklanmıyoruz?

İddian 18 yaşının altındaki kimse kötü bir şey yapamaz ise, güler geçerim. Ha değilse ‘‘onlar daha çocuk’’ argümanını bırakmalısın.

(meyve) #2367

3 defa okudum.
Önce işidin canlı bombası ile eş tutmana şok oldum sonra ülkücülerin de polis baskısına uğradığını öğrendim ve şok oldum.
Kominizmi devrimi eleştir ama sen bi garip argümanlar sunuyosun tek kanıtın da orada yaşamış olman.
Ben de İngiltere’de yaşamadım, Gazi’nin çevresinde bütün ömrüm geçti.
Sebep sonuca gelirsek eğer, Gazi’de yaşananlar 95 yılında olanların sonucudur demek istiyorum.
İnan ben şu iyi bu kötü demiyorum kimse boş yere kötü olmaz demeye çalışıyorum.

( ◉) #2368

Tamam da meyve’cim bizim tüm ihtilafımız bi yanlış anlaşılmaya dayanıyormuş.

İşid’in canlı bombası ile eş tutmadım ki yahu, @Aurum 'un ‘‘birkaç küçük liseli’’ lafını Ahmet Davutoğlu’nun, İŞİD henüz büyük eylemlerine başlamamışken söylediği sözle aynı doğrultuda olduğunu söyledim. Eylem yapan liseli eşittir bombacı şeriatçı şeklinde bir denklemim kesinlikle yok.

Ülkücülerin polis baskısına uğradığını da söylemedim. Yalnızca belli bölgelerde de ülkücüler bu argümanları kullanıyorlar dedim.

Ve buradaki fikrim sabittir.

Komünizm veyahut devrimle alakalı bir yazım yok. Komünizmi uçuk bir hayal olarak görürüm merak ediyorsan ama bu yazı onunla alakalı değil.

Buna okeyim. Ancak hangi sebepten olursa olsun ‘‘kötü’’ olanı desteklememi beklemezsin değil mi?
Seri katiller, katliamcılar, bombacılar. Bunların hepsi belli aşamalar sonucunda buraya geliyorlar, bunları da mazur mu görmeliyiz?

Buradaki tek tartışılabilecek konu dayak olayı. Medeni etiğe uyup uymaması ile ilgili. Ve ben yaşadıklarımdan yola çıkarak polisin kendini kaybetmesini mazur görüyorum. Ve bahsettiğim örgütlerin bunu nasıl kullandıklarını adım gibi biliyorum. Üzerime geleceksen bu konudan gel. Söylemediğim şeylerden değil.

(meta) #2369

Buna daha yakın olan taraf orada eylemi yapanlar değil müdahale edenler yalnız. Kötü olanı desteklemek istemiyorsan, buna da ses çıkarman gerekiyor.

Kişinin üzerinde üniforma var diye kimse şiddeti meşru sayamaz. Bunun tartışılacak bir tarafı yok. Meşru müdafaa da yok ortada. Yalan var.

( ◉) #2370

Pencerenin camından polise saldıranları, şehit polisin fotoğraflarını sokaklara saçmalarını izlerken, ‘‘yetkim olsaydı da tamamını kurutsaydım’’ dememiş biri beni anlayamaz zaten. Yaşamayan anlayamaz, anlamasını da beklemiyorum. Bu konuda tartışacak değilim.